A labdarúgó NB III Alföld csoport hetedik fordulójában az eddig otthonában gyengélkedő HFC 1–0-ra legyőzte a Vasas második csapatát. A Tisza Volán SC szabadnapos volt.

HFC: Kovács K. – Huszár, Lajos, Sipos, Bakos Á. – Antal K., Mucsi (Vér) – Varga M. (Antal S.), Kis K., Marton B. – Kökény (Czibere). Edző: Kandó Róbert.

Vasas II.: Bartos – Görgényi, Kovács M., Villám, Piller – Tandari, Imrik, Marton A., Leinweber (Balló) – Szűcs (Birinyi), Katona (Keszthelyi). Edző: Gabala Ferenc.

Gólszerző: Antal K.

Jók: Sipos, Lajos, Kis K., ill. senki.

A házigazdák kezdeti játékán meglátszott, hogy eddig nem a megszokott eredményességgel futballoztak hazai pályán. Óvatosan játszottak, az első húsz percben nem történt említésre méltó esemény. Aztán a 23. percben szerzett Antal Krisztián-találat felszabadította a Kandó-legénységet a béklyótól, sorozatban dolgozták ki a helyzeteket, de azokat ki is hagyták. A fordulást követően feléledt a Vasas II., mezőnyfölénybe került, de ez meddőnek bizonyult, próbálkozásaikat könnyedén hatástalanította a határozott vásárhelyi védelem.

A HFC kicsikarta a győzelmet a Vasas ellen.   Fotó: Tésik Attila
A HFC kicsikarta a győzelmet a Vasas ellen.
Fotó: Tésik Attila

Kandó Róbert: – Örülök, hogy a küzdelmes mérkőzésen otthon tartottuk a három pontot. A fiúk a 37. születésnapomon szép ajándékkal kedveskedtek.

További eredmények: Orosháza–Soroksár 2–4, Monor–Gyula 3–2, Százhalombatta–Szolnoki Spartacus 4–2, Dabas–Kecskemét II. 0–3, ESMTK–Battonya 2–1.

Elődöntőben a Szeged Beton

A férfi vízilabda Theodora magyar kupában a BVSC-t „oda-vissza" verő Szeged Beton bejutott a… Tovább olvasom