2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 17°C Még több cikk.

Feltámadás! Pick Szeged-Constanta 35-25

Elképesztő második játékrészt produkálva győzte le a román Constantát a Pick Szeged a férfi kézilabda BL-ben.

Pick Szeged-Constanta (román) 35-25 (14-17)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája. Szeged, 3000 néző. Vezette: Lovric, Petkovic (horvátok).
Pick Szeged: Marjanac - Stranovsky 3, Krivokapics 6, Zubai 1, Andjelkovics 6, Katzirz, Zvizej 10/1. Csere: Liszkai (kapus), Herbert, Nenadics 8/2, Kos 1, Vancsics, Vadkerti, Lele, Simon. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Constanta: Popescu - Toma 3, Schuch 3, Muresan 3, Baiceanu 1, Adzic 1, Sadoveac 3. Csere: Stanescu (kapus), Sabou 6/4, Buricea 1, Csepreghi 2, Vukovic 1, Pavlovic 1. Vezetőedző: Zoran Kurtes.

60. perc: nincs tovább, 35-25-re nyer a Szeged! Zúg az arénában a "Szép volt, Pick!" Ez tényleg az volt.

58. perc: Andjelkovics, majd Schuch 35-24, kettős hátrányban játszunk 35-24.

57. perc: ismét Nenadics, mit játszik ő is 34-22!

56. perc: gólmentes percek, kicsit rápihenhettünk a hajrára.

54. perc: megint Nenadics, megőrül a közönség 33-22.

53. perc: megvan a közte tíz! De még hogy! Nenadics kínaiból paskolja be a labdát 32-22.

52. perc: hetesből sem találnak be a románok, LISZKAI nevét csak nagybetűvel lehet leírni.

50. perc: most meg Andjelkovics. De rég vártunk egy ilyen sikerre 31-22.

fvg
Andjelkovics is remekel.

49. perc: elképesztő! 16-5-re nyeri eddig a félidőt a Pick. Közben Krivokapics megy a románok idegeire 30-22.

48. perc: Krivokapics táltosodik meg 29-22.

46. perc: ami szép, az szép, Vukovic talpról. Krivo megint rádupláz 27-21. Zvizej tizenegyedik gólja! Nincs szó a játékára 28-21.

45. perc: Zvizej egy 3 centis résen paszírozza át a labdát 26-20.

44. perc: Krivokapics, majd Sabou 25-20.

43. perc: Liszkai elképesztő, Andjelkovics is 24-18.

42. perc: Nenadics hetes, hibátlan 22-18. Zvizej megállíthatatlan 23-18.

41. perc: Nicolae töri meg a román gólcsendet 21-18.

40. perc: Stranovsky a másik szélről eredményes, 7-0-ás szériában a Pick 21-17.

39. perc: továbbra sincs román gól, Zvizej viszont betalál! Pick-parádé 20-17.

Pick Szeged-Constanta 35-25. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

38. perc: Nenadicsot üti le Baiceanu, egyből piros a "jutalma".

37. perc: Liszkai parádés, a hetesre beálló Marjanac is védeni tud!!! Mi van itt, kérem!!!

36. perc: most lehet megfogni a románokat, mindenki szurkol a csarnokban, Stranovsky góljával pedig kettő az előny 19-17.

35. perc: megint a szlovén, a vezetés is megvan 18-17.

34. perc: nagyszerű Pick-széria, Zvizej egyenlít, a Constanta időt kér 17-17.

33. perc: Liszkainak nem lehet gólt lőni, Andjelkovics emberrel a nyakán is betalál 16-17.

32. perc: Liszkai remekel, két ziccert is hárít. Nenadics dobhat hetest, be is vágja 15-17.

Katzirz is küzd.

31. perc: rosszul indul, Zvizej ront el egy zccert.

Remek hangulatú a találkozó, bár a Szeged egyelőre nem tudja megfogni a vendégeket. Ennél több kell a második játékrészben, átlövésből kevés gólt szerez a Pick.

30. perc: Nenadics adja el a labdát, Muresan talál be indulásból. Nem jött jól a hajrá előtt 14-17. Ráadásul Zvizej elrontja a hetesét.

28. perc: Sadoveacot nem lehet megállítani 14-16.

27. perc: Nem semmi, Marjanac is hetest fog. Nenadics lövése végre eljut a hálóig 14-15.

26. perc: Popescu néz bele Nenadics lövésébe, nem jön rosszul, hiszen Zvizej bedobja a lecsorgót 13-15.

25. perc: Liszkai hárít hetest. Nagyon kellett. Krivokapics kapufája után Toma pontosabb. Időt kér a Szeged 12-15.

24. perc: sok könnyű gólt szerez a Constanta, Tomáé is az 12-14. Zubai is kiáll, kettős hátrány.

23. perc: Sabuo bedobja a hetest, Zvizej egy kipattanót tesz vissza 12-13.

22. perc: Zvizej ugyanezt teszi, természetesen a román hálóba 11-12. Katzirzot szórják ki, 2800-an nem értenek egyet az ítélettel.

