2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Főszerepben Mikler és Sulc: Pick Szeged-CO Zagreb 26-24 - galériával

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata magabiztos játékkal, Mikler védéseivel és Sulc góljaival győzte le a CO Zagrebet a BL-ben.

Pick Szeged-CO Zagreb (horvát) 26-24 (16-10)
Férfi kézilabda BL, D csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Kenneth Abrahamsen, Arne Kristiansen (norvégok).
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 2, Zubai 2, Ancsin 2, Blazevic 2, Pribanic 1, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Sulc 9, Larholm 5, Balogh Zs. 2, Buday, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László.
CO Zagreb: Ivic - Horvat 3, Stepancic 6, J. Valcic 4, Maric, Spiler 1, Sprem 1. Csere: Kelentric (kapus), T. Valcic, Srsen, Mandalinic 5, Mihic 4. Vezetőedző: Slavko Goluza.

6. Schaffhausen (svájci) 7 1 – 6 183–223 –40 2

Skaliczki László: - Korrekt, férfias meccs volt, mindkét csapat szépen játszott. A meccs előtt tudtuk, hogy mire számíthatunk, a szeptemberi meccshez képest jobban ismertük az ellenfelet. Meg tudtuk találni az üres területeket, azokat a helyzeteket, amelyekből eredményesek tudtunk lenni. A Zágráb második félidei védekezése ellen fiatal átlövőink többet hibáztak, türelmetlenek voltak, emiatt könnyű gólokat kaptunk, és szoros lett a vége. Kapusaink kiválóan védtek, támadásban pedig Sulc és Larholm kettőse vezetett eredményre.

Slavko Goluza: - Fiatal csapatommal pontokért jöttünk Szegedre, nyerni szeretünk volna, de nem sikerült meglepetést okoznunk. Veszprémi játékosént több nagy meccset is játszotam itt, a játékosaim figyelmét fel is hívtam az atmoszférára, de ennek ellenére megfogta őket ez a környezet, a körítés. Az első félidőben gyengén játszottunk, a védekezésünk laza volt, sok helyet hagytunk. A második félidőben javult a játékunk, de ez sem volt elég a sikerhez. Csapatomnak jó tapasztalat volt ez a meccs, és bár kikaptunk, a meccs hangulata miatt jó érzéseim is vannak.

Fero Sulc: - Nyomás alatt tartottuk a Zágrábot, fontos pillanatokban hoztunk jó döntéseket. Mivel a magyar bajnokság és a BL más szintet képvisel, örülök annak, hogy az első félidőben így tudtunk játszani a nemzetközi színtéren is, és hogy a fiatalok megértették, mit kell tenniük a sikerért. Örülök, hogy tavaszra nyitott maradt a továbbjutás kérdése.

Luka Stepancic: - Sokkal szomorúbb vagyok, mint a Barcelona elleni vereségünk után, mivel pontokat akartunk szerezni Szegeden. A meccs már az első félidőben eldőlt, amikor túl sokat hibáztunk. A hazaiak sikeréhez kellett a kapusteljesítmény is, de a második félidőben megmutattuk, hogy jobban is tudunk játszani.

Horvátokkal a horvátok ellen: Pick Szeged-CO Zagreb 26-24. Fotók: Schmidt Andrea

60. perc: zágrábi időkérés. Feláll a szegedi publikum! Spiler gólja már senkit nem érdekel 26-24. Megvan a második győzelem a csoportban!

59. perc: a nyerőember, Sulc az égből lő gólt! 26-23! Ez megvan!

58. perc: Stepancic lő kapufás gólt 25-23. Időt kér Skaliczki.

57. perc: Ancsin kezéből kicsúszik, jöhetnek a vendégek.

56. perc: Horvat robog végig a pályán 25-22.

55. perc: Tatai!

54. perc: Sulc ad hálát az égieknek, pedig ez a gólja nem ezen múlott 25-21.

53. perc: már majdnem passzív, amikor Mandalinic gólt lő, majd véletlenül fejberúgja az egyik csapattársa 24-21.

52. perc: Tatai is jól mozog a kapuban, most nincsenek gólok.

51. perc: Ivic véd kettőt.

50. perc: Skaliczki jó ütemben cserélt kapust, Tatai védéssel kezd. Ketten sem tudják blokkolni Sulcot 24-20.

