2018. 07. 21. szombat - Dániel, Daniella 19°C | 30°C Még több cikk.

Fontos Naturtex győzelem a Jászberény ellen

Remekül kezdte a rájátszást (11-14. helyért) a Naturtex-SZTE Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata. A szegedi együttes 110-104-re verte a Jászberényt, és nagy lépést tett a biztos benmaradás felé.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény 110-104 (27-17, 28-21, 33-31, 22-35)
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 11-14. helyért, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Hegedüs, Gál, Pozsonyi.
Szedeák: TUCKER 19/6, Moravcsik 5/3, CIRIC 16/9, Juhos 12/6, VETTE 24/3. Csere: Kiss, Molnár 14/6, Révész 2, ARMELIN 18/9, Vágvölgyi. Vezetőedző:Nikola Lazic.
Jászberény: CAFFEY 17/6, Rakic 13/6, Horváth 19/9, Dramicanin 11/3, Sherman 15. Csere: Cohn 19, Cseh 2, Soós, Szögi 8. Vezetőedző: Srecko Sekulovic.
Kipontozódott: Rakic (39′).

A hajrában kicsit kiengedett a szegedi együttes, de semmi sem veszélyeztette a magabiztos győzelmet.

IV. negyed: Vete zsákolásával indult az utolsó negyed. Jött két eladott hazai labda, időt is kért Lazics edző. Molnár duplája jól jött. Jött előre a vendégcsapat, de mindenre volt válasza a hazai együttesnek. Azért egy hajrát nyitott a a Jászberény, feljöttek 109-96-ra, sőt azt utolsó percben 109-100-ra. Időt is kért Lazics, ekkor 48 másodperc volt hátra.

III. negyed: Rakics hármasával kezdődött a második félidő. Erre jött 7 szegedi pont, remek válasz! Remekelt a Lazics-csapat, rengeteg labdát szerzett, és könnyű kosarakat szerzett, így a 35. percben Armelin "trójkája" után 72-49 volt a Szegednek. Tukcer jól dobta a büntetőket, így a hajrában is 20 volt "közte", 85-65. Vette az utolsó pillanatban betalált kintről, 88-69 volt a harmadik negyed után.,

II. negyed: Kimaradt helyzetekkel indult a második negyed. Csirics törte meg a csendet, okosan játszott a Naturtex, magabiztosan tartotta előnyét. Tucker is beszórt egy hármast, 35-21. Horváth vezérletével feljebb jött a vendégcsapat, a 16. percben 40-30 állt az eredményjelzőn. Szerencsére kijött a gödörből a Szeged, Armelin és Molnár is remek kosarakat szerzett, 46-32. Juhos beszórta második hármasát, a félidőben 55-38-ra vezetett a Szedeák. Járt a taps a nézőktől!

I. negyed: Álomkezdés! A 3. percben már 6-0 volt a Naturtexnek. Létfontosságú meccse vív a Jászberény ellen, mert ha nyer, nagy lépést tesz a bent maradás felé. Az 5. percben időt is kellett kérnie a vendégeknek. Nem sokat ért, mert 13-4-re húzott el a hazai csapat. Jött egy hullámvölgy, 13-11-re fel a JKKSE. Időt is kért Lazics mester. Tartotta a megszerzett előnyét a Szeged, Csirics beszórt egy triplát a hajrában, így az első negyed után 27-17-re vezetett.

Összejött a szegedi hokisiker: bronzérmes a Volán!

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata harmadik helyen végzett a szerb ligában, miután a… Tovább olvasom