2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Forma-1 - Vettel indulhat a pole pozícióból

A Red Bull Renault német pilótája, Sebastian Vettel nyerte meg a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat a pole pozícióból.
A klasszis 1:19.509 perc alatt teljesítette a távot, amellyel több, mint háromtized másodpercet vert a második helyen végző Rubens Barichellóra, aki a Brawn-Mercedes versenyzője. A harmadik helyet pedig Vettel csapattársa, Mark Webber szerezte meg.

Kisebb meglepetésre az eddigi hét futamból hatot megnyerő Jenson Button mindössze a hatodik helyen végzett, de vasárnap még javíthat a világbajnoki pontverseny éllovasa. A McLaren-Mercedesek továbbra is gyengélkednek: a tavalyi világbajnok Lewis Hamilton mindössze a 19. helyet szerezte meg, míg a csapattársa, a finn Heikki Kovalainen a 13. leggyorsabb időt autózta. A Ferrarik hozták a megszokott formájukat: Kimi Raikkönen a kilencedik, Felipe Massa pedig a 11. helyen végzett.