2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Faragó a hajrában döntötte el a REAC-Makó meccset

Három vereség után a csereként beállt Faragó Bence hajrábeli találatával idegenben bravúros, 1–0-s győzelmet aratott a REAC vendégeként a Makó FC NB II-es labdarúgócsapata. Magyarék már hetedikek a tabellán.
Induláskor még nem volt szél, ám mire Budapestre, egészen pontosan Rákospalotára, a Budai II László Stadion érkezett a Makó, hatalmas légmozgás kerekedett, ráadásul a pálya is hagyott kívánnivalót maga után, így egyáltalán nem ideális körülmények között kezdte a mérkőzést a két csapat az NB II 21. fordulójában.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a labdát nagyjából egyenlő mértékben birtokolták a csapatok. A Makó egyetlen lehetőségénél Puskás Csaba beadása után Retek Flórián lekezelte a labdát, majd tüzelt, a védő hátáról azonban kipattant a labda. A második játékrészben egy óriási helyzete volt a hazaiaknak, amikor Menyhárt két vendégvédő hibája után egyedül vitte Halász Krisztiánra a labdát, a makói kapus azonban bravúrral védett, a kipattanóból Nyerges lőtt kapura, a bevetődő Rakonczai pedig a gólvonalról mentett. A Makó FC egy tipikus csatárgóllal – a csereként beálló Faragó Bence szerezte – megszerezte a vezetést és ezzel együtt a győzelmet is. A hajrában aztán Kovács Balázs megkapta a második sárgáját, ezzel pedig a kiállítás sorsára jutott.

Gyenge mérkőzésen ugyan, de óriási dolgot tett a Makó, ám a siker áldozatokkal járt: a csapatkapitány Magyar György és Varga Róbert megkapta ötödik sárga lapját, így a vasárnapi, Békéscsaba elleni hazai mérkőzésen egyikük sem léphet pályára. A Békés megyei együttes – amelyben az egykori makói Szélpál Tamás és Csák Zoltán is szerepel – két ponttal előzi meg a Kolozsvári-csapatot, így ha nyerne az Erdei Ferenc téri sporttelepen, megelőzné riválisát.

Kolozsvári János: – Jelen helyzetünkben ez a győzelem a három pontnál is többet ér. Gratulálok a fiúknak, nagyon fontos győzelmet arattunk.

További eredmények: Békéscsaba–Nyíregyháza 2–1, Vecsés–Bőcs 1–1, Újpest II.– Hajdúböszörmény 1–1, Cegléd–MTK II. 2–2, Orosháza– Vác 0–0, Debrecen II.–Diósgyőr 0–2, Mezőkövesd–Kazincbarcika 4–0.

REAC–Makó FC 0–1 (0–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 21. forduló, Rákospalota, 100 néző. Vezette: Alvaro Garcia (chilei).
REAC: Somogyi – Hibó, Tóth M., Cseri, Bogdán – Kovács B., Gulyás
– Menyhárt, Dancs, Kiss T. – Nyerges. Edző: Mátyus János.
Makó (zárójelben lapunk osztályzatai 1-től 10-ig): Halász 7 – Rakonczai 6, Magyar Gy. 7, Tóth I. 7, Krucsó 6 – Retek 5, Varga R. 5, Fülöp 5, Nagy A. 5, Puskás Cs. 6 – Schreiber 5,5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Faragó B. a 78. percben.
Csere: Dancs helyett Jovánczai a 33., Nagy A. h. Csamangó (5) az 54., Hibó h. Birtalan a 68., Schreiber h. Faragó B. a 72., Gulyás h. Bubori a 79., Varga R. h. Béres a 82. percben.
Sárga lap: Varga R. a 30., Nyerges a 37., Magyar Gy. a 49., Hibó az 50., Jovánczai az 52., Bogdán a 66. percben.
Kiállítva: Kovács B. a 89. percben.

Góltörténet
78. perc: Retek és Fülöp végzett el egy bedobást, Fülöp a visszakapott labdát a jobb oldalról félmagasan beadta, a csereként beállt Faragó B. jó ütemben érkezett, és öt méterről a kapuba spiccelte, 0–1.

Megyei foci: nyert a Makó, kikapott a Volán

Sima vereséget szenvedett a Kecskemét II. otthonában a Tisza Volán NB III-as labdarúgócsapata. A… Tovább olvasom