2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Fantasztikus siker: Szeged-Eger 12-10

A Tiszavirág Szeged Diapolo OB I-es férfi vízilabdacsapata a sokkal esélyesebb Eger csapatát fogadta, és elképesztő izgalmak közepette 12-10-re nyert. Képgaléria!
Tiszavirág Szeged Diapolo-Eger 12-10 (2-4, 2-1, 4-3, 4-2)
Férfi vízilabda OB I, 24. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Vogel, Homonnai.
Tiszavirág Szeged Diapolo: MEIXNER - KISS CS. 1, KUNAC 4, VARGA II. ZSOLT. 2, MANHERCZ K. 3, MANHERCZ Á. 1, SEMAN 1. Csere: IMNAISHVILI, SÁNTA, PALOTÁS, CHILKÓ. Vezetőedző: Varga Péter.
Eger: Mitrovics - Angyal 1, Hosnyánszky 1, Vapenski, 1 Szivós 1, Hárai 1, ERDÉLYI 1. Csere: Cuk 1., BIROS 3, Lőrincz, Bedő, Zalánki. Vezetőedző: Dabrowski Norbert.
Gól - emberelőnyből: 10/1, ill. 12/2.
Ötméteresből: 3/2, ill. 3/3.
Kipontozódott: Chilkó,, Kunac ill. Bedő, Angyal, Cuk.

Varga Péter: - Óriási meglepetést okoztunk. Fantasztikusan játszottak a fiúk, minden dicséretet megérdemelnek!

Dabrowski Norbert: - Becsaptuk magunkat a 0-3-as állással, ekényelmesedtünk, amit a nagyon motivált Szeged ki is használt. Megérdemelt a hazai siker.

Szegedi B-közép: - Szép volt, fiúk! Szép volt, fiúk! Szép volt, fiúk! (Ez szól percek óta, mint egy végtelenített szám)

A Honvéd is nyert a Debrecen ellen (13-8), így maradt az egy pontos különbség az ötödik pozíciót elfoglaló Honvéd és a hatodik helyezett Tiszavirág Szeged Diapolo között. Két forduló van hátra az alapszakaszból, a Szeged jövő héten a Debrecenhez látogat, a Honvéd pedig a BVSC-t fogadja. Az utolsó fordulóban a Szeged a KSI-hez látogat, míg a Honvédnak már nem lesz meccse, a Kaposvár elleni megóvott bajnoki sorsára vár.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Eger 12-10. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

4. negyed (4-2)

8. perc: ELKÉPESZTŐ A HANGULAT!!!! Mitrovics kijött a kapujából, majd szabálytalankodott. A Szegedé lett a labda, amit Manhercz Krisztián be is vágott az üres kapuba. 12-10 Labdát szerez a Szeged, Varga II. Zsolt pedig ziccerben, amit kihagy, de ez már nem zavar senkit. MEGVAN! NYER A SZEGED!!!!!!!!

7. perc: Varga II. Zsolt mekkora pattintott lövést ereszt el!!!! Atya ég!!! Óriási dugó! 11-10 Emberelőnyben az Eger, Dabrowski Norbert időt kér.

6. perc: Hárai egyenlít. 9-9 Ki más válaszolna, mint Aljosa Kunac?! A negyedik gólja. 10-9 Kunac sajnos kipontozódik, Biros Péter pedig ötöst lőhet. Bevágja. 10-10

5. perc: Sajnos egy rossz passz miatt nem jut lövésig a Szeged.

4. perc: Emberelőnybe kerül a Szeged, Varga Péter azonnal időt is kér. Jó hír: Cuk is kipontozódott az ellenféltől.

3. perc: Ötös, spori!!!! Mindenki látta, de a bíró nem... Bezzeg a túloldaon előnybe kerül az Eger. Sánta Dániel viszont megszerzi a labdát. Ez az!

2. perc: Meixner véd, de mekkorát, utána Kunac megúszik, és bevágja a ziccert!!!! 9-8!!!! Kiss Csaba blokkja remek a túloldalon.

1. perc: Itt már minden momentumnak jelentősége van, Manhercz Ádám labdaszerzésének is a ráúszásban. Manhercz Krisztián erős lövését Mitrovics hárítja.

3. negyed (4-3)

8. perc: Manhercz Ádám labdát szerez, majd Varga Péter időt kér. Sajnos lövésig sem jutott a Szeged.

