2017. 09. 27. szerda - Adalbert 14°C | 22°C Még több cikk.

Fontos mérkőzést nyert a Ferroép-Szeged

A bajnoki aranyérem szempontjából rendkívül fontos mérkőzést nyert meg 6:2-re a férfi teke Szuperligában a Ferroép-Szeged, amely a címvédő és éllovas Zalaegerszeget múlta felül az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. A két gárda azonos pontszámmal áll a tabella élén.
Ferroép-Szeged–Zalaegerszeg 6:2 (3710–3666)
A szegedi pontszerzők: Kakuk 631, Karsai L. 614, Kovács G. 638, Kiss N. 661 fával.

Hűha! – kapták fel a fejüket a hazai szurkolók a Ferroép-Szeged–Zalaegerszeg férfi szuperligás tekerangadó első néhány dobása után. Bekezdett ugyanis a bajnoki címvédő és éllovas zalai gárda: az első pár harminc dobását követően negyvenfás hátrányba került a hazai csapat. Na azért! – folytathatták a mondatot alig félórával később, az első párok kilencvenedig dobása után. Mert a remeklő vendégek visszaestek, Fekete László és Kakuk Levente pedig feltámadt.

Helyre állt a világ rendje! – jegyezte meg ekkor az egyik szegedi szurkoló. A mondanivalójával csak annyiban lehetett egyetérteni, hogy Kakuk megverte ellenfelét, Fekete viszont kikapott. Ahogy ilyenkor megjegyzik: kezdődött minden az elejétől. Ám ebben már nem volt köszönet, a Ferroép két csapatvilágbajnok játékosa, Karsai László és Kovács Gábor ugyanis nem ijedt meg a nagy feladattól, a hatalmas téttől, behúzta saját szettpontját, ezzel pedig 3:1-re vezetett a Szeged.

Kakuk oktatott. Fotó: Segesvári Csaba

Jött Kiss Norbert és Földesi Zsolt. Ha mindketten nyernek, 7:1, ha csak az egyik, 6:2 a vége, ha pedig egyik sem győz, akár 5:3, vagy 3:5 is lehetett volna. Kiss nem tétlenkedett, gyorsan el akarta dönteni a csatát az egykori szegedi, Fehér László ellen. Az első szettben úgy tűnt, megvan. A másodikban is. A harmadikban Fehér elkezdett tét nélkül remekelni. És a negyedik szettben már-már utolérte ellenfelét. Ám nem sikerült neki. Földesi éppen fordított helyzetben volt. Ő kapaszkodott egy ideig sikeresen. De aztán elég volt két kockázatos dobás, a siker pedig elmaradt. Így a 6:2-es végeredmény jött be.

– Ez még csak egy lépés, igaz, nagyon fontos lépés volt a bajnoki cím felé. Az, hogy ki lesz az első, a következő három forduló dönti el – mondta óvatosan, ám kissé megkönnyebbülten Karsai Ferenc, a szegedi klubelnök. A helyzet ugyanis a következő: a Ferroép-Szeged és a Zalaegerszeg azonos pontszámmal, azonos szettkülönbséggel áll a Szuperliga élén. Azaz csak a csatát nyerte meg a szegedi alakulat. A háborút még nem.

• 1. bozics 2008. március 17. 08:04
    „A rangadók -rangadóján minimum odairhatták volna az eredményt. Hat-hat ember neve ütött fája beleférhet egy cikkbe. 2 sor)))”

Szombathelyen oktatott a Szeviép-Szeged

Fölényes győzelemmel mutatkozott be a Domokos-Donkó edzői duó a Szeviép-Szeged női… Tovább olvasom