2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Fájdalmas volt a búcsú: SZKKSE-Dunaújváros 20-41

A női kézilabda NB I-ben szereplő Szeged KKSE a Dunaújváros csapatát fogadta, amelytől 41-20-ra kikapott. A csapat kapitánya, Lehmann-Dobó Andrea most vonult vissza, de az SZKKSE színeiben az első (és utolsó) élvonalbeli góljával tette.
Szeged KKSE-Dunaújváros 20-41 (10-19)
Női kézilabda NB I, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi.
Szeged KKSE: Dobó - Barján 3/1, Albert, Zsilák 2, Selmeci 1, Lehmann-Dobó 1/1, Szabó 7/2. Csere: Futaki (kapus), Gulyás 2, Csoknyai 2, Kiss 2. Vezetőedző: Marosán György.
Dunaújváros: Triffa 1 - Trsicsuk 6, Azari 2, Ferling 5, Takács D. 4, Vincze 7/1, Kamper 4. Csere: Takács B. 2, Gera 8, Bulath 1/1, Berta 1. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.
Hétméteres: 4/4, ill. 5/2.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

Lehmann-Dobó Andrea: - Sajnálom, hogy így ért véget a pályafutásom, nem így terveztem. Annak viszont örülök, hogy az utolsó meccsemen az SZKKSE játékosaként meg tudtam szerezni az első és egyben utolsó NB I-es gólomat.

Marosán György: - Voltak biztató momentumaink, húsz percig szépen is tartottuk magunkat. De utána már nem volt esélyünk ilyen foghíjas kerettel.

2. félidő (10-22)

60. perc: Azari egy szegedi labdavesztés után állítja be a végeredményt. 20-41

59. perc: Gera szerezte eddig a legtöbb akciógólt, hetet. 20-39 Most már nyolcat. 20-40

58. perc: Szabó hetese jó, ahogy Azari átlövése is. 20-38

57. perc: Kamper emberhátrányban eredményes. 19-37

56. perc: Takács góljára nem tudunk válaszolni, pedig kétszer is szegedi lövőhelyzet alakul ki.

SZKKSE-Dunaújváros az újszegedi sportcsarnokban. Fotók: Karnok Csaba.

55. perc: Csoknyai használja ki az emberfórt. 19-35

54. perc: Gyors gólváltás és szegedi emberelőny. 18-35

53. perc: Vincze ziccerét védi Futaki.

52. perc: Takács Dusmáta növeli a különbséget. 17-33

51. perc: Kamper egy szép lefordulással teremt helyzetet magának. 17-32

50. perc: Marosán György időt kér, majd Kiss Klaudia fogadja meg mestere tanácsait. 17-31

49. perc: Egy szegedi helyzet is kimarad, Barján csak a kapufát találja el, majd a túloldalon ziccert véd Futaki.

48. perc: Berta villan. 16-31

47. perc: Berta ejtésből és ziccerből is eredményes. Gulyást kiállítják. 16-30

46. perc: Szép gesztus: A visszavonuló Lehmann-Dobó Andrea lőheti a hetest, így megszerzi első NB I-es gólját.

45. perc: Selmeci szépít. 15-28

44. perc: A két klasszis kínaija: Ferling passzol, Triscsuk pedig a levegőből lő. 14-27

43. perc: Zsilák egy kipattanót vált gólra. 14-26

42. perc: A fiatal Kiss Klaudia nem szeppen meg a lehetőségtől. 13-26

41. perc: Triscsuk egy bődületes lökettel éri be Ferlinget. 12-26

40. perc: Triscsuk negyedszer. 12-25

39. perc: Ferling ötödször. 12-24

38. perc: Szabó Edina remek helyzetbe kerül, üresen marad, de kimarad a ziccer, fölő pattint.

37. perc: Gera villámgyors ellenakció végén talál be. 12-23

36. perc: Zsilák ziccerben, higgadtan kihasználja. 12-21

35. perc: Gulyás Vanda tiszta ziccerben. Mellé.

34. perc: Berta ziccerben, de Dobó véd. Őt még lehet dicsérni a hazaiaknál.

33. perc: Szabó Edina a Szeged KKSE egyetlen reménye... 11-21

32. perc: Elcseréli magát az SZKKSE, a vendégek kapusa pedig így betalál. Triffa is csodálkozik rajta, hogy gólt lőtt. 10-21

31. perc: Triscsuk frissen kijött, és nem ismert kegyelmet a szegedi falban. 10-20

1. félidő (10-19)

30. perc: Bulath hetese már bemegy. 10-18 Vincze Melinda mekkora gólt lő az utolsó másodpercben, jó ég! Látja, hogy lejár az idő, majd 12 méterről, lendületből elereszt egy bombát, ami kicentizve kerül a bal felsőbe. 10-19

29. perc: Kamper áll a heteshez...ezt is védi Dobó! A harmadik büntetőt hárítja! Aztán egy ziccert is!

28. perc: Takács Bianka beállóként. 10-16 Triscsuk bombája védhetetlen. 10-17

27. perc: Gera 20 másodpercen belül talál be kétszer. 10-15

26. perc: Vendég indítás után Gera pontos.

25. perc: Vincze egy hosszú indítást klap el épphogy, majd bravúros mozdulattal lő gólt. 10-14

24. perc: Ferling hetesét újra védi Dobó!

