2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 19°C Még több cikk.

Feltáratlan maradt a Kőbánya Pesten

Az újonc Németh Toll győzelmi reményekkel, tervekkel utazott a fővárosba, ahol a Kőbánya-Spartacus várt rá ellenfélként. Az első pillanattól kezdve dekoncentráltan, sok hibával kézilabdázott a Makó.
Kőbánya-Spartacus - Németh Toll Makó 26-22
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Kőér utca, 250 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Kőbánya-Spartacus: PLOSINSZKAJA – Lánczos 1, Szamosi A. 4, VÍGLÁSI 7, Halmai 1, MÁTYÁS 6 (2), Schulcz 1. Csere: Gábor (kapus) Szőke 2, Gálhidi, Borkowska 4 Szamosi L. Edző: Laurencz László.
Németh Toll Makó: Szabó K. – Horváth 3, Csendes 2 (1), Fekete 3 (1), BARNA 4, BARTUCZ 5 (3), BAUNOK 3. Csere: Kozserán (kapus), Lévai 1, Erdei, Sztupakova 1, Németh Zs. Megbízott edző: György Ferenc.
Kiállítások: 16, ill. 10. Hétméteresek: 3/2, ill. 10/5.

Az újonc Németh Toll győzelmi reményekkel, tervekkel utazott a fővárosba, ahol a Kőbánya-Spartacus várt rá ellenfélként. Az első pillanattól kezdve dekoncentráltan, sok hibával kézilabdázott a Makó. Ziccerek maradtak ki – az első félidő hajrájában a „statisztikusok" hétnél abbahagyták a számolást –, kaput alig találták el a vendégek.

– Rengeteg hibát vétettünk, sok labdát adtunk, szórtunk el, naggyá tettük a kapusukat. Ilyen helyzetkihasználással nem lehet mérkőzést nyerni. Lehet, hogy az is rányomja a bélyegét a teljesítményünkre – most csak találgatok –, hogy az edzőkérdés még nem oldódott meg véglegesen – mondta Bartucz Mónika.

Baunok Detti a legjobb

A Németh Toll Makó legjobbjának a balszélső Baunok Bernadett bizonyult, mert magabiztosan játszott posztján és három gólt is szerzett.

A folytatásban változott a játék képe. A hibákat ugyan nem „felejtették el" a csongrádiak, de szívós munkával, nagy küzdelemben megkezdték a felzárkózást, s az. 53. percre – Barna, Bartucz és Baunok vezérletével – utol is érték riválisukat: 21–21. Itt a lehetőség! Akár a győzelemre is. De nem... Hiba, hiba, hiba. Kihagyott ziccerek (összesen, vagy tizenöt), és amiről még nem szóltunk öt hétméteres is kimaradt a 60 perc során. Vagyis a hajrá jobban sikerült a fővárosiaknak, s megszerezhették első pontjaikat, míg a makóiak sirathatták az elszalasztott esélyt.

– Fejetlenül, ész nélkül kézilabdáztunk – mérgelődött Baunok Bernadett. – Már az első percektől gond volt a koncentrációval, vagyis nem foghatjuk a fáradtságra. A hajrára sikerült egyenlítenünk, de aztán jöttek megint az egyszerű „általános iskolás" bakik és elúszott minden. Pedig nyerhető meccs lett volna...

György Ferenc: – Közhely, de igaz: a rengeteg kihagyott ziccer mindig megbosszulja magát. Reális pontszerzési esélyt szalasztottunk el.