2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Floratom-siker

Tatabányán nagyon fontos mérkőzés várt a Floratom Szeged AC extraligás férfi asztalitenisz-csapatára, hiszen Tóth Tibor gárdájának mindenképp ki kellett javítania a Békés ellen elszenvedett, nem várt fiaskót.
Spar SE Tatabánya–Floratom Szeged AC 4:6
Férfi Extra Liga asztalitenisz-mérkőzés. Tatabánya, 100 néző.
A szegedi győzelmeket szerezték: Dudás Róbert 3, Kriston Zsolt 2, Lukács Levente 1.

Tatabányán nagyon fontos mérkőzés várt a Floratom Szeged AC extraligás férfi asztalitenisz-csapatára, hiszen Tóth Tibor gárdájának mindenképp ki kellett javítania a Békés ellen elszenvedett, nem várt fiaskót. A szegedi páros ezúttal Dudás, Lukács összetételben állt asztalhoz, de annak ellenére, hogy a mérkőzésen sokáig vezetett, végül döntő szettben vereséget szenvedett, 1:0.

A roppant kellemetlen védekező stílusban játszó Béres nem adott sok esélyt Lukácsnak (2:0), ahogyan Dudás sem aktuális ellenfelének, 2:1. Kriston újra előrukkolt egy-két parádés megoldással, egykori válogatott csapattársát, Molnárt győzte le döntő játszmában, nagy csatában, 2:2. A szegediek húzóembere, Dudás taktikus játékkal verte a válogatott edzőpartnereként számításba vett Bérest, 2:3, és ekkor felcsillant a könnyű győzelem reménye. Lukács azonban a végletekig kiélezett küzdelemben, a döntő szettben minimális különbséggel alul maradt Molnárral szemben 3:3. Kriston sima győzelme azt eredményezte, hogy szegedi vezetéssel kezdődik az utolsó kör, 3:4.

Dudás a kezdeti nehézségek után magabiztos játékkal győzte le Molnárt, 3:5, majd Kriston nem bírt a védekező stílusú Béres ellen. Az utolsó mérkőzésen dőlt el, egy vagy két pontot szerez-e a Floratom, Lukács végül végig vezetve győzött, 4:6.

Tóth Tibor: – Két mérkőzést is minimális különbséggel veszítettünk el, de a végső győzelmünk nem forgott veszélyben. Újra harciasan játszottak a fiúk.

A Floratom 5 fordulót követően 2 győzelemmel és 3 vereséggel a 7. helyen áll a tabellán.