2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Feszült meccs, továbbjutás: Pick-Csurgó 34-20

Kemény meccsen nyert a Pick a Csurgó ellen, és bejutott a magyar kupa négyes döntőjébe.

Pick Szeged-Csurgói KK 34-20 (15-10)
Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Pick Szeged: MIKLER – Laszica 2, Ancsin 3, Blazevic, Källman 2, Zubai 2, MINDEGÍA 4. Csere: Tatai (kapus), PRCE 5, Larholm 6/4, BALOGH 4, Vadkerti 1, Ilyés 1, VRANJES 4, Gidai, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Wyszomirski – Aguirrezabalaga 3, Szavics 2, Pukhovszkij 2, LELE 7/3, Szöllösi, Gazdag. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Borsos, PORDÁN 3, Grebenár 3, Országh, Nagy, Füstös, Győri-Dani. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Hétméteres: 4/4, ill. 3/3.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 5-2, 6-2, 7-2, 7-3, 8-3, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 9-7, 9-8, 10-8, 10-9, 11-9, 12-9, 12-10, 13-10, 14-10, 15-10.
15-11, 16-11, 16-12, 17-12, 18-12, 18-13, 19-13, 19-14, 19-15, 20-15, 20-16, 21-16, 22-16, 22-17, 23-17, 24-17, 25-17, 26-17, 26-18, 27-18, 28-18, 28-19, 29-19, 30-19, 31-19, 31-20, 32-20, 33-20, 34-20.
Továbbjutott: a Pick Szeged 58-45-ös összesítéssel.

Feszült meccs, továbbjutás: Pick-Csurgó 34-20. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

Mikler Roland:
- Az elején, amikor visszajött a meccsbe a Csurgó, azt éreztem, hogy egy kicsit megtört a csapat, ám aztán nem volt gond, magabiztosan nyertünk. Idén mindenképpen szeretnénk valamit nyerni a csapattal, legyen az a magyar kupa, a bajnokság vagy az EHF-kupa. Ha választani kellene, én a bajnokságra szavaznék.

60. perc: Vadkerti ejtésével ér véget a meccs 34-20. A legjobb négy közé jut a Pick Szeged!

59. perc: Larholm hetese megint jó, 33-20. Füstös lő, Tatai véd.

58. perc: kisebb balhé: Borsos odaüt Vadkertinek, a szurkolók nehezen tűrik. Kiállítás.

57. perc: örömjáték, Larholm talál be 32-20.

56. perc: Lele hetese 31-20.

55. perc: Larholm álompasszát Vranjes lövi be 31-19.

54. perc: Larholm akcióból 30-19.

53. perc: Vranjes a meccs gólját lövi, estében, háttal, szinte ülve 29-19.

52. perc: Aguirrezabalaga 28-19.

51. perc: Vranjes a gólszerző, tízig számol a közönség 28-18.

50. perc: Tatai a pályán.

49. perc: Mindegíának nagy meccse van, ezt is bevágja 27-18.

48. perc: Pordán lassan szétveri az egész szegedi kezdőcsapatot.

47. perc: Grebenár lő kapufás gólt, nem volt csúnya 26-18.

46. perc: Aguirrezabalaga lő, Mikler kitolja. Prce meg bevarrja 26-17.

45. perc:
Ancsin a fal fölött 24-17. Eladják, indulunk, Källman befejezi 25-17.

44. perc: szétnyílik a csurgói fal, Balogh kihasználja 23-17.

43. perc: nem kell izgulni, Prce megint betalál 22-16. Csurgói időkérés.

42. perc: Mindegía gyönyörű csele után Balogh eredményes 21-16.

41. perc: Lele két szép csel után lő a kapuba Mikler mellett 20-16.

40. perc: megint eladjuk, Szavics 19-15. Balogh Zsoltot lebirkózza Pordán, Källman a gólszerző. Kemény a meccs 20-15.

39. perc: Prce eladja, Mikler a kispadon, Aguirrezabalaga az üres kapuba lő 19-14.