7. perc: KUNAAAAAC!!! 8-7 Áll a játék 3 perce, a bírók egymással vitatkoznak, nem tudják eldönteni, hogy kiállítás, kontra, vagy ötméteres vagy netán egy negyedik verzió jön. Most a két csapatkapitánnyal is megvitatjáka  bírók a történteket, a nézők továbbra sem értik mi történik. Mindenesetre Chilkó kiáll és ki is pontozódik, Biros pedig bevág egy ötméterest. 8-8

6. perc: Erdélyi Balázs nagyon pimasz gólt szerez a szélről, pont egy labdányi hely volt Meixner teste és a kapu között, oda lőtte, ráadásul nem is erősen, de nagyon pontosan. 7-7

5. perc: Manhercz Ádám kap bele egy passzba, csak pont annyira, hogy megzavarja Mitrovicsot, és ne tudjon hárítani. Óriási megmozdulás! 6-6 Jönnek az jabb jó hírek: Bedő kipontozódik, Manhercz Krisztián ötméteresével pedig már vezet a Szeged!!! 7-6

4. perc: Vapenski villan. 5-6

3. perc: Egyenlítünk! Lukas Seman remek center, ezt most is bizonyítja, kapásból lőtt. 5-5

2. perc: És újra Meixner nevét skandálja a szegedi B-közép.

1. perc: Emberhátrányban bravúrral véd Meixner! Ez az!

2. negyed (2-1)

8. perc: Emberelőnyben a Szeged, Varga Péter időt kér. Kiss Csaba egy kis adogatás után gondol egyet és a felső léc alá bombáz. 4-5

7. perc: Időt kér az Eger. Most az Eger jut büntetőhöz, Cuk bevágja. 3-5

6. perc: Varga II. Zsolt hosszan indítja Manhercz Krisztiánt. Kár érte, jó ötlet volt.

5. perc: Először Meixner véd, majd Manhercz Krisztián megint labdát csen.

4. perc: Manhercz Krisztián szerez labdát, de az ellentámadás nem végződik lövéssel.

3. perc: Meixner újabb védéssel rukkol elő, majd ötméterest kap a Szeged. Újra Varga II. Zsolt vállalja, de most nincs gól. A felső lécről pattan le a labda, sokan bent látták, de szerintünk sem haladt át a képzeletbeli gólvonalon.

2. perc: Remek szegedi védekezés.

1. perc: Erdélyi gólt szerez, de érvénytelen, előtte szabálytalankodott, miénk a labda. Aljosa Kunac kap a szélen labdát, majd kapásból bevágja! Gyönyörű! 3-4

1. negyed (2-4)

8. perc: Meixner újra véd! Jókor jött ez is. Bíros Péter távolról, bombaerős lövése a jobb felső sarokban köt ki, távoli volt, mégis védhetetlen. Klasszis. 2-4

7. perc: Ötmétereshez jut a Szeged, Varga II. Zsolt értékesíti. 1-3 Egy gyönyörűen kijátszott emberelőny végén Manhercz Krisztián lövi ki a hosszú alsót. 2-3

6. perc: Most a Szeged kerül emberelőnybe, Varga Péter is időt kér. Varga II. Zsolt erős, sarokra tartó löketét sajnos Mitrovics bravúrral védi.

5. perc: Újra fórba kerül az Eger, Dabrowski Norbert időt kér. Most Vapenski lövését hárítja Meixner.

4. perc: Hosnyánszky kihasználja az első emberelőnyt. 0-3

3. perc: Manhercz Krisztián lő távolról, sajnos gyenge lövés. A túloldalon Meixner fog ki Angyalon. egy védéssel

2. perc: Szivós Márton duplázza meg a különbséget egy labdaszerzést követő ellentámadás végén. 0-2

1. perc: Angyal szerez vezetést az Egernek, tiszta lövőhelyzetbe került, közel a kapuhoz, ez védelmi hiba volt. 0-1

18.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol hamarosan kezdődik az Eger-Szeged derbi a férfi vízilabda OB I-ben. Az ősszel 9 gól volt a különbség a hevesiek javára, ezen mindenképp faragni szeretnének a hazaiak.

Korábban:

A BVSC otthonában aratott bajnoki siker után a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata elkezdett számolgatni, hiszen a Honvéd aznap meglepetésre kikapott a KSI-től. Aztán jött a szerdai FTC–Honvéd párharc, amely elképesztő eredményt hozott: 3–9.

– Azóta már nem is számolgatunk. A Honvéd bebizonyította, hogy kimászott a gödörből, megelőzött minket, és ha ezt a formát tartja, akkor behúzza az ötödik helyet. Mi ma este az Eger, majd a Debrecen és a KSI ellen is megpróbálunk mindent, aztán meglátjuk, mire lesz elég. Ősszel Egerben kilenc góllal kikaptunk, és ha nem is sikerül borítanunk a papírformát, ezt a különbséget mindenképp szeretnénk csökkenteni. Be szeretnénk bizonyítani, hogy az elmúlt hetek győzelmei nem voltak hiábavalók, és tényleg sokat fejlődtünk – harangozta be az újszegedi sportuszodában 19 órakor kezdődő derbit a pénteki szülinapos, Sánta Dániel.

Szegedi TE: pályacsúcs, egy pontra a 11. csapataranytól

A férfi tekecsapat szuperliga rájátszásának második játéknapján a Szegedi TE új pályacsúccsal - 99… Tovább olvasom