2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Felemás szentesi érzések a kettős derbin

Szentesen egymás után két OB I-es vízilabda bajnokit rendeztek, a megyei rangadón a Hungerit női együttese háromgólos győzelmet aratott a Szeged ellen, míg a Valdor férfi csapata nyolcgólos vereséget szenvedett a Szolnoktól.
Kettős pólóderbit rendeztek szombaton a szentesi Széchenyi ligeti uszodában. A hölgyeké volt az elsőbbség, az OB I-es délután a Hungerit és a péntek óta új edző vezette Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem megyei rangadójával indult. Az első negyed a várakozásoknak megfelelő, óriási csatát hozott, a második játékrészben viszont az esélyesebb Kurca-partiak eldöntötték a fontosabb kérdéseket. A hazaiak az utolsó negyed előtt már hat góllal vezettek, így a vendégek 4-1-es részeredménye csak szépségtapasz volt.

A férfiak küzdelmében is döntetlen volt az állás az első nyolc perc után, de a Valdor nem bírta a tempót a Szolnok ellen, a bajnokesélyes pedig gálázott, ugyanis 16 szerzett góllal zárta az összecsapást, kétszer olyan eredményesen, mint a Matajsz-legénység.

Hungerit-Szentesi VK-Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 12-9 (4-4, 4-0, 3-1, 1-4)
Női vízilabda OB I, 9. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Füzesi, Csizmadia.
Hungerit-Szentesi VK: Gundl - Győri, HEVESI 4, VAN DER SLOOT 3, Rácz, Kövér-Kis 1, GÉMES 3. Csere: Terefou (kapus), Etiebet 1, Magyar, Farkas, Kádár, Vida, Tóth. Vezetőedző: Tóth László.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: Jankovics - Lengyel Dor., Miklós, Dalmády P. 1, Dalmády Sz. 2, Lengyel A. 1, LENGYEL DOM. 3. Csere: Tóth (kapus), Árkosy 2, Kocsis, Vidovics, Kovács. Vezetőedző: Major Levente.
Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 11/4.
Gól - ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.
Kipontozódott: Dalmády P.

Tóth László: - Jó lenne tudni, hogy mi történt az utolsó negyedben, igaz akkor már biztos volt a győzelmünk. A mérkőzés nagy részében a lányok végrehajtották a megbeszélteket, és ha a folytatásban is jól játszunk, biztosíthatjuk helyünket a rájátszásban, és ott kell igazán jó formában lennünk.

Major Levente: - Kevés idő állt rendelkezésemre, hogy megismerkedjek a játékosokkal, váratlanul ért a felkerés. Bízom benne, hogy a rossz beidegződéseket kijavítjuk, fejlődünk és jobban szerepelünk a továbbiakban.

Valdor-Szentesi VK–Szolnoki Dózsa Közgép 8–16 (3–3, 2–5, 1–4, 2–4)
Férfi vízilabda OB I, 18. forduló, Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Füzesi, Csizmadia.
Valdor-Szentesi VK: Horváth A. - Pellei 1, Józsa 1, Nagy, Szabó I. L. 1, Kistamás 1, Szabó I. Zs. Csere: HEGEDŰS B. 2, Kiss, HEGEDŰS I. 2, Németh, Káris, Bodor. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Szolnoki Dózsa Közgép: Decker - Gocsics, Vámos 2, Hosnyánszky 2, Vörös, Jansik, Mitrovics 2. Csere: Lévai (kapus), Tóth 1, Alekszics 1, Hangay 2, PÁSZTOR 4, Kis 1, Török 1. Vezetőedző: Kovács István.
Gól - emberelőnyből: 10/2, ill. 15/6.
Gól - ötméteresből: - ill, -.
Kipontozódott: Hegedűs I., Szabó I. Levente.

Matajsz Márk: - A csapattal most elégedett vagyok. Elfáradtunk a végére, így kijött a két csapat közötti különbség. A tizenhat kapott gól ellenére a védekezés is tetszett. Továbbra is a márciusi rangadókra készülünk.

Továbbra is verhetetlenek: Gyöngyös-Pick 27-35

A férfi kézilabda NB I 19. fordulójában a Pick Szeged 35-27-re legyőzte a Gyöngyöst, ezzel Juan… Tovább olvasom