23. perc: Barján lendületből érkezik, nagy gól. 10-12

22. perc: Kamper tör át a szegedi védelmen. 9-12

21. perc: Barján hetesével. 9-11

20. perc: Két gyors vendég gól a dunaújvárosiak időkérése után. 8-11

19. perc:
Gulyás egyedül kap labdát a beálló posztján, mire odakapnak a védők, már gólnak örülhet. 8-9

18. perc: Szabó ötödször, ezúttal hétméteresből. 7-9

16. perc: Szabó Edinán semmi sem múlik, már 4 gólos! Vincze válaszol. 6-9

15. perc: Újabb lerohanás a vendégektől, ezt Takács váltja gólra. 5-8

14. perc: Triscsuk hetesét védi Dobó Mónika.

13. perc: Szabó remek labdát kap a szélen, betör vele, és be is vágja. 5-7

12. perc: Csoknyai Nóra góllal debütál. 4-6. Ferling elemében. 4-7

11. perc: Ami nem sikerült a Szegednek, az igen a Dunaújvárosnak: Ferling félpályáról az üres kapuba. 3-6

10. perc: Szabó Edina üres kapura lőhetne, de Dobó indítása néhány centivel ugyan, de hosszabb, mint kellene.

9. perc: Védekezést váltott a Dunaújváros, a nyitott hátsó alakzat láthatóan megzavarta a szegedieket.

8. perc: Vincze belejött. 3-5 Marosán György időt kér.

7. perc: Vincze labdaszerzés után a kapuig masíroz, majd értékesíti a ziccert. 3-4

6. perc: Ferling is dupláz. 3-3

5. perc: Szabó Edina ziccerben...vezetünk. 3-2

4. perc: Ferling is villan a vendégek nagynevű játékosai közül, az ő gólja után Gulyás egyenlít. 2-2

3. perc: Két kihagyott helyzet.

2. perc: Triscsuk góljára Szabó Edina válaszol. 1-1

1. perc: Két Dobó-védéssel kezdődik a derbi.

18.16: Híreink is vannak a csapat háza tájáról: Maria Lojpuir és Daniela Mistric is szerződést bontott a klubbal, így a csapat most légiósok nélkül áll fel.

18.15: Természetesen egy csokor virággal elbúcsúztatták a visszavonuló csapatkapitányt, Lehmann-Dobó Andreát. Az év legjobb szegedi női kézilabdázónak járó Prónay Gyula-vándordíjat is kiosztják, ezt természetesen Szabó Edina kapja.

18.00: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Negyed órás késéssel kezdődik a mérkőzés, amely az SZKKSE színeiben Lehmann-Dobó Andrea, a csapatklapitány számára az utolsó lesz.

Korábban:

A szegedi női kézilabdát nem lehet elképzelni Lehmann-Dobó Andrea nélkül – ezt még Marosán György, az NB I-ben szereplő Szeged KKSE vezetőedzője nyilatkozta csapata kapitányáról. A helyzet viszont az, hogy holnaptól mégis ez lesz a helyzet, hiszen ma este következik Lehmann-Dobó Andrea búcsúmeccse az újszegedi sportcsarnokban. Más pozícióban még persze segítheti az élvonal újoncát, de játékosként a Dunaújváros elleni, 18 órakor kezdődő bajnokin teszi utoljára.

– Vegyes érzelmekkel várom az estét. Pozitívum, hogy a szegedi közönség előtt tudom lezárni a pályafutásom, és persze az is, hogy többet lehetek a kisfiammal, aki az utazások miatt mostanában sokat hiányolt. Az viszont rossz érzés, hogy jó formában vagyok, de a kevés lehetőség miatt mégis erre a lépésre kellett elszánnom magam. Megható lesz a búcsú, de már az elmúlt napokban is elérzékenyültem párszor, főként egy-két játékostársam miatt, akikkel különösen jóban vagyok. A legnehezebb viszont az lesz, hogy holnaptól nem kell edzésre járnom – vallott érzéseiről Lehmann-Dobó Andrea.

Az említett jó barátnők között ott van egy fiatal tehetség is, akivel remek kapcsolatot alakított ki a csapatkapitány. A 170-szeres válogatott kézilabdázó és a férfiválogatott korábbi kapitánya, Csoknyai István lányáról van szó. Csoknyai Nóra ugyanis még nyáron Szegedre érkezett, de a szerződésével gondok adódtak, ezért eddig nem szerepelhetett a csapatban.

– Nórát nagyon kedvelem, tehetséges és nagyon alázatos lány, aki minden edzésen és meccsünkön velünk volt, mindig beleadott mindent, pedig tudta, hogy nem lép pályára. Azt mondta nekem, hogy nagyon szeretne legalább egy meccsen velem együtt játszani – árulta el a csapatkapitány, majd Marosán György az örömhírt: ez teljesülhet, hiszen Csoknyai Nóra ma bemutatkozhat az SZKKSE színeiben.

Nagy szükség is van a játékos debütálására, hiszen 21 fős kerettel kezdte a szezont a csapat, most viszont 13 játékos jár a tréningekre a távozók miatt.

– Teljesen új felállásban gyakorolunk manapság, mint eddig, a fiatalokat jobban be kell építeni a csapatba, a kulcsjátékosoknak pedig helyettesíteniük kell a távozókat. Emiatt szinte csak a taktikával foglalkozunk. Nehéz helyzetben vagyunk, most az eddigieknél is jobban össze kell tartanunk. Dajka Bettina lendülete nagyon hiányzik a csapatnak, de meg kell oldanunk valahogy a pótlását – nyilatkozta Lehmann- Dobó Andrea, aki kiemelte: fő célja, hogy ma este emelt fővel vonulhasson le a pályáról, valamint sok sikert kívánt az SZKKSE-nek a tavaszi szezonra.

A büszke nagypapa

Esztergomi Mihály a SZEOL AK legendás vízilabdacsapatának kapusa volt. Tovább olvasom