2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Folytatódtak az X-akták Szentesen

Szentes - Megint elmaradt a várt hazai győzelem a szentesi ligeti uszodában. Ahogy ebben az évben a BVSC és a Fehérvár, az OSC is döntetlent ért el a Kurca partján.
Pendola Szentes Elektroglob–OSC 8–8 (3–2, 3–2, 1–3, 1–1)
ING férfi vízilabda OB I, 17. forduló (pótolt mérkőzés). Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Bátori, Kun.
Szentes: Horváth T. – MAKLÁRI 1, Papp G. 1, Józsa, Torday, Csente 2, Vígh. Csere: Turzai 2, Döbrőssy 1, Jaksa, Zsivanovics, Araczki, Szabó T. 1. Edző: Berki András.
OSC: Áts – BENCZÚR 2, Hangody L. 1, Gulyás 1, Tóth L., Tiba, Hangody Gy. Csere: Németh D. 1, Ürögi 1, Rózsa, IBOLYA 1, Gábor 1. Edző: Bíró Attila.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 8/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.

Ha valamikor, most aztán meg kell, hogy szakadjon a 2008. évi nyeretlenségi sorozat – mondogatták a szentesi drukkerek a meccs előtt. Ki voltak éhezve már a sikerre, főleg azért, mert ebben az évben már tiszteletét tette a ligeti uszodában az akkori sereghajtó BVSC, valamint az újonc Fehérvár is. Az előbbi csata 9–9-re, utóbbi 6–6-ra végződött.

A kicsit presztízsharcnak (a fővárosiaknál szerepelt négy Szentesről elszármazott, eligazolt pólós is: Tóth László, Ibolya Tamás, Németh Dániel és Gábor Barnabás) is tekintett OSC ellen jól kezdett a Pendola, mert miután lefordulás után Maklári gólt szerzett, a csapat kivédekezett egy emberhátrányt, végezetül pedig Csente értékesítette a gárda első előnyét, 2–0. A fordulásig minden rendben zajlott, úgy, ahogy azt a házigazdák eltervezték. De hiába vezettek 6–4-re, a gyatra harmadik negyednek köszönhetően a záró nyolc percben már a pestieknél volt az előny, 7–8. Két és fél perccel a vége előtt Döbrőssy egyenlített, és ekkor mindenki azt várta a lelátón, hogy a győztes találatot is begyötrik valahogy a hazaiak.

Miután kivédekeztek egy hátrányt, erre minden esélyük adott volt, hiszen harmincnyolc másodperccel a végső dudaszó megszólalása előtt fórhoz jutottak. Hiába, mert eladták a labdát, maradt a 8–8.
Berki András: – Az X-akták folytatódtak...

• 1. Hajrá Szentes 2008. február 25. 11:28
    „Szerintem ebben a pillanatban az a legfontosabb, hogy Szolnokon pontot vagy pontokat szerezzünk. A bajnokság elején mindenki nagyon örült volna a 8. helynek, most ott vagyunk”

Visszajött a Ferroép reménye

Visszajött a Ferroép-Szeged bajnoki reménye: mivel a csapat a férfi teke szuperliga 12. fordulójában… Tovább olvasom