2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Ezúttal volt tartása a Vásárhelynek

A Liss-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata helytállt az EHF Kupa-győztes Cornexi-Alcoa vendégeként. A vásárhelyiek 26–21-es vereséget szenvedtek Fehérváron.
Cornexi-Alcoa–Liss-HNKC 26–21 (15–9)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka.
Cornexi-Alcoa: SUGÁR – BALOGH B. 5 (1), Korgyuk 4, Szabó V. 1, Siti B. 2, Tápai Sz. 5 (3), KENYERES 7. Csere: Fekete (kapus), Brigovácz 1, Vaszari, Őri E., Pádár 1, Vijunaité. Edző: Szabó Edina.
Liss-HNKC: Körmöczi – Mucsi, NYIKOLAJENKO 4, Gaál, Jenőfi 2, Wolf 3, Ancsin 1. Csere: Scholtz (kapus), JÓKAI 6 (4), Sipos, Dobó 3, Gagyi, Sztupakova 2. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 1–1, 13. p.: 7–1, 19. p.: 12–3, 21. p.: 14–4, 37. p.: 16–12, 44. p.: 19–13, 54. p.: 25–18, 57. p.: 25–21.

A vásárhelyieknek, a fehérvári „kirándulással" kapcsolatban, egyértelműen az volt a céljuk, hogy elkerüljék az újabb nagykülönbségű vereséget. Ez Győrben (15–39) és a Ferencváros vendégeként (19–38) nem sikerült. Egy ideig úgy tűnt, a tendencia folytatódik...

Az első találatra viszonylag sokat, négy és fél percet kellett várni, ekkor a tavaly előtt még kék-sárga színekben játszó Szabó Vali mattolta Körmöczit. Ezt pillanatok alatt kiegyenlítette a Liss, azt követően azonban a hazai drukkerek óhaja, kedve szerint alakult a mérkőzés. A 13. percben Balogh gólja után már 7–1 állt az eredményjelzőn. És a gólok nagyüzemi termelésével csak nem akart felhagyni a Cornexi. Sugár remekül védett, a mezőnyben pedig gyors, korszerű, tetszetős akciókat láthattunk a házigazdáktól. A 21. percben padlóközelbe került a Vásárhely, már tíz volt közte, 14–4. Buday Ferenc edző folyamatosan cserélt, igyekezett megtalálni azt a csapatot, amely megállíthatja a Fehérvárt és tisztes eredményt érhet el az EHF Kupa-győztes ellen. Ez sikerült, Jókai (biztos kézzel értékesítette a heteseket) és Dobó (gólokat lőtt, büntetőket harcolt ki) beállítása is jó húzásnak bizonyult.

A 21. perctől a 38-ig (közte a szünettel) a vendéglátók csak két gólt szereztek – ez a feljavult védekezésről árulkodik –, a HNKC játékosai viszont ezalatt nyolcszor bizonyultak eredményesnek, s 16–12-re módosult az állás. Ebben az időszakban lehetett volna még szorosabb is a meccs, de az elkövetett hibák és a bírók által finoman megfújt hazai pálya, a jókor jött kis segítség ezt nem tette lehetővé. A lassan belelendülő Jenőfit például Siti egy gyomrossal „állította" meg – retorzió nélkül. A második játékrészt végül megnyerte (12–11-re), a meccset viszont elveszítette a Liss-HNKC, de ezt a fiaskó nem zakóméretűre szabták, az együttesnek volt tartása.

Buday Ferenc: – Tudtuk, hogy a hazaiak egyik legfőbb fegyvere a gyors indítás, ezt az első játékrészben mégsem bírtuk megakadályozni. A folytatásban helytállt a csapat.

Ismét a Győr

Alig ért véget a Cornexi-Alcoa elleni találkozó, máris szóbakerült a következő derbi, melyet hazai pályán játszik a Liss-HNKC. Október 8-án 18 órakor a Győri Graboplast ETO KC látogat a Hódtói Sportcsarnokba – ez egy előrehozott találkozó. Még nincs messze időben (szeptember 14-én rendezték) a „mínusz huszonnégyes" derbi, amit jó lenne feledni, vagy túllépni rajta; ugyanis megfogalmazódott az igény a fehérvárihoz hasonló helytállásra. Erre az összecsapásra szerdán a Dunaferr otthonában két edzőmeccsel készül a Vásárhely.

Holnap 18 órakor Győrben kezd a Szeviép

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata számára is megkezdődik a bajnoki szezon. A… Tovább olvasom