2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Félszáz szegedi találat: Pick-Kecskemét 50-18

Skaliczki László mindenkinek lehetőséget adott, félszáz szegedi gól született a Kecskemét elleni bajnokin.
Pick Szeged-Kecskemét 50-18 (24-8)
Férfi kézilabda NB I, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Heim, Jolántai.

Pick Szeged:
Tatai – Nagy N. 4, BALOGH 6, Buday 2, Blazevic 3, PRIBANIC 6, KEKEZOVICS 7. Csere: MIKLER (kapus), Ancsin 2, Tóth 4, HEGEDŰS 11, FEKETE 5. Vezetőedző: Skaliczki László.

Kecskemét
: Árki - Gyárfás, Kriskó 4/1, Petrik 2, HARASZTI 8/1, Erdős 3, Csányi 1. Csere: Kovács (kapus), Majoros, Németh, Nagy L., Bán. Vezetőedző: Apró Ferenc.
Hétméteresből: -, ill. 2/2.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Meccsfilm:
1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 4-3, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 8-4, 9-4, 10-4, 11-4, 12-4, 13-4, 14-4, 15-4, 16-4, 17-4, 18-4, 19-4, 20-4, 21-4, 21-5, 22-5, 22-6, 22-7, 23-7, 23-8, 24-8 (félidő), 25-8, 25-9, 26-9, 27-9, 27-10, 27-11, 28-11, 29-11, 30-11, 31-11, 31-12, 32-12, 33-12, 34-12, 35-12, 35-13, 36-13, 37-13, 38-13, 39-13, 39-14, 40-14, 41-14, 41-15, 42-15, 42-16, 43-16, 44-16, 45-16, 46-16, 46-17, 47-17, 47-18, 48-18, 49-18, 50-18.

Skaliczki László: - Komolyan vettük az ellenfelet, végig koncentráltan játszottunk, ezzel tiszteltük meg a kecskemétieket. Sajnálom, hogy egykori csapatom ilyen helyzetben van, remélem, életben tud maradni.

50 gólt dobott a Pick. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

60. perc:
Hegedűs tizenegyedszer 49-18. Ancsiné a félszázadik szegedi gól átlövésből! 50-18. Mikler véd, ez a vége. Bravó, fiúk!

59. perc: Haraszti lövi a legszebb kecskeméti gólt, a sorfal mellett, átlövésből. Feketéé egyszerűbb 48-18.

58. perc: Haraszti 45-17. Hegedűs megint, most belöbbölte a labdát 47-17. De vajon megylesz-e az ötven?

57. perc: Fekete gólja 46-16. Közte harminc. Skaliczki mester életében nem volt még ilyen nyugodt egy meccsen.

56. perc: Ancsin dobat gól megint Hegedűssel 45-16.

55. perc: a szegedi kispad is skandálja Mikler névét. Hegedűs ezzel már a legeredményesebb szegedi 44-16.

54. perc: Mikler-bravúr, csak hogy mozgásban maradjon. Megint ő.

53. perc: Nagy Norbert Tóth Balázssal dobat gólt 43-16.

52. perc: Petrik szépen fordult be 42-16.

51. perc: Hegedűs hetedszer, remek 42-15.

50. perc: Ancsin rázza le emberét, Kriskó is egyedül marad 41-15.

49. perc: Kriskó 39-14. Hegedűs taathatatlan 40-14.

48. perc: Tóth Balázs a szélről repül be gólt érően 39-13.

47. perc: Fekete gólt lő, Majorost kiállítják 38-13.

46. perc: nagy gól Nagytól 37-13.

45. perc:
Haraszti hatodszor. Fekete pattintott átlövésből 36-13.

44. perc: remekül mozog a falban Hegedűs, nagy ígéret a beállós 35-12.

43. perc: beköszön Tóth Balázs is 34-12.

42. perc: Fekete Bálint góllal kezd 33-12.

41. perc: Hegedűs jól használja ki erőfölényét 32-12.

40. perc: Csányi a kipattanóból 31-12.

39. perc: Mikler véd kettőt.

38. perc: passz helyett lövést választ Hegedűs, jól tette 31-11.

37. perc: Ancsin bejátszását Hegedűs váltja gólra 30-11.

