2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Féltucat pontos siker: Szeviép-Szeged-Baja 71-65

Hat ponttal nyerte meg Baja elleni bajnokiját a Szeviép-Szeged az újszegedi sportcsarnokban. Laklóth Anna és Fejes Réka volt a legponterősebb.

Szeviép-Szeged–Baja 71–65 (16–22, 21–8, 17–10, 17–25)

Női kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, 120 néző. Vezette: Király, Fodor.

Szeviép-Szeged: NÉMETH 10, LAKLÓTH 17/3, Rasheed 8/3, Farkasinszki 2, Keller 5. Csere: Laczi 10, FEJES 14, Lengyel 4, Kováts 1. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Baja: FÜRTÖS 15/9, Szepsi 10/3, BÁLINT 19/3, Bozóki 12/3, Budimir 6. Csere: Theodorán 3, Szabó P., Gorjanácz. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Kipontozódott: Keller (38.).

Bencze Tamás: - Több szerkezetet is kipróbáltunk a meccsen, de nem mindegyik volt sikeres, ám kísérletezni az ilyen meccseken kell. Egy percig sem forgott veszélyben a sikerünk.

40. perc: az utolsó perc is megkezdődött. Fürtös dob triplát a Kígyó-térről 70-62. Bozóki három pontjára Kováts válaszol eggyel 71-65. Ez a vége.

39. perc: Bálint, majd Németh 70-55. Bozóki kosaraival tovább zárkóztnak a vendégek 70-59.

37. perc: jó a dupla: Fejes immár 14 pontos, a második félidőre nagyon feljavult 69-53.

36. perc: Keller kettő plusz egyes akciója, 67-50.

35. perc: Fejes Réka egy duplával szerzi 11. pontját 64-50.

34. perc: Fejes, Fürtös, Lengyel a kosarak sorrendje 60-45.

Keller elszánt volt, de ezúttal hibázott is.
Keller elszánt volt, de ezúttal többet hibázott.
Fotó: Karnok Csaba

32. perc: Fürtös jól dobja a triplákat 56-43.

31. perc: Lengyel közeli dobása jó 56-40.

III. negyed (54-40)

30. perc: Laklóth triplája is remek, Laczi sem rontja el a ziccert 54-40 a negyed vége.

29. perc: Laklóth a legjobb szegedi 48-40.

28. perc: a már 12 pontnál járó Laklóth viszont nem hibázik a vonalról 46-40.

27. perc: Farkasinszki pontatlan ma, most is csak egy büntető megy be 44-38.

26. perc: Fürtös most triplából villan 43-38.

25. perc: Fürtös kettő plusz egyével 43-35.

24. perc: időkérés. Bencze Tamás és Peresztegi is magyaráz, előbbinek kell kevesebbet.

23. perc: Bálint töri meg a bajai gólcsendet 43-32.

22. perc: Németh, majd Fejes talál be 43-30.

21. perc: Fejes kosárral kezdi a második félidőt 39-30.

II. negyed (37-30)

20. perc: Theodorán kosarával alakul ki  37-30-as félidei eredmény. A hazaiaknál Laklóth 10 pontjával a legeredményesebb.

19. perc: megy ez: Laczi, majd Laklóth hárompontos akciója 37-26.

Nagy a csata a pályán.
Nagy a harc a pályán.

18. perc: hosszú hazai akció végére tett pontot kosarával Laklóth 32-24.

17. perc: időt kért a Baja, most nincs minden rendben a vendégeknél.

16. perc: megint Laklóth 28-24. Németh szerelt, majd maga dobja be, elhúzunk 30-24.

15. perc: Laklóth kettő plusz egyével 26-24.

13. perc: így kell negyedet kezdeni: Laczi ziccerével megvan a vezetés 23-22!

12. perc: bár kap egyet a fejére, Németh így sem hibázik 21-22.

11. perc: Laczi, majd Rasheed eredményes, 19-22.

I. negyed (16-22)

10. perc: szép megmozdulás, Laczi két veendégjátékos hóna alatt harcol ki kosarat 16-22.

9. perc: Betti kötéssel játszik a bal kezén, valószínűleg korábbi könyöksérülése hátráltatja még egy kicsit. Rasheed dob szép tempót 13-18.

Laczit gyötrik.

8. perc: egyelőre döcög a hazai szekér, Bencze edző cserékkel próbálja meg felrázni csapatát. Németh most bedob két büntetőt 11-18.

7. perc: egy fault után Laczi dob be egy büntetőt 9-18.

6. perc: Fejes Réka kosárral kezd 8-16.

5. perc: Rasheed és Szepsi triplája is jó 6-14. újabb vendégkosár, Bencze Tamás időt kér.

4. perc: mivel a Baja az első játéknapon szabadnapos volt, így az exszegedi edző, Peresztegi Nagy Ákos csapata most mutatkozik be a bajnokságban. Farkasinszki dobja az első szegedi kosarat 1-8.

3. perc: megint ő, 0-4. Sőt Bozóki triplájával már 0-7.

2. perc: Bálint dobja az első kosarat 0-2.

1. perc: a Baja támadhat először.

17.54: első hazai bajnokijára melegít a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Baja ellen. A hazaiaknál pályára léphet a térdműtéte után felépülőben lévő Tóth Cecília is.

