2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Ferencváros-Makó FC 3-2

A Kolozsvári-tanítványok minden dícsértetet megérdemelnek, megnehezítették a listavezető és élvonalbeli szereplésről álmodozó Ferencváros dolgát. És a meccs végén még Koós János is megtapsolta őket. VIDEÓVAL

Ferencváros-Makó FC 3-2 (2-1)
Budapest, Albert stadion, 3500 néző. Vezette: Arany (Kovács P., Schuszter).

Ferencváros: Williams – Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Zsivóczky (Bartha 72. perc), Morrison, Lamine, Fitos – Pölöskei, Shaw. Edző: Bobby Davison.

Makó: Czirbus – Rakonczai, Szamosszegi, Magyar, Gévay – Podonyi, Varga R. (Csamangó 82.), Molnár V. (Kulacsik 46. perc), Bány – Schreiber, Maróti. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerzők: Zsivóczky a 13., Maróti a 24., Szkukalek a 29., Varga R. a 48., Dragóner az 53. percben.

Sárga lap: Lamine a 25., Pölöskei a 77., Varga R. a 80., Podonyi a 88. percben.

90. perc: Fitos és Bartha is növelhette volna az előnyt, de túlcifrázták a helyzeteiket. Két perc a ráadás.

88. perc: Podonyi is sárga kártyás.

Schreiber sokat küzdött a Ferencváros védőivel
Fotó: Karnok Csaba

82. perc: Varga Róbert helyett Csamangó kap lehetőséget.

80. perc: a vendégek első sárga kártyáját Varga Róbertnek mutatja fel Arany.

77. perc: Pölöskei kap sárga lapot.

72. perc: a sérült Zsivóczkyt Bartha váltja.

68. perc: harmadszor is egyenlíthetett volna a Makó, ám Schreiber fejese elhalt Williams ölében. Szkukalek a legjobb játékosunk - jelenti ki Koós János. Harsány nevetés fogadja a lelátóról a kijelentést.

64. perc: fogy az erő a Makóból, szárnyalnak a zöld sasok.

60. perc: Pölöskei fejelhetett két védő szorításában, ám a jobb kapufára stukkolt. A jelenet még Koós Jánost is lázba hozta.

59. perc: Shaw ugrott ki a védők közül, ám Czirbus együtt élt a játékkal és a mezőnybe bikázott.

53. perc: harmadszor is vezet a Fradi. Dragóner Attila szöglet után bólint Czirbus kapujába 3-2.

51. perc: a nagyóra szerint még mindig 2-1-re vezet a Fradi. Most korrigálják a hibát.

48. perc: előbb Schreiber veszélyeztet, majd Varga Róbert már nem kegyelmez. Kapáslövéssel egyenlít 2-2.

Varga Róbert pazar gólt lőtt a Fradinak Fotó: Karnok Csaba
Varga Róbert pazar gólt lőtt a Fradinak

46. perc: elkezdődött a második félidő. A szünetben Molnár Viktor helyett Kulacsik Tamás lépett pályára.

A Ferencváros nehezen találta a ritmust a találkozó elején, mégis az első negyedóra végén a zöld-fehérek szereztek vezetést. Maróti csodafejesével megérdemelten egyenlített a Makó, ám ezzel el is lőtték minden puskaporukat. A félidő lefújásáig sorra dolgozta ki a helyzeteket, de csak egy gólt sikerült szerezniük, így még nem kényelmesedhetnek el.

44. perc: fuldokol a Makó, egyre veszélyesebbek a hazaiak, Zsivóczky alig téveszt célt. Egy perc a hosszabbítás.

39. perc: nyom a Fradi, de csak kapufáig jutnak a zöld sasok. Lamine 22 méterről találja telibe a felső lécet.

33. perc: Lamine nem csak erőszakos, focizni is tud. Életerős lökete alig kerüli el a kaput.

29. perc: Szkukalek jó 22 méterről, szabadrúgásból veszi be Czirbus kapuját 2-1.

25. perc: Lamine sárgult be.

24. perc: egyenlít a Makó! Maróti angyali nyugalommal fejelte a kapuba Schreiber mértani beadást. Williams nyújtózkodott, de már a gólvonalon túlról piszkálta ki a játékszert 1-1.

Williams magánya

22. perc: Shaw tiszta helyzetben nem tudta lekezelni a labdát a 16-oson belül, így oda lett a helyzet. Koós Jánosnak ehhez is volt hozzáfűzni valója, itt ezt most nem idézhetjük.

21. perc: Pölöskei döntötte halomra a védőket, da a kifutó kapus feje felett a léc fölé emelt.

19. perc: a bekapott gól megfogta a Makót, Marótiék alig-alig tudják átlépni a felezővonalat. A Ferencváros meddő mezőnyfölényben, de a kapu előtt Shawék sem zavarnak sok vizet.

