2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Ferroép-vereség a bajnok Zerbst otthonában

A férfi teke Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén a Ferroép-Szeged Németországban, a bajnok Zerbst otthonában 7,5:0,5 különbségű vereséget szenvedett.
Férfi teke Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:
Rot Weiss Zerbst (német)–Ferroép-Szeged 7,5:0,5 (3716–3542)
A párharcok eredményei: Zeitler–Kakuk L. 0,5:0,5 (szerzett fa: 636–636, szettarány: 2:2), Gerdau–Kovács G. 1:0 (626–613, 2:2) , Cech–Földesi Zs. 1:0 (645–556, 4:0), Scholler–Fekete L. 1:0 (576–557, 3:1), Reiser–Karsai L. 1:0 (610–577, 3:1), Benedik–Kiss N. 1:0 (623–603, 3:1).
További eredmények: Zalaegerszeg–Bamberg (német) 7:1, Podbrezova (szlovák)–S. Beograd 7:1, Zadar (horvát)–St. Pölten (osztrák) 7:1.

A legutóbbi két Világkupa győztese – a Ferroép-Szeged 2006-ban, a Rot Weiss Zerbst pedig 2007-ben nyerte el a serleget – már a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében összekerült. A zalaegerszegi négyes fináléba (március 29–30-án rendezik a döntőt) egyikük tehát nem juthat be. Az első mérkőzés után nagyon úgy néz ki, ez a BL kétszeres elsője, a Ferroép-Szeged lesz. A Zerbst ugyanis hazai pályán nem kímélte a mérkőzésen kívül egyébként nagyra tartott és tisztelt ellenfelét. Az első két párban még kiegyensúlyozott csatákat láthatott a közönség, amely a folytatásban viszont már sima hazai sikereknek tapsolhatott. A 7,5:0,5 különbségű vereség azt jelenti, a szegedi alakulatnak február 16-án 8:0-ra kellene nyernie az újszegedi teke- és bowlingcentrumban.

– Ha szerencsésebbek vagyunk, lehetett volna szorosabb is a meccs, mondjuk 6:2, vagy 5:3, de gyakorlatilag szó szerint elvertek minket. Ezen nincs is mit szépíteni. Egy ilyen vereség után a továbbjutás esélye minimálisra csökkent, ám igyekszünk mindent megtenni minimum a szép búcsúért, de akár a négy közé kerülésért is – nyilatkozta Karsai Ferenc, a Ferroép-Szeged elnöke.

Floratom Szeged: hét null után null hét

A Floratom Szeged extraligás férfi asztalitenisz-csapata egy héttel ezelőtt a Kecskemétet 7:0-ra… Tovább olvasom