2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Foci: a bíró elcsent két pontot a Makó FC-től

A labdarúgó NB II keleti csoport 9. fordulójában immár a negyedik idegenbeli 1–1-es döntetlenjét játszotta a Makó FC. A zöld-sárgákat Vecsésen a játékvezető fosztotta meg a 92. percben ítélt jogtalan tizenegyessel a győzelemtől.
Egy éve némi meglepetésre 2–0-ra legyőzte idegenben az esélyesebbnek tartott Vecsést a Makó. A Csongrád megyeiek most is bíztak a pontszerzésben. Ennek szellemében vetették magukat a küzdelembe, az első negyedórában irányították a játékot. Igaz, Schreiber lehetőségén kívül ez helyzetekben nem látszott meg.

Góltörténet

58. perc: Bány előbb balról, majd jobbról ívelt középre szögletet. A védők mindkét esetben kifejelték a labdát, amely újra hozzá került, a beadását követően pedig Hadárhoz, aki a 16-os sarkától kicsit beljebbről megcélozta a kaput, a megpattanó labda pedig a bal sarokba vágódott, 0–1.
92. perc: Béres mentése után az egyik hazai játékos kapásból hatalmas lövést eresztett meg, amely Bány arcát találta telibe, a középpályás mint a homokzsák dőlt el. Ömlött az orrából a vér, emlékezett kiesés lépett fel nála, mindezek ellenére a játékvezető úgy látta (vagy akarta látni...), hogy a kezéről vágódott le a labda, és a tizenegyes pontra mutatott. A jogtalanul megítélt büntetőt Czipper értékesítette, 1–1.

A fordulást követően újra élénkebben kezdett a Makó, a szünetben beállt Hadár jól tartotta meg a labdát, sőt még gólt is szerzett. A hátrány leküzdése érdekében nekidurálta magát a Vecsés, sokszor percekig a vendégek térfelén folyt a játék. Czirbusnak ekkor nyílott lehetősége, hogy képet fessen formájáról: előbb Csillag távoli bombáját tolta bravúrral a lécre, majd Menyhárt lövésszerű beadását nyomta kapufára. Elkeseredetten támadtak a Pest megyeiek, de a 88. percben hálát adhattak az égieknek, hogy nem került kapujukba a labda. Varga R. azonban kihagyta a kihagyhatatlant, és mint kiderült, mindezért négy perc múlva nagy árat fizettek a Maros-partiak. A nevetséges, jogtalanul megítélt – aztán pedig értékesített – büntetővel a játékvezető két pontot elcsent a Makótól...

Kolozsvári János: – A játék képe alapján reálisnak mondható a döntetlen, mégis azt kell mondanom, hogy az utolsó percben jogtalanul megítélt tizenegyesből gólt kapni több mint bosszantó.

További eredmények: FTC–Mezőkövesd 3–0, Baktalórántháza–Kecskemét 1–3, Vác–Orosháza 2–1, Jászberény–Tököl 0–0, Kazincbarcika–Bőcs 1–0, Cegléd–Tuzsér 1–1, BKV Előre–Szolnok 1–1.

Fallabda: Malmőben járt a Tisza SC és a Platán SC

Svédországban álltak rajthoz a Tisza SC és a Platán SC fallabdásai. Pápai Miklós tanítványai közül… Tovább olvasom