2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Félidőnyi makói remeklés

A labdarúgó NB II keleti csoportjának tizedik fordulójában a tartalékos Makó FC nagyszerű győzelmet aratott a volt élvonalbeli játékosokkal felálló Vecsés otthonában.
Fotó: Segesvári Csaba
Rossz előzményekkel lépett pályára a Makó Vecsésen. A Pest megyei településre tartva, Kecskemét határában, a csapatot szállító autóbuszból az utolsó cseppig elfolyt az olaj. Szerencséjükre, egy másik busz formájában, gyorsan megérkezett a felmentő sereg, így még időben megérkeztek a zöld-sárgák a káposztájáról híres kisvárosba. Ott már tudtak a makóiak kálváriájáról, emiatt is, na meg amiatt is, hogy a Vecsés mind a négy korábbi hazai mérkőzését megnyerte, a házigazdák biztosak voltak az újabb győzelmükben.

Lényeg a lényeg, a kelleténél jócskán nagyobb „mellénybe" öltözve kezdték a találkozót. Aztán pedig nem akartak hinni a szemüknek: a vendégek már a találkozó elején fölényben futballoztak. Az ötödik percben már a negyedik szögletüket ívelték be a makóiak. A középpályások jól szűrtek, a megszerzett labdákat pontosan játszották meg, a védők sallangmentesen, határozottan romboltak, nem kellett attól tartani, hogy hátrányba kerülnek a Csongrád megyeiek. Sőt: a vezetést is megszerezhették volna, ha Elbert nem védi káprázatos reflexszel Hadár csúsztatását. Valószínűleg nem lepte meg a hazai drukkereket, hogy a 36. percben gólt ért a Makó. Kis K. hatalmas bedobását Elbert röviden öklözte ki, Fülöp egyből az üres kapura emelte a labdát, amely ugyan mellészállt volna, de Mihályi ezt nem érzékelte, látványos vetődéssel hárított, méghozzá kézzel! A jogos kiállítást követően Zakar büntetőjébe ugyan beleért Elbert, de kezéről a bal sarokba vágódott a labda. Aztán nem sokkal az első játékrész vége előtt megint „megették" a hazaiak Kis K. hatalmas bedobását: ezúttal nem volt szükség külső segítségre, Hadár 6 méterről fejjel a jobb sarokba csúsztatta a labdát, 0–2.

A második félidő bebizonyította, hiába a kétgólos vezetés, hiába az emberfór, az akkor nem jelent semmit, ha a játékosok elhiszik, a három pont már zsebben van. Egykapuzott a Vecsés, a makóiak csak ritkán keveredtek át a házigazdák térfelére. Ám hiába igyekeztek a vecsésiek, dolgoztak ki számos gólhelyzetet, nem bírtak a remekül védő Czirbus és a kiválóan védekező Mórocz által irányított vendégvédelemmel.
Takács Zoltán: – Az első félidei jó játékunkkal nagyon értékes három pontot szereztünk.

További eredmények: Békéscsaba–Bőcs 0–1, Ferencváros– Jászberény 4–0, Nyíregyháza– Budafok 2–0, Tuzsér–Baktalórántháza 2–1, Kecskemét–Jászapáti 1–1, Orosháza–Szolnok 3–1, Karcag–Kazincbarcika 1–1.

Vecsés–Makó FC 0–2 (0–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Vecsés, 200 néző. Vezette: Erdős (Raff, Schuszter).
Vecsés: Elbert – Máj, Sidó, Mihályi, Csirinyi – Mészáros, Csillag, Kun, Hegyi – Faragó, Czipper. Edző: Pisont István, Buzás József.
Makó: Czirbus 7 – Szaveljev 6, Mórocz 7, Bakos Á. 6 – Csamangó 5, Nyúl 6, Fülöp 6, Kis K. 6, Podonyi 6 – Zakar 6, Hadár 6. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Zakar (11-esből) a 36., Hadár a 43. percben.
Csere: Csamangó helyett Kulacsik (5) és Mészáros h. Folmer a szünetben, Nyúl h. Bány (–) a 65., Faragó h. Szabó a 69., Podonyi h. Bakos T. (–) a 73., Csillag h. Fekete a 78. percben.
Sárga lap: Szaveljev a 21., Podonyi az 54., Czirbus és Szabó a 81., Fekete a 83. percben.
Kiállítva: Mihályi a 36. percben.

Talmácsi új szerződése

Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság… Tovább olvasom