21. perc: a technikás Toma teker a magyar kapuba 10-12.

19. perc: Andjelkovics is megvillan 9-10. Sadoveac és Zubai is gólt szerez, hatamas az iram 10-11.

18. perc: Csepreghi góljával vezet ismét a Constanta 8-9. Magyar gól, sajnos Schuch a szerzője, először kettő a különbség 8-10.

17. perc: nagy a rohanás, mindkét oldalon ziccerek maradnak ki.

16. perc: megint a szélről kapunk gólt, Buricea 8-8.

15. perc: Muresan a szélről, Kos középről eredményes 8-7.

14. perc: ismét robban a csarnok, Nenadics indulásgólját ünneplik 7-6.

13. perc: beindult Krivo, a román falon akadt rést használja ki 6-5. Csepreghi a vendéggól szerzője 6-6.

12. perc: Krivokapics villan, a román kapus lábai között vágódik be az ötödik szegedi gól 5-5.

10. perc: hetesből egyenlít Zvizej 4-4. A túloldalon is büntető, Sabou megint nem hibázik 4-5.

9. perc: Nenadics szárnyal, második gólját szerzi, Adzic válaszol 3-4.

8. perc: Zvizej már az egyenlítő gólt szerzi a szélről 2-2. A második román hetes bent van, Sabou vágja be 2-3.

7. perc: nem késik sokat Nenadics válasza 1-2.

6. perc: elképesztő román húzás, emberhátrányban Popescu kapus jön ki irányítani. Ilyet ritkán látni!!! Bejön, Baiceanu vágja be a második román gólt 0-2.

5. perc: a szélről Zvizej hibázik, ziccerét Popescu védi.

4. perc: Schuch üti le Katzirzot, két percre kiszáll.

Petre Cozma is eljött Szegedre.

3. perc: Sabuo szerzi az első gólt, vezetnek a vendégek 0-1.

2. perc: Liszkai védi ki a román hetest.

1. perc: mindkét oldalon kimarad az első támadás, Krivokapics marad a földön egy ütés után.

17.15: az egykori kézilabdás végzi e a kezdődobást. Petre Cozma gyakorlatilag a magyar-román viszny nagykövete lett a tragédia óta, most is 3000-en tapsolják meg.

17.10: rég volt ilyen hangulat Pick Szeged-meccsen, a Himnusz után szinte felrobban a csarnok. Háromezren jöttek el a találkozóra, köztük 100-200 román drukker is akad - a leghíresebb Petre Cozma, a tavaly meggyilkolt Veszprém-játékos, Marian Cozma édesapja.

17.00: egyre többen a csarnokban, sokan kíváncsiak a Pick utolsó BL-meccsére. A szurkolók megfogadták a felhívást, sokan kék mezben jöttek el az összecsapásra. Az imént adták át a díjat az év szurkolójának választott Cattaninak.

„Kékbe mindenki!" – szervezkednek a Pick Szeged szurkolói. Minden fronton. Nyílt levelet juttattak el több helyre – a www.delmagyar.hu-n olvashatják –, közben pedig azért dolgoznak, hogy minél többen legyenek ott a Constanta elleni vasárnapi (kezdés: 17.15) Bajnokok Ligája-meccsen. A drukkerek azt szeretnék, hogy azok, akik igazán rajonganak a csapatért, kék mezbe, kék pólóba öltözzenek.

Szemtől szemben. Dragan Djukics...Fotó: Schmidt Andrea
Szemtől szemben. Dragan Djukics...

A hazai csapat is készül, bár a presztízsen kívül már nincs jelentősége a meccsnek, a Pick kiesett, a Constanta pedig továbbjutott a csoportból. A két edző személye viszont érdekes dolgokat tartogat. Dragan Djukicsért tűzbe mennek a szurkolók; amikor a vezetők bejelentették, hogy visszatér a szegedi csapathoz a szerb szakember, hatalmas tapssal üdvözölték a hírt, jóformán pezsgőt bontottak örömükben. A Constanta jelenlegi trénere, Zoran Kurtes már nem volt ilyen népszerű figura a Tisza-parti szurkolók körében. Amikor 2007-ben elköszöntek tőle a Pick-vezetők, felállították a szegedi kispadról, jóformán mindenki pezsgőt bontott, ennek is nagyon örült mindenki.

...és Zoran Kurtes nem eszik egymás tenyeréből.  Fotó: Segesvári Csaba
...és Zoran Kurtes nem eszik egymás tenyeréből.
Fotó: Segesvári Csaba

A két mester sincs nagy barátságban egymással, nem biztos, hogy a meccs után közösen mennek majd el vacsorázni. A találkozó érdekessége, hogy a két szerb szakember éles meccsen még soha nem játszott egymás ellen, ez lesz a premier.

Teljes a kerete a Picknek, mindenki egészséges, így a legerősebb összeállításban léphet pályára a kétszeres magyar bajnok.

Cozma is jön. Fotó: Schmidt Andrea