2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Felszabadult játékkal: Naturtex-Zalaegerszeg 91-77

A Szedeák tetszetős kosarakat szerevze nyerte meg utolsó bajnokiját, és tavalyhoz hasonlóan a 11. helyen zárta a szezont.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 91-77 (30-18, 16-15, 20-26, 25-18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, alapszakasz, 26. (utolsó) forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: Kapitány, Kiss L., Márton.
Szedeák: Drahos, LEVY 21, Kiss ZS. 12/12, IVOSEV 24, Dukics 10/3. Csere: Tanács 13, Molnár M. 2, Csorvási L. 1, NYILAS 8, Vida. Vezetőedző: Fodor Péter.
Zalaegerszeg: Vertetics 6/3, Gáspár 16, WHITWORTH 18/6, HENDERSON 25/3, Tóth G. 8. Csere: Kinter 4, Bödör. Vezetőedző: Heinrich Róbert.

Szedeák: szezonzáró. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Fodor Péter:
- Az volt a célunk, hogy közönségszórakoztató játékkal és győzelemmel zárjuk ezt az érdekes, néha szép, néha bosszantó dolgokat hozó szezont - ez sikerült. Tíz játékost tudtam forgatni, a meccs végén pedig zsákolóversenyt rendeztünk.

Heinrich Róbert: - Van még hová fejlődnünk az osztályozóig... Voltak jó dolgok a játékunkban, de katasztrófális időszakok is - utóbbiból egy sem fér majd bele a Jászberény ellen.

IV. negyed (91-77)

10. perc: talán csak Nyilas tudta, hol a labda, be is dobta 82-73. Jön a válasz 82-75. Tanács kosár plusz büntető 85-75. Gáspár, majd Tanács zsákol, Ivosev is ezt teszi. Gála a vége 89-77. Nem igaz, Levytől is belefér még egy, 91-77-re nyer a Szedeák.

9. perc: Ivosev egy büntetője jó 80-71. Henderson másolja 80-72. Kiss Zsolt kipontozódik, Nyilas a helyén. Vertetics egy büntetője 80-73.

8. perc: Henderson röhögteti ki magát: sípszó után zsákolna, de lejön a gyűrűről. Azért köszönjük. Büntetőből javít 79-71.

7. perc: Ivosev harcol ki szépen egy támadóhibát.

6. perc: Henderson, majd megint Ivosev 79-69. Visszatér a 33. születésnapját holnap ünneplő Kiss Zsolt a pályára.

5. perc: Tanács szed egy lepattanót, majd elszórja. Gáspár 75-67. Ivosev kosara után közte tíz 77-67.

4. perc: Nyilas beindult 73-63. Tóth Gergely 73-65. Levy büntetők 75-65.

3. perc: Nyilas első kosara jókor jön 69-63. Vida szép bejátszása, Nyilast faultolják. Mindkettő jó 71-63.

2. perc: Dukics egy büntetője jó 67-61. Tóth Gergely szaggatja meg a gyűrűt 67-63.

1. perc: a szezon utolsó tíz perce kezdődött meg. Whithworth 66-61.

III. negyed (66-59)

10. perc:
egy újabb Drahos, Levy kombináció, zsákolás a vége 66-59. Szünet.

Közben máshol: úgy tűnik, a Jászberény utolsó bajnokiján is kikap a Körmend ellen, míg a Sopron sikerével mbejut a nyolc közé.

9. perc: Gáspár kétszer is betalál 64-56. Henderson 64-59. Baj van. Tizenhét pontról ötre csökken az előny.

8. perc: Whithworth dobása kettőt ér 62-47. Henderson kosár plusz büntető, Dukicsé "csak" kosár 64-50.

7. perc: Ivosev egy büntetője megy be. Tévés kollégánk statisztikája szerint Ivosev 499 pontnál jár a szezonban, a következővel lehet meg neki a félezer 59-45. Gyorsan meg is van a szerbnek, a pluszbüntető is jó 62-45.

6. perc: ez a negyedik: Kiss Zsolt megint 58-43. Most az Egerszeg kér időt.

5. perc: kaotikus akció végén Levy bravúrkosara 55-43.

4. perc: Kiss Zsolt harmadik tripláját vágja be a meccsen 53-43.

3. perc: Henderson büntetői, közelebb jönnek 50-41. Henderson újabb kosara után szegedi időkérés 50-43.

2. perc: Henderson, majd Whithwort 50-39.

