2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Fejet hajtott a Vasas a Szegednek

A férfi vízilabda OB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a Szeged Beton VE legyőzte a Vasast, így harmadik lesz, és az Egerrel találkozik a rájátszásban.
Fura helyzet állt elő a Szeged–Vasas férfi pólórangadón. Mindkét csapatnak ugyanis az volt a kedvező, ha a találkozót a hazaiak nyerik. Ebben az esetben maradt volna a sorrend közöttük: az alapszakaszt a Beton a harmadik, a címvédő a negyedik helyen zárja. A rájátszás elődöntőjének lehetséges felállását szem előtt tartva azt diktálta a józan ész, hogy ezen ne változtassanak, hiszen így a Tisza-partiak az Eger, a fővárosi piros-kékek pedig a Domino ellen a 8 pontig tartó rájátszást 2–2-ről kezdhetnék majd.

Az új eredményjelző és időmérő üdítő látványa már a meccs előtt dobott a hazai drukkerek hangulatán, de a beteljesülést természetesen a kedvencek sikere jelentette volna. A novemberi meccsre emlékezve (a Komjádiban 4–3-ra nyert a Szeged) az akkori gólaszálynak most nem volt realitása, ez már a rangadó első negyedében valószínűsíthető volt. Steinmetz Á. remek ejtése ugyan beakadt, de utána a kiváló formát mutató Korolija két pompás villanásával fordított a Beton. Mindent el lehetett mondani a találkozóról, csak azt nem, hogy a két gárda ne hajtott volna teljes erőből. A Szeged esetében mondjuk ezen nem is kellett csodálkozni, az Euroligában a nyolc közé jutott Vasas meg nem foglalkozott a jólértesültekkel. Hatalmas csata zajlott a vízben jó védekezéssel megspékelve. A szünetig nem dőlt el semmi, a fordulás utánra hagyták a döntést a csapatok.

Weszelovszky (fehérben) találata 3–5-nél a szegedi felzárkózást jelentette. Fotó: Karnok Csaba
Weszelovszky (fehérben) találata 3–5-nél a szegedi felzárkózást jelentette.
Fotó: Karnok Csaba

A harmadik negyed elején a fővárosiak két akciógóllal 5–3-ra elhúztak. Mégsem történt baj, mert a Weszelovszky a lejhető legjobbkor szépített, majd Varga T. bombája az újbóli egyenlítést jelentette. Tűzbe jött a közönség, de ehhez az is kellett, hogy Baksa védje Varga Dénes százszázalékos ziccerét, majd Monostori ívelése is a kapuban landoljon, 6–5.

A záró felvonást két hatalmas találat vezette be, a drukkereknek azért Varga Tamásé valamivel jobban tetszett, mint Steinmetz Ádámé. Hét hatos Beton-előnynél szólalt meg valaki a lelátón: „Vége lehetne már." Erre még négy percet kellett várni, Lehmann kapufás gólja után (8–6) már csak hármat. Elég volt az előny, a legvégén esett Varga Dénes-gól már nem osztott, nem szorzott.

Kásás Zoltán: – A sikernek nagyon örülök, komoly fegyvertény a Vasas legyőzése, de azért remélem, a következő meccsen kevesebb hibával játszunk.

A Szeged Beton a mai, az alapszakaszban utolsó fordulóban a Fradit fogadja a 18.30-kor kezdődő, immár tét nélküli mérkőzésen.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeged Beton VE–Vasas 8–7 (2–1, 1–2, 3–2, 2–2)

ING férfi vízilabda OB I, 21. forduló. Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Kiszelly, Székely B.
Szeged: BAKSA – Balatoni, VARGA T. 3, Komlósi, KOROLIJA 2, Weszelovszky 1, Lehmann 1. Csere: Monostori 1, Juhász Zs., Éles, Varga P., Molnár P., Török B. Edző: Kásás Zoltán.
Vasas: NAGY V. – Kovács R., Varga Dániel, Steinmetz B., STEINMETZ Á. 2, Varga Dénes 1, Tóth M. 1. Csere: Hőna 1, Heinrich 1, Mátyás 1, Kincses, Katonás, Takács B. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ILL. 8/1. Ötméteresből: 1/1, ill. –.

• 4. pederzoli 2008. március 24. 19:55
    „Ez a dolog már hetek óta közszájon forog,ha valaki olvassa a Nemzeti Sport online verzióját. Az tény,hogy hazai pályán a Szeged képes megverni a Vasas-t,ám ki-ki meccsen valszeg Varga Dumiék a jobbak,erre volt egyébként példa a tavalyi elődöntőben is. Egy biztos,aki számolgat,vélhetően ráfarag. Kis történelem: a Barcelonai olimpián a spanyolok egy bundadöntetlent csináltak az olaszokkal,és így golyózták ki a mieinket a legjobb négy közül. Erről Gyöngyösi Tojás is mesélhetne,mert szenvedő alanya volt,miképp a spanyolok is,mert a döntőt az olaszok nyerték. De a Sevilla-i EB-n is volt gyanús meccs,amikor az olaszok a másik ágon az oroszokkal játszottak egy langyosat,mintegy a mieinket választva a negyeddöntőre. Az eredmény ismert,Attolico-ék mehettek 5.-8.-ig,azaz megjárták.”
  • 3. Antiserver 2008. március 23. 00:21
    „Ja, biztos szándékosan kapott ki hazai pályán is.
    Sőt, az összes veresége direkt volt ebben az idényben, hogy izgibbé tegye maga számára a címvédést :D
    Ugyan már.
    Nyílván volt ebben a meccsben egy kis "ferdítés", de az alapszakaszból összességében látható, hogy ez a Vasas bizony (még?) a Szeged mögött van.”
  • 2. ludmilla 2008. március 22. 13:56
    „Srácok! lassan vegyétek le a bundát mert rátok melegszik. Hülye lett volna a vasas egerben lezdeni 0-4 ről...
    Csak nehogy a bronzmeccsen ismét összefussatok mert akkor kiderül hogy a vasas gólokkal jobb pesten is meg szegeden is:)”
  • 1. pederzoli 2008. március 22. 09:07
    „Gratula a Beton-nak,ám a tegnap eszi cikket író Horváth Levente és Szélpál László közül valamelyikőjük vélhetően nem járt az uszodában,igaz én sem. Ugyanarról a meccsről ugyanott megjelenik,hogy meglehetősen langyos vs. az évszázad mérkőzése amit láthatott a publikum. Annak örülök,hogy 1991. óta először lesz nem Pesti csapat a döntőben.”

Egyenrangú ellenfél volt a Fradinál a Szentes

A papírforma sem ígért fővárosi győzelmet. Végül is ez igazolódott a mérkőzés során is, hiszen egy… Tovább olvasom