2018. 01. 23. kedd - Zelma, Rajmund -4°C | 3°C Még több cikk.

Fortuna a helléneket pártolta

A magyar labdarúgó válogatott utolsó Eb-selejtezőjén 2–1-es vereséget szenvedett a címvédő görögöktől, így csoportjában a hatodik helyen végzett.
Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat. A nyolcadik percben Buzsáky vezette be a labdát a görög 16-oson belülre, majd 14 méterről, a jobbösszekötő helyéről lőtt. A labda a kapu mellett landolt volna, ám egy védő lábán felpattant, és végül a hálóban kötött ki, 1–0.

A félidő feléhez érkezve egyenlítettek a görögök. Szalpigidisz Gekaszt akarta játékba hozni, de Vanczák nyolc méterre a magyar kaputól hazafejelte a labdát. Mivel Fülöp kapus elmozdult a beadásra, a labda a jobb alsó sarokba csorgott, öngól, 1–1.

Az első játékrész hosszabbításában Buzsáky labdájával Halmosi egyedül indulhatott kapura, a játékvezető azonban tévesen, les miatt megállította a gólhelyzetben kiugró középpályást.

Fotó: MTI

A második félidő magyar lehetőségekkel indult, gólt mégis a görögök szereztek. Az 55. percben a kapura törő Gekaszt Fülöp a 16-oson belül elkaszálta, a megítélt büntetőt Baszinasz magabiztosan értékesítette, 1–2. A hátrány nem szegte a mieink kedvét, a folytatásban a Halkiasz sérülése miatt csereként beállt Nikopolidisznek többször is bravúrral kellett hárítania.

A vereség ellenére a magyar válogatott nem okozott csalódást. A Várhidi-csapat a mérkőzés jelentős részében jól játszott, mezőnyfölényben futballozott, ám egy öngól és egy a „semmiből érkezett" 11-es végzetesnek bizonyult.

Várhidi Péter: – Büszke vagyok a csapatomra. Balszerencsés vereséget szenvedtünk, Fülöpnek az egész mérkőzésen egyetlen védeni valója sem volt.

Magyarország - Görögország 2-1 (1-1)
Labdarúgó Eb-selejtező. Puskás-stadion, 32 300 néző. Vezette: Styles (angol).
Magyarország: Fülöp – Szélesi, Vaskó, Juhász, Vanczák – Buzsáky, Vass, Hajnal (Filkor, 76.), Tőzsér (Leandro, 85.) – Halmosi (Feczesin, 81.), Priskin. Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Görögország: Halkiasz (Nikopolidisz, a szünetben) – Pacacoglu, Kirjakosz, Vintra, Kapszisz – Baszinasz, Karagunisz, Kacuranisz, Ciolisz (Szamarasz, a szünetben) – Gekasz (Amanatidisz, 82.), Szalpigidisz. Szövetségi kapitány: Otto Rehhagel.
Gólszerzők: Buzsáky (8.), illetve Vanczák (22., öngól), Baszinasz (56., 11-esből).

Stoptábla a Gospicnak

Nagy csatában, öt ponttal diadalmaskodott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Európa-kupa F… Tovább olvasom