Horvátokkal a horvátok ellen: Pick Szeged-CO Zagreb - galéria. Fotók: Schmidt Andrea

49. perc: Mihic jó csere volt 22-20. Pribanic most nem ront, szépen fordult be 23-20.

48. perc: Pribanic ziccerét védi Kelentric.

47. perc: Mikler kicsit visszaesett, Stepancic lő gólt 22-19.

46. perc: trükkös szabaddobás végén Ancsin szerez gólt 22-18.

45. perc: Sulc a blokk mellet húzza el 21-17. Eladjuk, Mandalinic használja ki 21-18.

44. perc: Larholm hetese bent. Mandalinic lövi át a falat 20-17.

43. perc: Zubai harcol ki hetest és kiállítás, Skokót küldték ki.

42. perc: Baloghot blokkolják, Mihic végigrohan, bevágja 19-16. Hazai időkérés.

41. perc: Mikler egy újabb ziccert varázsol ki a kapuból. Ez bent van, Mihic 19-15.

40. perc: Josip Valcic 19-14.

39. perc: jó ég! Sulcnak milyen keze van! Talpról a jobb felsőbe, púposodott a háló 19-13.

38. perc: zágrábi hetes jön, Horvat bevágja 18-13.

37. perc: Horvat ejt fölé, Sulc nem teszi meg azt a szívességet, hogy hibázik 18-12.

36. perc: Tonci Valcicot állítják ki.

35. perc: Ancsin vállára ütnek oda, fáj is a fiatal átlövőnek. Nagyon fontos Mikler-bravúr.

34. perc: horvát gól 17-11. Megint, most Mihic. Közelítenek 17-12.

33. perc: hatalmas gól! Larholm vágta be a bal felsőbe 17-10. Kekezovicsot állítják ki.

32. perc: Mikler ott folytatja, ahol abbahagyta.

31. perc: mi kezdünk! Az első támadást elrontjuk.

Félidő. Harminc perc játék után a Pick magabiztosan vezet, főként kiváló védekezésének és Mikler bravúrjainak köszönhetően. Csak így tovább! Közben a Barcelona simén legyőzte 36-25-re a Schaffhausent a D csoport másik meccsén.

30. perc: Mikler véd egy átlövést. 29 mp van hátra, szegedi időkérés. Micsoda páros! Sulc bejátssza, Larholm hetest harcol ki, majd belövi 16-10. Félidő.

29. perc: Mihic a szélről 15-10.

28. perc: parádés szlalomozás, Balogh Zsolté az érdem 15-9.

27. perc: Mandalinic 14-9.

26. perc: Sulc álompasszát Larholm pörgeti be Kelentric alatt beállóból 14-8. Hat ide.

25. perc: Balogh Zsolt könyörtelen: felmegy, bevágja 13-8.

24. perc: Stepanciccsal eddig nem tudunk mit kezdeni, Prodanovics másodszor eredményes 12-8.

23. perc: Mandalinic góljával 11-7.

22. perc: Larholm első gólját lövi, kellett már tőle is 11-6.

21. perc: Spremet küldik ki másodjára.

20. perc: Mikler nevétől hangos a csarnok, megint ziccert védett a kapus.

19. perc: Prodanovics kanyarodik be a szélről, a kapufa is segít neki a gólszerzésben 10-6.

18. perc: Sulc passzol, Zubai váltja gólra, ez gyors volt 9-6. Zubait állítják ki.

17. perc: Stepancic lövését előbb védi Mikler, a kipattanó viszont bemegy 8-6. Spremet állítják ki.

16. perc: előbb Sulc átlövésből, majd Vadkerti indulásból 8-5.

15. perc: Josip Valcic talál rést a szegedi falon 6-5. Közben külön köszöntötték a lelátón ülő magyar női kézilabda-válogatottat.

14. perc: Sulc! Talpról, leborotválja Ilic fejét 6-4. Vendégidőkérés.

13. perc: megint Blazevic, az ilyen horvát gólokat szeretjük 5-4.

12. perc: Blazevic, majd Stepancic 4-4.

11. perc: Zubai gólja a tőle megszokott kifacsart testhelyzetből 3-3.

10. perc: Ancsin lővése könnyű zsákmány Ilicnek. Sprem a szélről 2-3.

9. perc: Stepancic csapja be Miklert, egyenlő 2-2.

