2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Fél lábbal a négy között: Pick Szeged-Gyöngyös 32-18

Szeged - A montenegrói jobbszélső, Marko Lasica egy góllal mutatkozott be a Pick Szegedben, amely a férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén szerdán 32–18-ra győzte le a Gyöngyöst.
Ahogy azt várni lehetett, a négy közé jutás gyakorlatilag az első mérkőzésen eldőlt a Pick Szeged és a Gyöngyös férfi kézilabdacsapatainak kupacsatájában. Bár február 19-én még lesz egy visszavágó, a 14 gólos előnyt szerző, 32–18-ra diadalmaskodó szegedieknek nem kell aggódniuk a továbbjutás miatt.

A mérkőzés a debütáló Marko Lasicáról és a visszatérő játékosokról szólt. A montenegrói jobbszélső a kezdés előtt Fekete György klubmenedzsertől kapta meg a Pick 34-es számú mezét, majd a 24. percben szállt be. Az első félidőben csak egy kiállítást hozott össze, fordulás után viszont a szélről megszületett első szegedi találata is.

A visszatérőknél a világbajnokságot megjáró játékosok (Mikler, Tatai, Vadkerti, Zubai, Ancsin és Prodanovics) mellett a vállsérülése után ismét játékra jelentkező Czina Józsefet kell megemlíteni, aki a második félidőben kapott szerepet Skaliczki Lászlótól.

További eredmények: Tata–MKB Veszprém 16–42 (10–20), továbbjutott: a Veszprém, Tatabánya–Csurgó 31–32, a visszavágót március 6-án játsszák.

Fél lábbal a négy között a Pick. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

Pick Szeged-Gyöngyös 32-18 (15-9)
Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 2, Ancsin 4, Buday 3, Pribanic 6, Sulc 6, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Blazevic 2, Zubai 1, Larholm 3/3, Lasica 1, Balogh Zs. 3/1, Kekezovics, Czina, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László.
Gyöngyös: Hudák - Ginga, Oláh 3, Debreczeni 1, Koller, Doros, Gazdag 3. Csere: Sándor, Szabó P. 7/1, Bakos, Varsandán 1, Frey 3/1, Szalafai 1. Vezetőedző: Nagy Károly.
Hétméteres: 4/4, ill. 2/2.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

Skaliczki László: - Tempótlanul kezdtünk, de ez érthető, hiszen sok felől, több fajta munkából jött össze a keret. A meccs alatt fokozatosan fejlődtünk, voltak szép megoldásaink - a Schaffhausan elleni, jövő heti BL-meccsig harminc, negyven százalékkal kell javulnunk.

60. perc:
ez a vége.

59. perc: Balogh hetesből is gólt szerez, ez volt neki a harmadik 32-18.

58. perc: Szalafai eredményes 31-18.

57. perc: Blazevic repül 31-17.

56. perc: vendégidőkérés. Frey hetesből eredményes 30-17.

55. perc: Nagy indításából Pribanic talál be 30-16.

54. perc: Balogh Zsolt villan 29-16.

52. perc: remek akció, Pribanic eredményes, Szabó is betalál, 28-16.

51. perc: Sulc villan ismét, Nagy Norbert lép pályára 27-15.

50. perc: megint Sulc, egy gyors akció végén 26-15.

49. perc: Sulc állítja vissza a tízgólos különbséget 25-15.

48. perc: Szabó hetesből eredményes 24-15.

47. perc: Ancsin szed össze egy lepattanót, majd a jobb felsőbe vágja 24-14.

46. perc: megvan Lasica első gólja a Szegedben, ismét tapsol mindenki. A szélről dobta, szép volt 23-14.

44. perc:
Pribanic robog végig 22-14.

43. perc: Kollert állítják ki.

42. perc: Szabó ötödik gólját lövi 21-14.

41. perc: remek akció végén Buday talál be 21-13.

40. perc: Vajda Attila is befutott a meccsre.

39. perc: Tatai spárgáz ki egy lövést.

38. perc: Tatai a második bravúrját mutatja be. Frey 20-13. Tatai dühöng.

37. perc: indul a Gyöngyös, Szabó bevágja, Balogh is 20-12.

