2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

Ezüstérmes a makói veterán

Atlétika - Először vett részt országos versenyen, és rögtön ezüstérmet nyert 400 méteres síkfutásban a lapunkban többször bemutatott veterán atléta, a 65 esztendős Sebők Árpád.
Eredménye különösen azért figyelemre méltó, mert versenytársai szinte kizárólag egykori élsportolók voltak, ő viszont, mint korábban megírtuk, fiatalon egyáltalán nem sportolt – 48 évesen kezdte azért, hogy formában maradjon, megőrizze egészségét.

A tatai veterán és szenior országos bajnokságon egyébként indult három másik számban is: 100 és 200 méteres síkfutásban, illetve diszkoszvetésben is, de ezekben csak megközelítette a dobogót. Most a jövő évben esedékes Európa-bajnokságra készül, amit Nyíregyházán rendeznek. Élete eddigi legjobb eredménye különben egy Európa-bajnoki 15. helyezés volt – tavaly érte el.