8. perc: kiváló védekezés, Spiler lő mellé. Pedig jó spíler a srác.

7. perc: Horvat lő az oldalhálóba.

6. perc: hatalmasat ugrik Sulc, majd a blokk mellet kilövi a jobb alsót 2-1.

5. perc: újabb Mikler-védés, a Pick kapusa kiváló formában.

4. perc: Balogh eladja, Sprem indul, Mikler ziccert véd.

3. perc: jön a válasz Josip Valcictól 1-1.

2. perc: Ancsiné a meccs első gólja átlövésből 1-0.

1. perc: két jó védekezéssel kezdünk.

17.14: nézzük a meccset!

17.11: nagy taktikai csata lesz a mai, hiszen a két edző, Skaliczki László és a korábban a Veszprémben is játszó Slavko Goluza mindent tud a játékról. Meglátjuk, mi sül ki belőle.

17.09: zajlik a bemutatás. Olyan hangulat azért nincs, mint a Barcelona ellen, de 2500-an így is lehetünk a csarnokban.

17.05: nézzük a Pick keretét: 2 Buday Dániel, 6 Kekezovics Marinko, 7 Vadkerti Attila, 9 Nagy Norbert, 10 Jonas Larholm, 12 Tatai Péter, 14 Antonio Pribanic, 16 Mikler Roland, 17 Zubai Szabolcs, 19 Balogh Zsolt, 21 Alen Blazevic, 27 Rajko Prodanovics, 29 Frantisek Sulc, 90 Ancsin Gábor.

16.56: a félidőben: Barcelona-Schaffhausen 19-13. Alighanem eldőlt.

16.54: nézzük a vendégek keretét: 1 Kelentric, 2 Skoko, 3 Maric, 4 Mihic, 5 Brozovic, 7 Stepancic, 9 Matulic, 10 Matic, 11 Lovro Sprem, 13 Spiler, 16 Ivic, 18 Zlatko Horvat, 22 Josip Valcic, 23 Srsen, 24 Tonci Valcic, 27 Mandalinic.

16.52: Blazevic beszélget és viccelődik honfitársaival. Horvátok lehetnek ma a horvátok vesztei - reméljük, így lesz.

16.48: a D csoportban ma még egy meccset rendeznek: a spanyol Barcelona jelenleg 15-10-re-re vezet a svájci Schaffhausen ellen a szünetben.

16.44: úgy tűnik, a hazaiak kékben, a vendégek pedig fehérben lesznek a meccsen.

16.40: a fogadóirodák szerint is a hazaiak az esélyesek: a Bet365 például a Pick győzelmére 1.57-szeres, a döntetlenre 10-szeres, a vendégsikerre pedig 3-szoros pénz fizet.

16.34: már mindkét csapat játékosai javában melegítenek. A hazaiaktól csak Czina József hiányzik majd vállsérülése miatt.

16.28: egy kis statisztika: a BL-történelemben eddig csak a CO Zagrebbel csatázott a Pick Szeged a horvát csapatok közül. Eddig hét meccset vívott a két gárda, egy szegedi siker és két döntetlen mellett négy zágrábi győzelem született. Az idei szezonban az első fordulóban találkozott egymással a két alakulat, és akkor 30–27-re nyertek a horvátok.

16.21: a szurkolók közül az egyik első volt az olimpikon súlyemelő, Nagy Péter. Az Szegedi Lelkesedés SK ólomsúlyú sportolója Vadkerti Attilával beszélgetett, akivel Londonban együtt szerepelt az olimpián a magyar csapat tagjaként.

16.12: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Egy óra múlva kezdődik a Pick BL-meccse. Egyelőre minden békés, a horvátok a gyerekek körében oly népszerű "picsázás" nevű játékot gyakorolják. Hat méterről lődözik egymást fenékbe.

A kerettel tréningezett Jonas Larholm, Vadkerti Attila és Rajko Prodanovics is.

- Jó híreim vannak, Czina Józsit leszámítva minden játékos Skaliczki László vezetőedző rendelkezésére áll. Rendbe jött Rajko Prodanovics talpsérülése, Jonas Larholm bokasérülése, és Vadkerti Attila hátsérülése is, így ők ott lehetnek a pályán a horvát bajnok elleni fontos találkozón - tájékoztatta a csapat honlapját dr. Szabó István, a Pick Szeged csapatorvosa.