2018. 01. 18. csütörtök - Piroska 0°C | 6°C Még több cikk.

Floratom-siker

Közel húsz év elteltével láthatott a közönség újból első osztályú asztalitenisz-mérkőzést Szegeden. A Floratom magabiztosan múlta felül a Zsámbék együttesét.
Kriston bizonyította klasszisát. Fotó: Schmidt Andrea
A papírforma szegedi sikert jósolt, ennek ellenére kellemetlen meglepetéssel indult a találkozó. A két páros meccs után ugyanis 2:0-ra a vendégek vezettek. A Dudás–Lukács duó a döntő játszmában három meccslabdáról veszített. A másik párost az elmúlt bajnokihoz képest megváltoztatta Tóth Tibor edző. Lehetőséget adott Bohács oldalán Szollárnak. Ez az egység is a döntő játszmában maradt alul. Nem féltette csapatát a szépszámú közönség, a házigazda nagy szurkolás közepette dolgozta le hátrányát. A vérszemet kapott vendégek ellen először Dudás és Kriston győzött magabiztosan, 2:2. Bohács roppant fontos sikerével átvette a vezetést csapatának, a svájci első osztályból szerződtetett Hoffmannt győzte le. Lukács nem bírt a válogatott edzéseit látogató, éveken át Németországban profiskodó Futó-Molnárral, 3:3.

Paprikás volt a hangulat, az asztalitenisz-berkekben meglehetősen vehemens szurkolásáról híres szegedi közönség űzte-hajtotta csapatát. Kristonék 3:3 után már nem hibáztak. Az egykori jugoszláv válogatott Dudás első szegedi meccsén mindössze egy szettet veszítve parádézott, ugyanígy egy játszmát bukott a még mindig zseniális Kriston. Három egyéni mérkőzésüket mindketten megnyerték. Lukács győzelmével 7:3-ra elhúzott a házigazda, végül a magabiztosan játszó Bohács sikere jelentette a 10:3-as győzelmet.

Floratom-Szeged–Zsámbék 10:3

Férfi asztalitenisz-mérkőzés, Extraliga, Szeged, 100 néző.
A szegedi győzelmeket szerezte: Dudás Róbert, Kriston Zsolt, Bohács Gábor 3–3, Lukács Levente 1.
NB.I/B Kelet: Szegedi AC I–Postás Matáv 17:1
Győzött: Kószó István, Simon Gergő, Szelei Szabolcs 4–4, Lele Viktor 3, a Kószó–Szelei és a Lele–Simon páros.