36. perc: Zubai indulásból talál be 19-11. Lasica lő kapufát.

35. perc: Larholm a hatmadik hetesét is gólra váltja 18-11.

34. perc: Szabó Péter vágja be a jobb felsőbe 17-11.

33. perc: Buday pattint a kapuba 17-10.

32. perc: Varsandán lő Tatai felett a kapuba.

31. perc: Tatai védéssel kezd a kapuban. Prodanovics Budaytól kapott gólpasszt 16-9.

Félidő.

30. perc: Ancsin lövését bevédi Hudák 15-8. Szabó Péter 15-9.

29. perc: hazai időkérés. Prodanovics és Skaliczki mester pacsizik nevetgélve, azt sajnos nem tudjuk, min.

28. perc: Lasicát állítják ki. Mikler véd, a kipattanó a Gyöngyösé, Gazdag dupla kapufát dob.

27. perc: Sulc harmadik gólja 14-8.

26. perc: Doros kap sárgát.

25. perc: ezúttal a bal alsót választja Ancsin 13-8.

24. perc: Sulc lövését védi Hudák. Szabó Péter eredményes közelről 12-8. Pályán Lasica!

23. perc: Lasica már melegít. Larholm meg blokkol!

22. perc: Gazdag szép gólt lő a szélről 12-7.

21. perc: Larholm második hetese is bemegy 12-6. Zubait állítják ki.

20. perc: megint Oláh, ő a legeredményesebb vendégjátékos 11-6.

19. perc: Vadkerti ejt remekül a kapuba 11-5.

18. perc: Oláh eredményes 10-5.

17. perc: először a pályán Larholm. Vadkerti harcol ki hetest, a svéd bedobja 10-4. Eddig annyi az izgalom, mint a vasárnapi vb-döntőben!

16. perc: másodszor talál be Sulc, szép átlövés volt 9-4.

15. perc:
Gyöngyösi időkérés. Mikler bravúrja.

14. perc: Pribanic pöcköl kis híján a kapuba.

13. perc: gyöngyösi labdaszerzés után Gazdag indul, végigviszi, bevágja 8-4. Koller lövését védi Mikler.

12. perc: Buday lő, 8-3.

11. perc: most Prodanovics fut végig a pályán ,egy embert kicselez, majd a jobb alsóba lő. Debreczenit éállítják ki 7-3.

10. perc: Pribanic most indulásból eredményes, látszik rajta, hogy hiányoztak neki a tétmeccsek 6-3.

9. perc: Blazevic tesz hozzá a horvát gólparádéhoz 5-2. Pribanic blokkja remek. Oláh talál be 5-3.

8. perc: a meccs gólját szerzi Pribanic, egy testcsellel három gyöngyösit csapott be 4-2.

7. perc: Sulc villan meg, nagy gól a bal alsóba 3-2.

6. perc: Buday eladja, a Gyöngyös nem tud indulni. Hudák véd egyet.

5. perc: Sulcot blokkolják, marad a labda a Picknél.

4. perc: indulásból egyenlít Gazdag 2-2. Eddig gólgazdag a meccs.

3. perc: Debreczeni szépít 2-1.

2. perc: Sulc passzából Pribanic talál be 2-0.

1. perc: mi kezdtünk. Az év első gólját Ancsin szerezte 1-0.

17.58: most zajlik a bemutatás, mindjárt kezdünk.

17.55:
köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Az új igazolás, Marko Lasica vastaps kíséretében vette át az imént a 34-es mezt Fekete György klubmenedzsertől, a montenegrói jobbszélső most mutatkozik majd be a szegedi együttesben.

Első 2013-as tétmeccsét játssza ma 18 órától a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A magyar kupa negyeddöntőjében a Gyöngyös érkezik az újszegedi sportcsarnokba, és bár a továbbjutás két találkozón dől el – a visszavágó február 19-én lesz –, a Pick már ma szerezhet akkora előnyt, hogy ne maradjanak nyitott kérdések.

– Nem tervezek, nem számolgatok, jelenleg csupán az a lényeg, hogy a téli szünet után jó játékkal legyőzzük a Gyöngyöst – mondta Balogh Zsolt, a Pick átlövője, aki éppen a vendégektől igazolt a nyáron Szegedre. – Komolyan vesszük a meccset, kétszer is videóztunk, elemeztük az ellenfelet.