1. perc: egerszegi kosárra Tanács felel 48-35. Levyé az 50. szegedi pont.

II. negyed (46-33)

10. perc: Ivosev küzd nagyot, két pont a jutalma 44-31. Henderson második kosara 44-33. Micsoda alley-oop! Drahos és Levy, előbbi előkészít, utóbbi bezsákolja. Vastaps a félidő vége 46-33.

9. perc: Gáspár egyik büntetője megy be 40-31. Henderson egyik büntetője sem jó, Ivosev annál pontosabb 42-31.

8. perc: ez szép volt, Gáspár, Dukicsé sem csúnya 40-30. Kiss Zsolt harmadik faultja után kap pihenőt.

7. perc: Kiss Zsolt hármasa hibátlan 36-26. Whithworth 36-28.

6. perc: Dukics szerez labdát, Levy fejezi be. Ezt is, milyen kosár! Drahos meglép, felteszi a palánkra, Levy érkezik és bezsákolja 35-26. A szezon egyik legszebb szegedi kosara.

5. perc: Kinter kosara után időt kér Fodor Péter. Van mit megbeszélni 31-26. Visszatér a kezdőötös, de Ivosev és Dukics is ront.

4. perc: Csorvási egy büntetője megy be 31-22. Nyilas hármasa lejön. Tóth Gergely a palánk alól 31-24.

3. perc: Whithworth 30-22. Jön vissza Drahos és Dukics.

2. perc: nincs még szegedi kosár ebben a negyedben.

1. perc: Henderson első kosara 30-20.

I. negyed (30-18)

10. perc: Molnár Miklós lábujja belógott, így nem hármas, csak kettes. Gáspáré is az 26-16. Levy zsákol egyet, ő a jövő héten utazik haza Amerikába 28-16. Nyilas is a pályán. Vertetics büntetői, majd Tanács kosara zárja a negyedet 30-18.

9. perc: Ivosev csinálja meg a helyzetet, Tanács dobja be 24-14. Csorvási a pályán. Az első dobása hosszú.

8. perc: Kinter, Vertetics, majd Ivosev 22-14.

7. perc: Tanács, majd Levy büntetője 20-9.

6. perc: Whithworth is tud triplát dobni 14-7. Ivosev kosár plusz büntető 17-7. Ha ma jól játszik, Ivosev lesz az alapszakasz legértékesebb játékosa. Gáspár két büntetője jó 17-9.

5. perc: összeszed egy lecsorgót, majd be is dobja azt Dukics 11-2. Whithworth, majd megint Dukics, utóbbi hármas 14-4.

4. perc: Ivosev betörésből 9-2. Egerszegi időkérés. Molnár váltja Kiss Zsoltot.

3. perc: Gáspár kosara jó, a büntető nem 7-2.

2. perc: Levy áll bele a középtávoliba, hibátlan 7-0.

1. perc: a Szedeák hozza el a labdát. Ivosev kosarával vezetünk 2-0. Sőt Kiss Zsolt hármasa is behullik 5-0.

17.58
: a zárófordulóban minden meccs egyidőben kezdődik. Csak egy nagy kérdés maradt: a Sopron vagy a Kaposvár csúszik be nyolcadikként a rájátszásba.

17.57: most utoljára játszik ebben a felállásban a Szedeák. Bár még konkrétumok nincsenek arról, ki megy és ki marad a csapatnál, némi változás biztosan lesz a keretben.

17.54: zajlik a bemutatás, most köszöntik a 2007-es bajnokcsapatot. Simándi Árpád kapitány és Vezsenyi Zoltán vezetőedző csapata nagy tapsot kap - csakúgy, mint öt éve.

17.51: érdekesség, hogy a vendégek összesen hat amerikai légióst szerepeltettek a szezonban, mégis csak egy győzelmet tudtak eddig aratni. 2010-ben még a Zalaegerszeg volt a bajnok.

17.47: László Róbert térdsérülés miatt kihagyja a mai találkozót, a többieket bevetheti Fodor Péter vezetőedző. A Zalaegerszegből az irányító Thomas Kelley hiányzik majd.

17.45: gyülekezik a 2007-ben NB II-es bajnoki címet nyert együttes is. Tanács Attila a pályán, Trényi Imre, Simándi Árpád és a többiek civilben a pálya szélén.

