2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 19°C | 29°C Még több cikk.

Ferroép-Szeged: csak így tovább!

Kitűnő játékkal 7:1-re verte bajnoki riválisát a férfi teke szuperliga rangadóján az újszegedi teke- és bowlingcentrumban a Ferroép-Szeged.
A kenus klasszis, Vajd Attila (jobbról) Kiss Norbernekt nyújt kezet a rangadón Fotó: Schmidt Andrea
Első ránézésre simának tűnhet a Ferroép-Szeged 7:1-es rangadó sikere a Zalaegerszeg ellen. A forduló előtt azonos pontszámmal az élen állt két csapat meccse azonban, miután Vajda Attila, a Démász-Szegedi VE olimpiai és világbajnoki bronzérmes kenusa elvégezte a kezdődobást, rengeteg izgalmat, feszültséget hozott. Az első két pár közül Kiss Norbert úgy elintézte mindkét ellenfelét – a vendégek Némethet Járfás váltotta a találkozó közepén –, hogy egy percig sem volt kétséges, ki nyer. Mellette Kakuk viszont nagyon rosszul kezdett, hatvan gurítás után a szettpontok tekintetében 0:2-re állt. A hajrája viszont ellenállhatatlan volt, és végül az elfáradó Kiss Tamás előnyét kiegyenlítette, míg a több ütött fával pontszerző lett.

A második párok közül Karsai László volt az, aki Kiss N.-hez hasonlóan szinte kiütötte ellenfelét. Ráadásul 637 fája a nap legjobbja lett. Zapletán viszont vereséggel zárt Boantával szemben, így a mérkőzés kétharmadánál 3:1-re és 120 fával vezetett a Ferroép.

Elcsendesedtek az addig igen harsány zalai drukkerek, így aztán az
Jegyzőkönyv

Ferroép-Szeged–Zalaegerszeg 7:1 (3644–3465). A szegedi pontszerzők: Karsai L. 637, Kiss N. 629, Kakuk L. 621, Kovács G. 606, Földesi 575 fával. Ifjúságiak: Ferroép-Szeged–Zalaegerszeg 0:4 (1006–1128).
újszegedi teke- és bowlingcentrumot megtöltő szurkolósereg szegedi része örömmel láthatta, hogy Kovács Gábor is hatszáz fa fölé jutott – a Ferroép öt pontszerzőjéből négy tett így, és ez igen ritka –, míg Földesi a világranglista első Farkast tanította móresre. A meccs első négy párjából bármelyikben benne volt mindkét fél sikere, minden dobásért, minden szettpontért küzdeni kellett. És a Ferroép ezt is tudja. A szegediek összeszedettsége, koncentráltsága eredményezte ezt a végül fölényes győzelmet.