Délmagyar logó

2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Foci: tényleg baráti lesz ez a meccs

Ugye sokan emlékeznek Détári Lajosnak arra a góljára, amit szinte a szögletzászlótól szabadrúgásból szerzett még 1987. május 17-én?
Szerda este barátságos mérkőzésen ismét azok a lengyelek lesznek a magyar labdarúgó-válogatott ellenfelei, akiket az említett Détári-gólt is hozó meccsen győztünk le utoljára, mégpedig Verebes József irányításával 5–3-ra. A lengyelek az Európa-bajnoki selejtezők A csoportjában az élen állnak, és nagyon jó eséllyel pályáznak a továbbjutásra. A magyarok ez ügyben már nem érintettek, hiszen maximum a C csoport negyedik helyét érhetik el. A mieink szombaton legyőzték Máltát (2–0), az azon a meccsen eltiltás miatt nem szerepelt hármas, Hajnal, Vanczák és Priskin már játszhat a Lódzban 18 órakor kezdődő összecsapáson. Magyar, lengyel két jó barát – ez tényleg baráti meccs lesz.

A magyar U21-es válogatott az Üllői úton lejátszott Eb-selejtezőn 1–0-ra kikapott Fehéroroszországtól és visszacsúszott a csoport második helyére.

Selejtezőnap

Labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők, a mai program, A csoport: Kazahsztán–Portugália (16 óra), Azerbajdzsán–Szerbia (18), Belgium–Örményország, Brüsszel (20.45). A csoport állása: 1. Lengyelország 24, 2. Portugália 20, 3. Finnország 20, 4. Szerbia 17, 5. Belgium 12, 6. Örményország 9, 7. Kazahsztán 7, 8. Azerbajdzsán 5 ponttal.

B csoport: Ukrajna–Feröer-szigetek (18), Grúzia–Skócia (19), Franciaország–Litvánia (21). A csoport állása: 1. Skócia 24, 2. Olaszország 23, 3. Franciaország 22, 4. Ukrajna 13, 5. Litvánia 10, 6. Grúzia 7, 7. Feröer-szigetek 0 ponttal.

C csoport: Málta–Moldova (19.30), Törökország–Görögország (19.30), Bosznia-Hercegovina–Norvégia (20.30). A csoport állása: 1. Görögország 22, 2. Törökország 18, 3. Norvégia 17, 4. Bosznia-Hercegovina 13, 5. Magyarország 12, 6. Moldova 6, 7. Málta 5 ponttal.

D csoport: San Marino–Wales (20.15), írország–Ciprus (20.30), Németország–Csehország (20.45). A csoport állása: 1. (már Eb-résztvevő) Németország 23, 2. Csehország 20, 3. Írország 15, 4. Szlovákia 13, 5. Ciprus 13, 6. Wales 10, 7. San Marino 0 ponttal.

E csoport: Oroszország–Anglia (17), Macedónia–Andorra (20). A csoport állása: 1. Horvátország 26, 2. Anglia 23, 3. Oroszország 18, 4. Izrael 17, 5. Macedónia 8, 6. Észtország 4, 7. Andorra 0 ponttal.

F csoport: Dánia–Lettország (20), Liechtenstein–Izland (20), Svédország–Észak-Írország (20.30). A csoport állása: 1. Svédország 22, 2. Spanyolország 22, 3. Észak-Írország 16, 4. Dánia 14, 5. Lettország 9, 6. Izland 8, 7. Liechtenstein 4 ponttal.

G csoport: Luxemburg–Románia (20.15), Hollandia–Szlovénia (20.30), Albánia–Bulgária (20.45). A csoport állása: 1. Románia 23, 2. Hollandia 20, 3. Bulgária 18, 4. Szlovénia 11, 5. Albánia 10, 6. Fehéroroszország 7, 7. Luxemburg 3 ponttal.

Barátságos labdarúgó-mérkőzések: Észtország–Montenegró, LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG (18 óra, Sport2, élő), Svájc–Egyesült Államok, Ausztria–Elefántcsontpart, Olaszország–Dél-afrikai Köztársaság.

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Janics Natasa nem jutott szóhoz

Ahogy valószínűsíthető volt, a Démász-Szegedi VE kétszeres olimpiai bajnok kajakosa, Janics Natasa… Tovább olvasom