2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Flúgos futam Barcikán

Bravúros játékkal, 0–2-ről tizenöt perc alatt fordítva 4–2-re nyert a Makó FC Kazincbarcikán a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 9. fordulójában.
Hihetetlen, ami az első húsz percben történt Kazincbarcikán. Az első hazai gól például úgy esett, hogy addig szinte nem is járt a másik térfélen a Kazincbarcika. A második találatnál pedig egy rossz döntés – les vélése miatti leállás – vezetett ahhoz, hogy Németh T. duplázni tudjon.

De az is hihetetlen, ami a következő tizenöt percben történt. A Makó FC ugyanis 2–0 után az első támadásból szépített, majd röpke öt percen belül már átvette a vezetést, és ezt fejelte meg Nagy A. önzetlensége után a gólszerzőcipőjét megtaláló Maróti megmozdulása.

A folytatásban a vendégek kontráztak, a hazaiak szenvedtek, így alakulhatott ki az első félóra végére az az eredmény, amely a lefújáskor is ott virított a megkopott kazincbarcikai eredményjelzőn.

Kolozsvári János: – Flúgos futamként kezdődött számunkra a mérkőzés, ám aztán gyorsan kiderült, hogy jobb csapat a miénk.

További eredmények: MTK II.–Békéscsaba 2–3, Bőcs–Vecsés 1–0, REAC–Debrecen II. 1–3, Hajdúböszörmény–Mezőkövesd 0–0, Baktalórántháza–Cegléd 2–3, Vác–BKV Előre 3–1, szabadnapos: Szolnok.

A Nyugati csoport 9. fordulójának eredményei: Győr II.–Kaposvölgye 1–0, ZTE II.– Barcs 1–2, Hévíz–Siófok 1–2, Tatabánya–Pécs 3–1, Ajka– Gyirmót 1–3, Budaörs–Honvéd II. 2–2, Kozármisleny–Videoton II. 3–1. Az élcsoport: 1. Gyirmót 22, 2. Pécs 18, 3. Siófok 16 ponttal.

Kazincbarcika–Makó 2–4 (2–4)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 9. forduló, Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen, Fehér).

Kazincbarcika: Varsányi – Hanász, Fehér B., Harnócz, Újlaki – Pál – Urbán-Szabó, Deák, Bányász – Olasz – Németh T. Edző: Kálmán Vilmos.

Makó: Halász 0 – Rakonczai 5,5, Magyar 6, Szamosszegi 6, Bakos 5 – Nagy A. 6,5, Varga R. 5,5, Puskás 6 – Ngalle 7, Bány 5,5 – Maróti 6,5. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerzők: Németh T. a 8. és a 18., Magyar a 19., Ngalle a 22., Szamosszegi a 24., Maróti a 33. percben.

Csere: Urbán-Szabó helyett Kovács Á. és Bakos h. Csák, mindkettő a 64., Olasz h. Lázár a 78., Pál h. Darai a 80., Nagy A. h. Kulacsik a 86. percben.

Sárga lap: Harnócz a 30., Ngalle az 56. percben.

Góltörténet

8. perc:
az első hazai támadásnál Olasz átvett egy labdát, keresztbe lőtte azt a 16-oson belül, Németh T. pedig három méterről lőtt a kapuba, 1–0.
18. perc: a makói térfél közepén szabadrúgást végzett el Olasz, a beívelés a 11-es pont és az ötös közé érkezett, Németh T. kibújt a lest reklamáló védők között, és a kapuba gurított, 2–0.
19. perc: Rakonczai húzta meg a jobb oldalt, az alapvonal előtt felrúgták, a szabadrúgást Bány ívelte középre, Magyar pedig 7 méterről a hosszúba csúsztatott, 2–1.
22. perc: Puskás tisztára játszotta magát, Bányt ugratta ki, aki a kapussal összerúgott, a labda a 16-os körívén maradt, Ngalle eszmélt leghamarabb, és az üres kapuba lőtt, 2–2.
24. perc: szögletből Bány lőtte be a labdát, a kapus kiöklözte Bány elé, aki megcsinálta a lövőcselt, beadott, a mélységből érkező Szamosszegi pedig tíz méterről belsőzött a hálóba, 2–3.
33. perc: Nagy A. az ellenfél térfelének középén kicselezett két embert, majd egyedül vezette kapura a labdát, azt az érkező Marótinak adta, ő kicselezte a visszafutó Varsányit, és a kapuba lőtt, 2–4.