17.37: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Szépen lassan érkeznek a szurkolók a Szedeák szezonbeli utolsó bajnokijára. Mindenki kap egy példányt lapunk mai példányából, benne a csapatposzterrel.

Októberig az utolsó A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzést rendezik meg ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban: a Naturtex-SZTE-Szedeák a Zalaegerszeget fogadja. Kiss Zsolt, a születésnapját holnap ünneplő csapatkapitány felszabadult játékot vár együttesétől.

Kiss Zsolt számára fontosak a szurkolók. A szegedi Tisza-parti Általános Iskolában tartott rendhagyó testnevelésóra után ezúttal az újszegedi sportcsarnokban pacsizna velük.  Fotó: Frank Yvette
Kiss Zsolt számára fontosak a szurkolók. A szegedi Tisza-parti Általános Iskolában tartott rendhagyó testnevelésóra után ezúttal az újszegedi sportcsarnokban pacsizna velük. Fotó: Frank Yvette
Talán az utóbbi évek egyik legkiegyensúlyozottabb alapszakasza ér véget a mai 26. fordulóval a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Az október óta zajló pontvadászat hemzsegett a meglepetésektől, a Zalaegerszeget kivéve bármelyik együttes megszoríthatta az élcsapatokat.
Ebben a kiegyensúlyozott bajnokságban harcolta ki a bennmaradást a Naturtex- SZTE-Szedeák együttese, amely éppen a sereghajtó egerszegiek ellen zárja ma a pontvadászatot. Mivel idén az alsóházban nem rendeznek rájátszást (csak osztályozó lesz), a Naturtex utolsó találkozóján lép pályára. Ha sikerülne nyerni, a szegedi együttes nyolc sikerrel a 11. helyen zárná a pontvadászatot.

Drahos Gábor

– Bár lehet, hogy a szurkolók gálameccsre és könnyű sikerre számítanak, nem hinném, hogy ehhez asszisztálnának az egerszegiek. Nekik a meccs felkészülés az osztályozóra, biztos, hogy komolyan odateszik majd magukat. Legyen azonban bármilyen nehéz dolgunk a Zalaegerszeg ellen, mindent megteszünk azért, hogy győzelemmel zárjuk a szezont, és kiszolgáljuk a közönségünket.
– Erre készülünk – mondta Kiss Zsolt, a csapat kapitánya, aki holnap ünnepli 33. születésnapját. – A szülinapi buli hétvégén lesz a családnak, de lehet, hogy csütörtökön elmegyünk a csapattársakkal is szórakozni egy kicsit. Előtte azonban egy győzelemmel szeretnék ünnepelni, felszabadult, közönségszórakoztató játékot várok a csapattól, amely a maximumot hozza majd ki magából – ígérte Kiss Zsolt.
Azért is érdemes lesz kilátogatni az újszegedi sportcsarnokba (ahol lapunk mai száma mellett az áruspéldányainkban megjelenő Szedeák-poszter is ajándékba jár a nézőknek), mert októberig ez lesz az utolsó A csoportos férfibajnoki, a következő idény ugyanis csak ekkor kezdődik majd.

– Furcsa a jelenlegi szezon lebonyolítása, valóban hosszú a holt idény, ám azt nem bánom, hogy nem kell az osztályozón részt vennünk. Nehéz tippelni arra, melyik csapat búcsúzik majd az élvonaltól, mert bár a Jászberénynél van a pályaelőny, egy ilyen párharcban bármi előfordulhat. Azt gondolom, a Zalaegerszeg már ellenünk is felpörögve játszik, minden sikerélményre szükségük van. Harcos Zetére számítok – fogalmazott a csapatkapitány.

A találkozó tehát ma 18 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a belépés minden szegedi oktatási intézményben tanuló diák számára ingyenes.

A Pick Szeged kézilabdásairól megjelent plakát sikerén felbuzdulva ezúttal a férfi kosarasokról készített dedikált posztert lapunk, amelyet a mai áruspéldányainkhoz kaphatnak meg.

• 1. reni35 2012. április 04. 20:44
    „Nagyon nagy gratula!!!! Nagyon ügyesek voltak a fiúk, ez egy megérdemelt győzelem volt. Drahos, Jono nagyot alakított de Toma és Tanács is fergeteges volt!!! SZÉP VOLT FIÚK!!!!”

Risztov Éva: A kabalaegér, Amerigo segít

– Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól sikerült a debreceni országos bajnokság – nyilatkozta lapunknak. Tovább olvasom