13. perc: a semmiből szerez vezetést az FTC: Zsivoczky szögletébe szerencsétlenül ér hozzá egy védő, potyagól 1-0.

10. perc: továbbra is a vendégek aktívabbak. Schreiber szökteti a jobbszélen Podonyit, a középre adott labdát elrúgják a védők. Nem tudom, mi lesz az eredmény, de gyenge csapat vagyunk - önkritikus Koós János.

8. perc: Schreiber kavargat a 16-oson belül, ám lövését blokkolják a védők.

6. perc: a Fradi alig-alig tud kibújni a Makó szorításából.

2. perc: Kosó János rögtönzött góltotóban fogad az egyik drukkerrel. A szurkoló 4-0-át jósol, a színművész visszafogodtabb, 3-0-át tippel. A Makó ügyesen járatja a labdát. Szkukalek igazi NB II-es megoldással borzolja a nézők idegeit: a lelátóra bikázza a labdát. A védőt senki sem zavarta.

A zöld sas a kezdőkörben gubbasztva fogadja a csapatokat. Kisebb görögtűz, szolíd taps a vendégeknek, üdvrivalgás a fradistáknak. Mellettem Koós János szotyizik. Mutatja, hogy a színészválogatott kapusaként a nagyóra alatti ketrecbe rúgott gólt neki Albert. Elkezdődik a meccs.

A Makó kapujában Czirbus kezd. A mezőnyjátékosok: Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Gévay, Podonyi, Molnár, Varga, Bány, Schreiber és Maróti.

Ferencváros: Williams - Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek - Zsivoczky, Morrison, Lamine, Fitos - Pölöskei, Shaw.

Bármily hihetetlen, már az ötödik, egymás elleni bajnoki meccsre készül az FTC és a Makó. Ami az egyiknek kellemetlen – mert mi tagadás, a fővárosi zöld-fehéreknek az, hiszen két éven át előbb a Nyíregyháza, majd a Kecskemét lett a bajnok, és feljutott az NB II Keleti csoportjából az NB I-be –, az a másiknak megtiszteltetés. Azaz a Makó számára a Ferencváros elleni mérkőzés a foci igazi ünnepe. Főleg az Üllői úti találkozó.

Magyarék mérlegéből egyetlen eredmény, a győzelem hiányzik. Előbb 0–4, majd tavaly 1–1 volt a végeredmény idegenben, hogy aztán hazai pályán 1–3 és 2–2 legyen a folytatás.

– Azon dől el a meccs, mennyire leszünk vagányak, mert a hazaiak támadnak, nekünk pedig a biztos labdatartás szükséges. Habár erőnléti különbség adódhat a két gárda között, de azt kell hoznunk, amit tudunk, és akkor méltó ellenfelek leszünk. Sőt nem vallunk szégyent! Kíváncsi vagyok, milyen lesz a Fradi új stílusa – mondta Kolozsvári János, a Makó trénere.

A Mkó FC játékosai nem feltartott kézzel utaznak az Üllői útra
A Makó FC játékosai nem feltartott kézzel utaznak az Üllői útra

Podonyi Norbert is bizakodó:  – Bízom benne, hogy szoros eredményt érünk el. A Fradi se verhetetlen csapat, ezt már bebizonyitotta az idén is, remélem sikerül ponttal távoznunk tőlük.

A Ferencvárosból több kulcsjátékos is hiányozni fog. Lipcsei Péter hónapokra dőlt ki, a technikás fiatal angol középpályás Ashmore is maródi, valamint a házi góllővőlistát vezető Ferenczi Istvánt is műtötték. Érzékeny veszteség még a Fradinak, hogy a most ősszel berobbant tehetség, Tóth Bence eltiltás miatt kénytelen lesz kihagyni a Makó FC elleni találkozót. Kamate Dramane és Moussa Bamba viszont felépült sérüléséből, így ők valószínűleg pályára lépnek. A Makó szempontjából jó hír, hogy Varga R. visszatérhet.

A két csapat eddigi mérkőzései

2006-2007
FTC-Makó FC 4-0
Makó FC-FTC 1-3 gól: Csamangó Tamás.

2007-2008
FTC-Makó FC 1-1 gól: Gévay Zsolt.
Makó FC-FTC 2-2 gól: Maróti Sándor, Szamosszegi Gábor.

A Makó legutóbb áprilisban megtréfálta a zöld-fehéreket: döntetlent játszott az NB I-ről
álmodozó Ferencváros ellen. Összefoglaló nyolc percben.

Kezdő- és góllista

A Makó várható kezdője: Czirbus – Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Gévay – Varga R., Molnár V. – Podonyi, Maróti, Bány – Schreiber.

Az NB II Keleti csoportjának gólszerzőlistája: 1. Ferenczi (FTC) 14, 2. Pozsár (Békéscsaba) 10, 3. MARÓTI (Makó) és Kocsis (Vác) 9-9, 4. Shaw (FTC) és Folmer (Vecsés) 8-8 találattal.