2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Fél lábbal az elődöntőben! Szeviép-Szolnok 89-58

Nem okozott gondot a Szolnok legyőzése a Szeviép-Szeged számára: Fürész Emőkéék imponáló fölénnyel nyerték a rájátszás negyeddöntőjének első meccsét.
Szeviép-Szeged-Szolnok 89-58 (25-12, 24-18, 19-15, 21-13)
Női kosárlabda NB I, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Szeged, 200 néző. Vezette: Földházi, Hegedüs.
Szeged: Ciglar 12/6, Németh 6, FÜRÉSZ 14, Zserzserunova 9/9, SIPAVICIUTE 20. Csere: KAJDACSI 15, Horváth Zs. 7/3, Laczi 6, Lengyel, Russai. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Szolnok: Darida 8, Boskovics 2, ZELE 15/9, Hegedűs 13/9, Farkasinszki 12/3. Csere: Rubold 4, Sonyák 4, Serbán, Kalmár-Nagy, Kántor. Vezetőedző: Mészáros Zoltán.

Bencze Tamás: - Jó felfogásban játszottunk az első félidő 18. percéig, majd néhányszor a második félidőben is, ám ha előre akarunk lépni, akkor egy Szolnok szintű csapat ellen negyven percig hasonló produkciót kellene nyújtanunk. Volt előrelépés a magyarkupabeli játékunkhoz képest, támadásban többször egyszerűsítettünk, alkalmaztunk néhány rövid játékot, ami eredményhez vezetett.

IV. negyed (89-58)

10. perc: itt a vége, fuss el véle. A Szeged 89-58-ra nyerte a negyeddöntő első meccsét. Folytatás pénteken, Szolnokon.

9. perc: most meg a huszadikat 89-58.

8. perc: Sipaviciute 18. pontját szerezte 87-54.

Fél lábbal az elődöntőben a Szeviép...

7. perc: sőt, Ciglar kosara után harminc felett az előny, Fürész pedig ismét hozzátesz kettőt 85-52.

6. perc: nem hibázik Fürész sem 82-51.

5. perc: Horváth Zsuzsi szerez labdát, be is fejezi az akciót 79-49.

4. perc: Németh pontozódik ki.

3. perc: a hatodik szegedi tripla, Ciglar a szerzője 77-47.

2. perc: megint a center 74-47.

1. perc: két gyors szegedi kosár: Ciglar, majd Kajdacsi 72-45.

III. negyed (68-45)

10. perc: Sonyák szép kosarával ér véget a harmadik tíz perc 68-45.

9. perc: Sipaviciute büntetői, majd duplája is remek, a Szolnokból Farkasinszki dob be egy triplát 68-43.

8. perc: szépen nő a szegedi előny, Laczi Edit dob be két büntetőt 64-40.

7. perc: nem hibázik Sipaviciute sem, tovább nő a különbség 62-40.

5. perc: Fürész két pontjával 60-40.

4. perc: megint Hegedűs, ezúttal büntetőkből 56-38. Farkasinszki szerzi a negyvenedik vendégpontot, Kajdacsi 11. pontjával a legjobb szegedi 58-40.

3. perc: Kajdacsi, majd Fürész 56-36.

2. perc: Ciglar-kosár, Hegedűs-tripla 52-36.

1. perc: Kajdacsi-Fürész összjáték után előbbi szerzi az ötvenedik szegedi pontot 50-33.

II. negyed (49-30)

10. perc: Zele szerzi a negyedik szolnoki hármast, majd beszór egy ziccert is 49-30. Félidő.

9. perc: remek Hegedűs tripla, majd Fürész és Farkasinszki közelről 49-25.

8. perc: Németh Bernadett hozza egykosárnyira az ötven pontot 47-20.

7. perc: Zele, majd Laczi 45-20.

6. perc: megint Zserzserunova, megint hármas. A többit úgyis tudják 43-17.

5. perc: Horváth Zsuzsi irígyli el, ő is triplát szór 40-15. A Szeged már most többel vezet, mint amennyivel a legutóbb megverte a Szolnokot.

4. perc: Németh dupla, majd Zserzserunova már másodjára dob hármast - mint mondtuk, nagyon megy neki 37-15.

3. perc: a második már bent van 32-12.

2. perc: Horváth Zsuzsi első dobása kimarad.

1. perc: Ciglar is megszerzi első pontjait, rögtön hármat, Kajdacsi ziccerből növeli az előnyt 30-12.

I. negyed (25-12)

10. perc: Sipaviciute már tíz pontos, Hegedűs hármasa az első a szolnoki oldalon 23-12. Kajdacsi tesz pontot a negyed végére 25-12.

9. perc: a beálló Laczi nem érti meg magát Sipaviciutéval, zavarában egyedül oldja meg 21-9.

8. perc: Sipaviciute nyolcadik pontjával 17-7, Kajdacsi duplájával pedig 19-8.

7. perc: Darida kettő plusz egyével 15-7.

6. perc: remek kosarat szerez Fürész 13-4. Németh büntetői is jók, tíz fölött a szegedi előny 15-4.

5. perc: illetve hármat, időt kér a Szolnok 11-4.

4. perc: beindult Sipaviciute is, két duplát is bedob 9-4.

3. perc: Zserzseunova szór triplát, mostanában nagyon megy neki 5-4.

2. perc: Fürész büntetőivel 2-2.

1. perc: Zele kosarával indul a meccs 0-2.

17.55: emlékezhetünk, a Szolnok éppen egy "szegedinek", a Szeviéptől pár hete távozó Vincze Viktóriának köszönheti, hogy ma itt lehet: a játékos új csapatában, a BSE-ben jogosulatlanul szerepelt, így a helyben hagyott óvás után a budapestiek helyett a Szolnok végzett a hatodik helyen az alapszakaszban.

17.50: az alapszakaszban mindkét Szolnok elleni meccsét magabiztosan nyerte a Szeged: hazai pályán 71-51-re, idegenben 71-52-re győztek Fürészék.

17.45: a Szeviép-Sopron Tisza-parti rangadóval kezdődik meg a női bajnokság rájátszása. Ma este héttől rendezik a Sopron-BSE, holnap hattól a Pécs-Szekszárd, fél héttől a Győr-Zalaegerszeg meccseket.

A győzelem nem lehet kérdéses az újszegedi sportcsarnokban, ám a siker mellett már a későbbi, komolyabb feladatokra is próbál készülni a Szeged.

– Nem ismerem túl jól a Szolnok együttesét, ennek ellenére magabiztos győzelmet és a kupahétvégén mutatottnál jobb játékot várok a csapattól – mondta elöljáróban Kajdacsi Judit, a Szeviép egykori válogatott centere.

– Sajnos Pécsett nem volt meg a játékunkban az a plusz, az a gördülékenység, amely a nagyobb célok eléréséhez kellene. Reméljük, a Szolnok elleni meccseken sikerül rátalálnunk a helyes útra – tette hozzá.

BL: most a Bayernnek kedvezett a hajrá

Az 1999-es BL-döntő után 2010-ben a Bayernnek kedvezett a hajrá a Manchester United ellen: Olic a… Tovább olvasom