38. perc: Blazevicet kiállítják. Gazdag ziccerét Mikler és a kapufa védi.

37. perc: Mindegía talpról a bal alsóba 19-13.

36. perc: Pordán beállóból eredményes Mikler alatt 18-13. Zubait sorozza meg Szavics és Borsos, lent marad a beálló.

35. perc: Ancsin villan 18-12.

34. perc: Prce góljára jön a válasz 17-12.

33. perc: Aguirrezabalaga a szélről 16-11.

32. perc: Balogh remek megoldása 16-10.

31. perc: nézzük a folytatást! Gidai a pályán emberhátrányban.

Félidő.

30. perc:
Lele indul, de a kapufára dobja a ziccert. Kínai, Prce gólja zárja a félidőt 15-10.

29. perc: Lele lő érvénytelen gólt. Baloghé jó 14-10.

28. perc: elalszunk, a Csurgó visszaszerzi a labdát.

27. perc: Balogh passzából Ancsin talál be 13-10.

26. perc: Baloghnak ütnek oda, Grebenárt állítják ki.

25. perc: Grebenár lő, Mikler véd, de hetes. Lele bedobja 12-10.

24. perc: Puhovszki esik el, csak szabaddobás.

23. perc: Ilyés ziccere, majd Vranjes 12-9.

22. perc: Vadkerti ejtése Wyszomirskié. Ébresztő - kiabálja a szegedi publikum.

21. perc: Grenenár gólt lő, Mindegía kihagyja a ziccert 10-9.

20. perc: Larholm hetesből 10-8.

19. perc: megtörik a szegedi gólcsend Zubai fordult be 9-7. Wyszomirski véd egy nagyot.

18. perc: Puhovszki emberhátrányból, most van egy kis zavar 8-7. Szegedi időkérés.

17. perc: Balogh a pályán. Ancsin lő, Wyszomirski véd.

16. perc: Zubai estében lő fölé. Aguirrezabalaga kap két percet.

15. perc:
Laszica lehetőségét Wyszomirski védi, belejött a lengyel. Pordán gólja után 8-6.

14. perc: Szavics is betalál 8-5.

13. perc: Wyszomirski véd egy ziccert.

12. perc: Lele most hetesből talál be, ő tartja a lel(e)lket a Csurgóban 8-4.

11. perc: Prce harcol ki hetest, Larholm lövi be 8-3.

10. perc: Lele lő 7-3.

9. perc: Mikler újabb bravúrja, Puhovszkit verte át.

8. perc: rés a csurgói pajzson, Mindegía befér és bedobja 6-2. Ez is bent van! Laszica gólja után csurgói idsőkérés 7-2.

7. perc: Aguirrezabalaga lő, Mikler véd.

6. perc: sokáig járatjuk a labdát, majd Mindegía góllal fejezi be 5-2.

5. perc: indulunk, Laszica bevágja 4-2. Mikler véd egyet.

4. perc: Larholm dobja be a hetest 3-2.

3. perc: újabb átlövés, Prce a gólszerző 2-1. Ismét a szegedi nevelésű Lele Ákos eredményes 2-2.

2. perc: Lele átlövésből egyenlít 1-1.

1. perc: lerohanás, Zubai góljával vezetünk 1-0.

19.58:
egygólos hátrányból kezd a Szeged, így ma nem elég nyerni, legalább kettővel kell felülmúlni a Csurgót.

19.50: a szegedi keret: 12 Tatai, 16 Mikler, 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Hegedüs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Laszica, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

A kettős rangadók a labdarúgásban hosszú évekkel ezelőtt két-két fővárosi nagycsapat, főként az FTC, az Újpest, a Bp. Honvéd és a Vasas egymás után rendezett mérkőzéseit jelentették a Népstadionban. Szerdán Szegeden is hasonló kettős meccsre van kilátás, ám ezúttal egy kosárlabda- és egy kézilabdaderbit izgulhatnak végig a szurkolók.