36. perc: meignt szegedi gól, Kekezovics 28-11. Rádupláz a szélső 29-11.

35. perc: Ancsin forgácsolja a kapufát. Haraszti hetese bent 27-11.

34. perc: Mikler spárgázik egyet.

33. perc: Balogh hatodszor, Gyárfás először 27-10.

32. perc: Haraszti avatja fel Miklert 25-9. Ez is bent van, Hegedűs 26-9.

31. perc: Nagy kezd góllal 25-8. Mikler, Hegedűs és Tóth Balázs a pályán.

Papírforma, hiába küzd szimpatikusan a vendégcsapat, osztálykülönbség van a két együttes között.

30. perc:
ez bravúr volt Tataitól. Megint kapura lőtt, ez kapufa lett - háromból semmi. Félidő.

29. perc: Balogh is pörget egyet 24-8.

28. perc: Haraszti átlövése becsúszik 23-8.

27. perc: Ancsin első dugója a bal alsóban 23-7.

26. perc: kecskeméti hetes, Kriskó dobja be 22-7.

25. perc: Tatai megint megpróbálja, ez fölé megy.

24. perc: Nagy úgy csúszik be, mintha hátrányban lenne a Szeged, ez jó. Ancsin a pályán. Petrik beállóból 22-6.

23. perc: Erdős töri meg a kecskeméti gólcsendet. Blazevic is betalál 22-5.

22. perc: Tatai lő majdnem gólt Árki felett. Kekezovicsnak megint összejön 21-4.

21. perc: újabb indulásgól, Nagy Norberté 20-4.

20. perc: Tatai véd, indít, Pribanic megszelidíti, elfut a kijövő kapus mellett, és a hálóba lő 19-4.

19. perc: Kekezovics előbb hibázik, majd javít 18-4.

18. perc: Pribanic nem unja még, megint indulásgólt szeerez 17-4. Kecskeméti időkérés.

17. perc: a kecskeméti fiatalok védekezése hézagos, most Buday használja ki 16-4.

16. perc: indulásból szerez gólt a horvát Blazevic is 15-4.

15. perc:
Tatai véd, indít, Pribanic befejezi 13-4. Balogh 14-4.

14. perc: harmadik gólját a jobb felsőbe bombázza Balogh Zsolt 12-4.

13. perc: Kekezovics indul, pörget, gól 11-4.

12. perc: Buday most nem passzol, egyedül fejezi be 10-4.

11. perc: a körmünket nem rágjuk majd le ezen a meccsen. Blazevic 9-4.

10. perc: Kekezovics vágja be 7-4. Nagy Norbert indulásból 8-4.

9. perc: Buday játssza meg Pribanicot, gól a vége 6-3. Haraszti 6-4.

8. perc: megint Balogh, neki sikerült felpörögnie a meccsre 5-3.

7. perc: szép gól, Erdős lőtte ki a jobb alsót 4-2. Kriskó ziccere is bent 4-3.

6. perc: Kekezovics ziccere Árkié. Pribanic már nem rontja el 4-1.

5. perc: Balogh Zsolt jól kezd, gólpassz után most gólt szerez 3-1.

4. perc: Haraszti a rövidbe 2-1.

3. perc: egymás után három szegedi blokk.

2. perc: Kekezovics indul, már 2-0. A kapufa is segített neki.

1. perc: a vendégek kezdtek. Balogh passza után Pribanic cunderez 1-0.

17.59: a vendégek gyakorlatilag juniorcsapattal jöttek, mindössze 12-en vannak a keretben.

17.56:
a zenékére felelős mukatárs karácsnyi dalokkal hangolja a közönséget, közben a Télapó is megérkezett, aki szaloncukrot dobál szét a nézők között.

17.54: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A hazai győzelem nem lehet kérdéses a főleg fiatalokkal felálló kecskemét ellen, ám a különbség miatt lehet izgulni.

