2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Falba ütközött a Debrecen

A HNKC legyőzte a Debrecent, a Makó viszont vereséget szenvedett az esélyesebb Cornexitől.
Németh Toll Makó - Cornexi 26-32
NB I-es női mérkőzés. Makó, 800 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka.
Makó: Szabó – Silye 2, Zámbó 2, Kárpáti, Bartucz 1, VAKARCS 10 (5), BAUNOK 3. Csere: Kováts (kapus), CSENDES 2, FEKETE 5, Lévai, Horváth 1. Edző: Berzsenyi Mária.
Cornexi: Djerics – BALOGH 4 (1), Pádár 1, TÁPAI 6, Vijunaite 1, SZRNKA 3, KENYERES 8. Csere: Fekete Cs. (kapus), Valova 2, TRISCSUK 6, Korgyuk 1. Edző: Vura József.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–4, 9. p.: 4–6, 14. p.: 8–8, 28. p.: 12–13, 39. p.: 14–19, 47. p.: 19–26, 54. p.: 22–30.

Fotó: Segesvári Csaba
A lendületben lévő, a legjobb négy közé igyekvő vendégcsapat, s az újonc, NB I-es rutinnal eddig nem rendelkező hazai együttes mérkőzésén csak a legoptimistábbak gondolták azt, hogy makói siker születhet. Vura József fehérvári edző is úgy gondolta a sípszó előtt, hogy kezdenek a sztárok, majd folytatják a második emberek. Aztán a nagyon lelkes, kezdeti bizonytalanságukat levetkőző Maros-parti lányok kiegyenlítettek, s nagyobb szerencsével akár kisebb különbséggel mehettek volna a szünetre. A második félidő közepére főleg Vakarcs és Fekete gólerős, valamint Csendes kitűnő irányító játékának köszönhetően négy volt csupán a különbség, de aztán a válogatottak egész sorával felálló vendégek kihasználták az egyre fáradó a hazaiak hibáit. Azonban a ritkán látható sportszerű hazai közönség így is vastapssal köszönte meg csapata lelkes játékát.

Berzsenyi Mária: – Ez a játék tetszett. Ez már hasonlít egy NB I-es csapat teljesítményéhez. Ezt az állításomat bizonyítja: egy élcsapat nem engedhette meg magának, hogy a cserepadot játszassa. Van még tennivalónk, de erre a játékra már lehet építeni.

A mérkőzés gólkirálynője

Nagyon sokan félnek Makón attól, hogy Vakarcs Krisztinára hamarosan felfigyelnek a játékosmenedzserek is, s nem sok évet tölt a Németh Toll csapatában. A huszonkét éves, s Tiszaújvárosból idén igazolt játékos ugyanis a vendég válogatottakat megszégyenítően lőtte a gólokat, s lett a találkozó gólkirálynője.
– Nagyon rossz kikapni, de ha a védekezésünk egy kicsit jobban működött volna, akkor meglepetéssel ér véget a mérkőzés. Legalább így kellene játszani ezután is, s akkor egészen biztosan kivívjuk a bentmaradást – mondta a fiatal játékos.

Süli József

HNKC - Debrecen 24-21
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
HNKC SE: ABRAMOVICS – Mucsi 1, Nyikolajenko 3, WOLF 7, Mayer 3, Jenőfi 3, SZEPESI 6. Csere: Bloj, Sipos, Gerstmár 1, Fülöp. Edző: Kiss Szilárd.
Debreceni VSC: Király – Csáki 1, Latakaité 1, Szabó V. 1, Szűcs G. 2, ORBÁN 6 (1), Stuparicová 3. Csere: Vorozscova (kapus), Benyáts 3 (1), SOPRONYI 4 (1). Edző: Varga József.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: –, ill. 7/3.
Az eredmény alakulása, 1. perc: 2–0, 4. p.: 4–1, 11. p.: 9–4, 14. p.: 11–5, 25. p.: 15–8, 35. p.: 18–11, 44. p.: 19–16, 59. p.: 23–21.