Szerda, 17 óra: Szedeák–Körmend. A férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának alsóházában az ötödik fordulót rendezik. A Naturtex-SZTE-Szedeák 17 órától azt a Körmendet fogadja, amely jelenleg vezeti az alsóházat 14 győzelmével, ám hiába előzi meg négy sikerrel a 9. helyen álló szegedieket, nem lehetnek nyugodtak.

A rajt előtt azt mondtuk, a Szedeáknak a 12 meccse során nyolc, de inkább kilenc siker kellene a legjobb nyolc közé jutáshoz. Ebből kettő már megvan, hiszen a Jászberény ellen és Nyíregyházán is nyerni tudott az együttes.

Közös belépő

A két klub megegyezése alapján a kettős rangadóra közös jegyet válthatnak a nézők: a Szedeák és a Pick összecsapása 1500 forintos áron nézhető meg szerdán - a diák- és nyugdíjas jegy 600 forint. A bérletek mindkét csapat esetében érvényesek. A pénztár 16 órakor nyit majd.

Nikola Lazics együttese számára az újszegedi sportcsarnokban rendezett meccsek kötelező sikernek számítanak, még akkor is, ha a Körmend legalább akkora játékerőt képvisel, mind a Naturtex. Hencsey Tamás együttese kétszer már kikapott a középszakaszban, hazai pályán a Zalaegerszegtől, idegenben pedig a Jászberénytől, emellett egy hete simán legyőzték a Nyíregyházát, míg a pénteki fordulóban szabadnaposak voltak. Érdemes lesz figyelni Muhammad El-Aminra: a légiós többször is elkeserítette már a szegedi szurkolókat, az alapszakaszban 23 ponttal vezette 92–89-es győzelemre a vasiakat Újszegeden.

Most ezért is visszavághatnak Jerrell Williamsék – mivel Vida Máté is visszatérhet eltiltása után, a csapat teljes kerettel készül a derbire.

Szerda, 20 óra: Pick Szeged– Csurgó. Kis teremrendezés után, a kosármeccset követően következik a Pick Szeged férfi kézilabdázóinak Csurgó elleni kupameccse. A szegedi együttesnek éppen Csurgón, a negyeddöntő első összecsapásán szakadt meg a 28 meccses győzelmi sorozata, amely a szezonban – holtversenyben a Barcelonával – a leghosszabb a nemzetközi porondon is érdekelt európai együttesek között. Akkor 25–24-re nyertek Leléék, ám mindez csak annyit jelentett, hogy a szerdai visszavágón ezt az egygólos hátrányt kell ledolgoznia a Pastor-csapatnak.

Érdekesség, hogy mindkét együttes az EHF-kupában szerepel: a szegediek négy meccsen szerzett 8 pontjukkal vezetik a C csoportot (a hétvégén a szlovák Tatran Presovot győzték le 37–31-re hazai pályán), míg a vasárnap a svéd Lugi otthonában 28–26-os vereséget szenvedő Csurgó 4 pontjával harmadik az A jelű négyesben, és nagy harcban van a továbbjutásért.

Összefogtak. Fotó: Frank Yvette
Összefogtak. Simándi Árpád, a Szedeák segédedzője, Marko Krivokapics, a Pick Szeged másodedzője, Nikola Lazics, a Szedeák és Juan Carlos Pastor, a Pick vezetőedzője, valamint a két csapatkapitány, a kosárlabdázó Kiss Zsolt és a kézilabdázó Vadkerti Attila. Fotó: Frank Yvette

Szerdán a magyar kupában is a továbbjutás a tét, az, hogy melyik együttes kerül a négyes döntőbe az MKB-MVM Veszprém, a Tatabánya és a Gyöngyös mellé. A találkozót a Sport Klub élőben közvetíti, de olvasóink sem maradnak le semmiről, hiszen a delmagyar.hu mindkét találkozót online tudósítja.

Szép volt, fiúk! Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 95-86

Remek negyedik negyedet produkálva győzte le a Körmendet a Szedeák a férfi kosárlabda NB I A csoport… Tovább olvasom