Bár a névadó cég ellen jelenleg felszámolás zajlik, a működtető Szeviép-Szeged Kosárlabda Sport Kft. miatt egyelőre továbbra is Szeviép-Szeged néven szerepel a tavalyi bronzérmes női kosárlabdacsapat az NB I A csoportjában. Az együttes, amely ma 18 órától a Baja ellen először lép pályára hazai környezetben a bajnokságban, már keresi az új névadó szponzort.

– Sajnálatunkra a Szeviép Zrt. elmúlt időszakbeli gazdasági gondjait a mi csapatunk is megérezte. Mivel azonban az együttest működtető cég a Szeviép-Szeged Kosárlabda Sport Kft. nevet viseli, és a szurkolók is ezzel a névvel azonosítják a csapatot, az elnökség döntése értelmében az együttes a most zajló bajnokságot is változatlanul Szeviép-Szegedként kezdte – mondta el érdeklődésünkre Domokos Mihály, a csapat ügyvezetője.

Keresik a névadót. A klubnál folyik a háttérmunka, igyekeznek minél szélesebb alapokra helyezni a jövőt.

– Már keressük az új névadó szponzort, azt, amelyiknek legalább annyira fontos a női kosárlabda, mint eddigi egyik főtámogatónknak volt. Annyi biztos, hogy névadónknak rengeteget köszönhetünk, nélkülük nem valósulhatott volna meg, hogy a szegedi női kosárlabda 20 éve folyamatosan a magyar élvonalban szerepeljen, tíz éve pedig töretlen fejlődést mutasson, sikereket elérve határon belül és az európai kosárlabdázásban egyaránt, ezzel méltóképpen képviselve a régiót és Szeged város nevét is. Remélem, ezek a sikerek méltók ahhoz, hogy további támogatókra találjunk – fogalmazott Domokos Mihály.

Magyarosítás. Az együttesben tavaly még három légiós szerepelt, ám az ukrán Olena Zserzserunova, a litván Vaida Sipaviciute és a horvát Iva Ciglar távozása után a nyáron más utat választott a csapat, tehetséges magyar fiatalokkal töltötte meg a keretet.

A csapat már keresi az új névadó szponzort. Fotó: DM/DV
A Szeviép-Szeged 2010/2011-es női kosárlabdacsapata. A lányok ma 18 órától a Baja ellen mutatkoznak be hazai pályán.
Fotó: Frank Yvette

– A gazdasági nehézségek minket is rosszul érintettek, éppen ezért úgy döntöttünk, olyan hazai játékosokat igazolunk, akik a korosztályos válogatottakban már bizonyítottak, és más csapatokban vezéregyéniségek voltak – remélem, nálunk is meghatározók tudnak lenni. Külön örülök, hogy egy egyetemi város csapataként nyolc egyetemi hallgató játszik nálunk, és azt gondolom, a fiatalos lendület kiegészülve a Németh, Keller, Laczi hármas rutinjával eredményes lehet. Célunk a hazai bajnokságban továbbra is az eddigi sikerek folytatása, tehát a nemzetközi szereplést biztosító helyek, az 1–5. pozíció elérése, és szeretném, ha a lényegesen jobb anyagi kondíciókkal rendelkező csapatokkal is fel tudnánk venni a versenyt, meglepetéseket is tudnánk szerezni. Örülnék, ha az Európa-kupában a csoportkörből továbbjutnánk, hiszen ez egy eredményes jövő kezdetét jelenthetné – mondta el az ügyvezető.

Légióskérdés. Bár jelenleg csak magyar játékosok alkotják a keretet, nem kizárt, hogy az átigazolási időszak végéig légiós érkezik a Szeviéphez.

– Mint mondtam, első számú célunk a pénzügyi stabilitás megteremtése, ha ez már sikerült, elkezdhetünk külföldi igazolásokban gondolkodni. Csapatunk a felkészülési találkozókon és a Cegléd elleni nyitófordulóbeli siker során is bizonyította, van benne spiritusz, ha pedig légiósokat is tudnánk szerződtetni, akkor reális céljainkat is át lehetne értékelni. Ebben azért még nagyon sok a bizonytalansági tényező – mondta Domokos Mihály.

Németh Bernadették ma mutatkoznak be hazai közönség előtt, a bajnokság második fordulójában 18 órától a Baját fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

– Bízom benne, hogy hazai pályán is sikerrel tudjuk kezdeni a szezont – tette hozzá az ügyvezető.

• 2. favágó 2010. szeptember 30. 07:50
    „A 39. percben 70-55! A vége mégis csak 6 pontos győzelem! A meccs 40 perces szép hölgyek, nem 39!:-((
    De voltak szép játékok is!:-) Gratulálok!”
  • 1. justitia.jnos 2010. szeptember 29. 10:16
    „Gyúrós, Domokos " A tartozások behajtására irányuló " bejelentés" beadásának időpontja 2010. november 8 !!
    "/Idézet.. Versenykiírás.....
    Domokos,magyarázkodás, mellébeszélés az van! Tartozások kifizetése nem történt meg!
    a pénzügyi stabilitáson a tartozások kifizetését értette?!!
    Olvassák tovább az idézett Versenykiírást.....”

Bajnokok Ligája: barcelonai reváns?

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre 2. fordulója második napjából kiemelkedik a… Tovább olvasom