Mindkét együttesnek nagyon fontos volt a siker. A hazaiak az egyre jobban felzárkózó Váctól akartak elszakadni, míg a Debrecennek a négy közé jutás szempontjából lettek volna fontosak a pontok. A 2005/2006-os bajnokságban a 2. fordulóban randevúztak Vásárhelyen, és 30–26-ra a hazaiak nyertek. A 2006/2007- es sorozatban azonban eddig csak vereséget jegyezhettünk fel a Loki ellen: 24–26 a bajnokságban, 25–31 a Magyar Kupában.

Fogott, mint a festék

Ismét több jó teljesítmény vetélkedetett egymással a HNKC SE-ben, nehéz volt dönteni. Fontos gólok (Szepesi és Wolf), fantasztikus védések. Végül az szólt a fehérorosz kapus, Alena Abramovics mellett, hogy ziccereket és heteseket (négyet!) védett, és kritikus időszakban „fékezte le" az egyre közeledő Lokomotívot: – Nem éreztem, hogy én lettem volna a csapat legjobbja – fogalmazott szerényen –, ezt a sikert a csapat érte el, mindenki hozzátette a magáét. A jó védekezéssel sokat segítettek nekem a lányok.

Remekül kezdett a HNKC: még egy perc sem telt el, és már 2–0 állt az eredményjelzőn. Potyogtak a gólok, de a házigazdák domináltak, gyors, látványos akciók, labdaszerzésekből kezdeményezett lerohanások után mattolták Királyt. Amikor agresszívebb védekezésre váltott a DVSC, Kiss Szilárd rögtön kiadta a parancsot: gyorsabban! A kék- sárgák emberhátrányból is betaláltak a kapuba, minden sikerült, és hétre is nőtt (15–8 és 18–11) a különbség. A szünetet követően (is) Abramovics lehúzta a rolót, heteseket, ziccereket hárított – tartotta, őrizte csapata előnyét. Elöl ugyanis nem ment minden olajozottan, tizenkét perc alatt csak egyetlen gólt szereztek Szepesiék. De a végére maradt annyi a „távolságból", amennyi két pontot ért. A bírók produkciójára utalva úgy is fogalmazhatnák, az a csapat nyert, amelyik jobb százalékkal értékesítette – a HNKC-nak egyet sem ítéltek, így nem is hibázhattak játékosai – a büntetőket... De velük a lefújást követően senki sem foglalkozott, önfeledten, együtt ünnepeltek a lányok a és drukkerek.

Kiss Szilárd: – Küzdelmes mérkőzésen végig vezetve, a kisebb megingások ellenére megérdemelten nyertünk. Nagyon fontos pontokat szereztünk.

A forduló további eredményei: Ferencváros–Kőbánya- Spartacus 48–15, Győr–Vasas 31–28, Békéscsaba–Kiskunhalas 21–28, Dunaferr–Vác 36–22.

Szakértőnk: Laurencz László

A lelátón ismerős arcot fedeztünk fel. Laurencz László, a női kézilabda-válogatott egykori szövetségi kapitánya, a Kőbánya-Spartacus edzője ellenfélnézőben (február 24-én, 11 órakor a fővárosban meccsel a két gárda) járt Vásárhelyen.
– Megérdemelten nyert a hazai együttes – értékelt a szakember –, a kapusok közötti különbség döntőnek bizonyult, Abramovics remekül védett. A Debrecen teljesítményét az edzőváltás is befolyásolhatta, de ez semmit sem von le a HNKC érdemeiből. A Vásárhely fegyelmezetten, pontosan támadott, gyors akciókat vezetett – ez a megállapítás főként az első félidőre igaz. De a megszerzett előnyből maradt annyi, amennyi elegendőnek bizonyult a biztos győzelemhez. Szerintem ezzel a sikerrel – bár még négy mérkőzés hátravan az alapszakaszból – a HNKC SE bebiztosította helyét a legjobb nyolc között.
– Hozzátok is nyerni megyünk Laci bácsi – csatlakozott a beszélgetéshez Antós István, a vásárhelyi klub elnöke. – Nem „sértődöm" meg ezen – nyugtázta a kijelentést egy félmosoly kíséretében a megszólított.

David Beckham góllal válaszolt Fabio Capellónak

Real-sztárokról szólt a focihétvége Európában: a mellőzött Beckham gólt szerzett a madridi gárdában,… Tovább olvasom