2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Ezüstérem a Vl-döntőn

Nem sikerült megvédenie címét a magyar férfi vízilabda-válogatottnak. A Belgrádban rendezett Világliga-döntő fináléjában Kiss Csabáék kikaptak a házigazda Szerbia-Montenegrótól.
A belgrádi Világliga-döntő alapszakaszában a magyar válogatott a németek és a görögök legyőzése után hasonlóra törekedett a házigazdák világbajnokságot nyert együttese ellen is. Fűtötte a mieinket a visszavágás vágya a montreali vb-döntőben elszenvedett vereség miatt is.

A mieink kezdtek jobban, két perc alatt 2–0-ra elhúztak, ám a szerbek villámgyorsan fordítottak, s a negyedet végül Madaras remek átlövésével hozta döntetlenre a Kemény-gárda. A második szakaszban a hazai pálya összes előnyét élvező világbajnok két góllal megugrott, a harmadik játékrészben azonban a hatalmas szívvel küzdő magyar válogatott ismét döntetlen közeli állapotba „lopta magát". Az utolsó negyedben 8–7 után még volt egy esély az egyenlítésre, de az emberelőny kimaradt,
Ezzel együtt egyik csapat sem lehetett elégedetlen, hiszen a mérkőzés előtt kihirdetett új kritériumok szerint azonos pontszám esetén az első helyezettel szembeni eredmény rangsorolt, s minthogy a magyarokéval azonos pontszámmal végzett horvát gárda két góllal kapott ki a szerbektől, a tegnap késő esti fináléban két héten belül immár harmadszor mérhette össze tudását a világ két legjobb válogatottja: a magyar és a szerb.

Szerbia-Montenegró–Magyarország 8–7 (3–3, 3–1, 1–2, 1–1)
A magyar gólszerzők: Vári, Biros, Madaras, Steinmetz Á., Kiss Cs., Bárány, Varga D.

Amatőr vízilabdatorna

Tegnap délután fél háromkor megkezdődött a szentesi uszodában a tizennegyedik Sas-torna. Az amatőr… Tovább olvasom