2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Freeman dilemmája: menni vagy maradni?

Harminc percen keresztül megnehezítette a Kaposvár dolgát a Bodrogi Bau, a hajrára azonban elfogyott a szufla, és a hazaiak 21 pontos győzelmet arattak.

Eric Freeman megemberelte magát. Az amerikai légióst a vásárhelyi klubvezetők szabadlistára tették, ám amíg nem talál új csapatot, szállás és étkezés fejében segíthet a Kosársulinak, ha akar. Freeman 31 pontja és 10 lepattanója láttán úgy tűnik, akar, bár azt egyelőre talán maga az érintett sem tudja, hogy a remeklésében a maradás vagy a távozás szándéka játszott-e nagyobb szerepet.

A mérkőzés a Vásárhely szempontjából rémálomszerűen kezdődött: a hazaiak agresszív védekezésükre építve sorra dobták a könnyű kosarakat, és a 7. percben 26–12-re vezettek. Az első komoly fordulatot 32–19 után jegyezhettük fel. A Freeman–Brooks páros mellett Gémes is egyre eredményesebben játszott, és a Kosársuli zsinórban 15 pontot szerezve 34–32-nél előnyhöz jutott. A jó folytatás azonban elmaradt, a Bodrogi Bau játéka görcsössé vált, és a somogyiak Day tripláival a nagyszünetig hét ponttal megléptek. A második félidő három lélekromboló kaposvári triplával kezdődött, a vásárhelyiek tehát újra futhattak az eredmény után. A harmadik negyedre magára találó Drahos hármasaival 87–80-ra fel is kapaszkodtak, ám ez a felzárkózás a Czuprák-csapat összes erőtartalékát felemésztette. A végjátékban a Vásárhely már csak elvétve talált a gyűrűbe, ugyanakkor a túloldalon a Viktor Berezsnoj által visszaküldött kulcsjátékosok alaposan megszórták magukat.

A bajnokságban négy forduló után a Kosársuli az egyetlen nyeretlen csapat, ám remélhetőleg az első győzelemre csak vasárnapig, a Zalaegerszeg elleni hazai mérkőzésig kell várni.

Czuprák László: – A hajrára elfáradtunk. Tizenhét eladott labdával egyébként sem könnyű nyerni...

További eredmények: Dombóvár–Szolnok 76–62, Kecskemét–Sopron 79–87, Albacomp–Pécs 69–80, ZTE–Körmend 69–68, Nyíregyháza–MAFC 79–71.

Kaposvár - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli: 107-86 (31-29, 29-25, 26-24, 20-8)

NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 4. forduló. Kaposvár, 700 néző. V: Pálla, Tóth K., Németh Cs.
Kaposvár: DAY 29/18, EDWARDS 16/9, SZŐKE 11, HENDLEIN 29/3, Orosz 4. Csere: Niparavicius 6, Csirke 4, Tömösváry 3, Vojvoda 5/3, Kiss K. Edző: Viktor Berezsnoj. Bodrogi Bau: Drahos 15/9, Brooks 17/6, Kováts R. 3, FREEMAN 31/3, GÉMES 16/3. Csere: Máté 2, Kukla 2, Crangasu. Edző: Czuprák László

Ligakupa-negyeddöntők

A hét végén rendezték a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóit. A legjobb négy közé a… Tovább olvasom