A Pick teljes kerettel készül az összecsapásra, a válogatottak hétfő óta ismét Skaliczki László irányításával készülnek.

Balogh Zsolt ma egykori csapata, a Gyöngyös ellen bizonyíthat az újszegedi sportcsarnokban. Fotó: Schmidt Andrea

– A srácok simán visszarázódtak az edzésekbe, mivel jó közösséget alkotunk, ezzel nem is lehetett gond. Már mindenki arra koncentrál, hogy jó eredményt érjünk el, a mai meccs és a hétvégi, Fradi elleni bajnoki is alkalmas arra, hogy a későbbi, nehezebb feladatokra hangoljunk – fogalmazott.

Új időpontban

Megváltozott a Pick Szeged szombati, FTC-PLER elleni bajnoki mérkőzésének kezdési időpontja: mivel az összecsapást az RTL Klub élőben közvetíti, ezért 13.10-kor csapnak össze a felek az újszegedi sportcsarnokban. A bajnokira a belépő 1500, az egy felnőtt és egy gyermek részére szóló családi jegy pedig 2000 forintba kerül.

A január eleji időszak is ennek a jegyében telt, a válogatott játékosok nélküli, juniorokkal feltöltött keret egy minialapozás után taktikai elemeket gyakorolt Skaliczki Lászlóval.

– A második héttől egyre több labdás edzésünk volt, az utolsó tréningeken pedig már a frissítésé volt a főszerep. Ma meglátjuk, mennyire sikerült – tette hozzá Balogh.

A kupában ma még két meccset rendeznek: a Tata az MKB Veszprémet, a Tatabánya pedig a Csurgót fogadja hazai környezetben.

* * *

Marko Lasica kérdezősködött

A montenegrói Marko Lasica ma játssza első meccsét a Pick Szegedben. A január elején szerződtetett jobbszélső az első edzése után beszélt a tapasztalatairól.

– Nem gondoltam, hogy ilyen barátságosan fogadnak majd, hiszen személyesen senkit sem ismertem, ám a nevekkel természetesen tisztában vagyok. Nagy kihívás számomra a szegedi szerződés. Mielőtt idejöttem, beszéltem a csapat korábbi játékosaival, Vladimir Oszmajiccsal és Ratko Djurkoviccsal is: mindketten azt mondták, a világ legjobb csapatába és egyben a világ legjobb városába kerülök – mondta lelkesen Lasica.

• 6. ashmore 2013. január 31. 19:30
    „Nem értem, hogy balszélről kétmeccsenkét 2 gólt lövünk.Ez később gond lehet.Kekezovic csalódás eddig. Vadkertit meg nem minősíteném.....Amúgy elsőre OK volt.Hajrá PICK!!”
  • 5. zehn 2013. január 31. 08:42
    „A gratuláció jár a csapatnak! Azért halkan megjegyzem, ilyen csapatoktól igazoltunk,hogy megerősítsük a keretet. /Gyöngyös,Orosháza/ Eszem megáll!”
  • 4. TUTI 2013. január 30. 19:32
    „Ez csak 14!!!
    HEYHO! Ez tévedés!
    NEM ennyit kértem!! Hat igy nem leszünk jóban! :) :) :)

DE jóban leszünk!:) :D GRATULA!!! HAJRA PICK SZEGED!”
  • 3. TUTI 2013. január 30. 15:48
    „...hát de lelkes...HAJRA MARKO LASICA! :) :)”
  • 2. laca74 2013. január 30. 15:31
    „Mikor nyertünk BL-t? A világ legjobb csapata? Valaki jó lenne ha megtanitaná nyilatkozni értelmesen...nem nyálazni kell hanem teljesiteni.”
  • 1. TUTI 2013. január 30. 08:21
    „Ne legyünk kishitüek! 15-ot közé! :) :]”

Erőfelmérőnek jó volt: Kecskemét-Szeged 1-0

Az NB II-es Szeged 2011 az NB I-es Kecskemét ellen idegenben 1–0-ra kikapott – ez volt az alapozó időszak első veresége. (képgaléria) Tovább olvasom