– A Kecskemét volt az első magyarországi csapatom. Azért igazoltam az akkor Skaliczki László edzette együtteshez, mert előrelépési lehetőséget láttam bennük, majd két szezon után 2010-ben ezért távoztam Tatabányára – mondta kérdésünkre Kekezovics Marinko, a Pick Szeged magyar állampolgársággal is rendelkező szerb szélsője. A játékos 2009-ben, az emlékezetes 40–32-es kecskeméti győzelemmel végződő találkozón 13 gólt lőtt a Picknek, most viszont hasonlóra készül szegedi játékosként a Bács-Kiskun megyeiek ellen.

Kekezovics egykori csapata ellen készül. Fotó: Schmdit Andrea

– Mivel az akkori csapatból szinte mindenki eligazolt Kecskemétről, nem sok ismerős arc lesz a főleg ifjúsági játékosok alkotta ellenfélnél. Jó játékkal szeretnénk nyerni, egy olyan meccsen, amelyen elkerülnek minket a sérülések. A Zagreb elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után elég időnk volt pihenni, vasárnapra szabadnapot kaptunk, hétfőn pedig csak egy edzésünk volt. Magabiztos győzelmet várok a mai bajnokin – tette hozzá a játékos.

A Pick Szegedben továbbra is csak Czina József harcképtelen, és bár akadnak kisebb- nagyobb sérülések, a mai bajnokin Czinán kívül elvileg mindenkire számíthat Skaliczki László vezetőedző.

A találkozó 18 órától kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a www.delmagyar.hu percenként frissülő online tudósításban számol be az eredményről.

• 7. Figyelő 2012. december 06. 10:32
    „Ez az a mérkőzés amelyből semmilyen következtetést nem szabad levonni!
    Ami dicséretes, a Kecskemét lejött Szegedre a mérkőzést lejátszani és küzdött ameddig bírta erővel
    Számomra a mérkőzésnek volt még egy tanulsága:
    A szegedi, 90 - s számú mezt viselő játékosnak még a Kecskemét is megoldhatatlan feladat volt.

Ami pozitívum, a Hegedűs játéka, többet kellene a srácot játszatni a hazai meccseken, jó beállós lehet belőle.”
  • 6. haresz 2012. december 06. 09:32
    „Végre már!”
  • 5. Fri 2012. december 06. 09:21
    „Nem kell rögtön tromfolni, !hogy " bezzeg a nemzetközi porondon .... " Örülünk a győzelemnek, annak nem örülök személyszerint , hogy ilyen különbségek lehetnek a magyar bajnokság első vonalában - azzal, hogy fejet hajtok a Kecskemét sportszerűsége előtt - AZért lehet gyenge szereplés a nemzetközi porondon, mert a magyar bajnokság olyan , hogy van egy a gyonszponzorált csapat , utána és nagyon utána egy másik, a harmadik is már jól lemaradva , és a többi alig tud megélni, nem hogy jó játékosokat venni. A "Tisza Volán" érában , mikor Leléék játszottak volt egy nagyon izgalmas szinte azonos rangú anyagi lehetőségű bajnokság. nem voltak ekkora különbségek ! Nem csak a Szeged Veszprém meccsekken lehetett izgulni, hanem volt egy jó Elektromos, Tatabánya, Solymár ... csak így hirtelenjében néhány név ..... De hát msot már nem erről szól a sport, és sajnos ebbe bele kell nyugodni !”
  • 4. pog 2012. december 06. 08:35
    „mi van a nemzetközi porondon, ott aztán nem remekelnek ott kell igazán megmutatni...ami nem megy...”
  • 3. zehn 2012. december 06. 07:59
    „A Kecskemétet dicséret illeti,hogy sportszerűen, becsületből kiáll a mérkőzésekre, végigjátssza a bajnokságot, nem lép vissza. Ez a meccs edzésnek jó, meg arra, hogy a fiatalok is lehetőséget kapjanak. Egyébként úgy tűnik, minden kapura lövés, gól lett.”
  • 2. TUTI 2012. december 06. 04:47
    „KöSzi!!!!!!!

A sunyi Mikulásokkal tessék vigyázni!!! :)”
  • 1. pbg 2012. december 05. 19:25
    „Nem most kellett volna ilyen jól játszani...”

Hatvan felett ötödik a szeniorválogatott

Remekül helytállt Szeged 60 éven felüli szeniorválogatott labdarúgócsapata az országos bajnokságon. Tovább olvasom