2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Fürész nélkül nem volt esély

A vártnál simább vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged a Brnóval szemben: Bencze Tamás együttese Fürész Emőke nélkül már a meccs elején nagy hátrányba került a Euroliga 2006-os győztese ellen.
Először csak állt a pálya szélén, majd a padon ülve lógó orral figyelte csapattársai bemelegítését. Fürész Emőkével, a Szeviép-Szeged csapatkapitányával a meccs napján közölték, nem léphet pályára a Brno elleni Euroliga-találkozón.

– Hiába voltak biztatók a leleteim hétfőn és kedden, az orvosok végül mégsem járultak hozzá a játékomhoz. Egyelőre nem tudok semmit az állapotomról, csütörtök délelőttre konzíliumot hívtak össze, amelyen eldőlhet a sorsom – mondta a szívbillentyűzavarral diagnosztizált játékos.

Egyik legjobbjának kiválása visszavetette a Szeviépet, a Brno pedig kihasználta a hazai csapat megilletődöttségét, az 5. percre 0–12 állt az eredményjelzőn. Már ekkor szembetűnő volt, a találkozó végére pedig a statisztikából is kiütközött a szegediek pontatlan tripladobása: szinte töltés nélkül tüzeltek a hárompontos vonalról, a vége pedig 4/23-as, 17 százalékos teljesítmény lett.

Szeviép-Szeged-Brno 54-71

A kezdeti sokk után magára találtak Vinczéék, a 24. percre fel is zárkóztak a csehekre, ám 33–39 után az amerikai légiósok, Bonner és McWilliams vezette brünniek nem engedték közelebb a hazai csapatot.

Továbbra is nyeretlenül áll tehát a Szeviép az Euroliga D csoportjában, ahol legközelebb a francia Tarbes-bal találkozik szintén hazai pályán. Kár lenne elkiabálni, de az idegenbeli 81–80-as vereségből következtetve ellenük lehet a legnagyobb esélye a szegedi együttesnek.

Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője: – Hazai pályán megint rosszul kezdtünk, és mivel ez már másodszor történt meg, nem lehet véletlen. Sokat kell még dolgoznunk ahhoz, hogy ez ne történjen meg a folytatásban. Végig éreztük Fürész Emőke hiányát, csapatkapitányunk pontjai mellett a csapat szerkezetében betöltött szerepe is kulcsfontosságú lett volna. Mindegy hogyan, de vasárnap nyernünk kell a Győr elleni hazai bajnokin.

Jan Bobrovsky, a Brno mestere: – Az első félidei játékunkkal rendkívül elégedetlen voltam, hiába vezettünk, rengeteg labdát adtunk el, és könnyű lepattanókat engedélyeztünk a Szegednek. Bár a különbséggel elégedett vagyok, tudom, jobban is képes játszani csapatom.

Iva Ciglar: – Borzalmas dobószázalékkal játszottunk, a rengeteg kimaradt helyzet már az elején eldöntötte az összecsapást. Nincs ekkora különbség a két csapat között, ám előfordul olyan, hogy minden sikerül egy találkozón, és van olyan is, hogy szinte semmi nem jön össze. Mi most az utóbbit tapasztaltuk meg.

Vincze Viktória: – Nagyon számítottunk Fürész Emőke játékára, vele szorosabb meccs lett volna. Nem igazán értem, miért maradt ki ennyi lehetőségünk, nincs rá magyarázat. Való igaz, nem ment rosszul a játék, ám amikor a csapat kikap, egyáltalán nem foglalkoztat a saját teljesítményem, sajnos a Brno ellen sem volt haszna a pontjaimnak.

Eredmények, A csoport: Vilnius (litván)–Taranto (olasz) 67–80, Riga (lett)–Jekatyerinburg (orosz) 53–74, Galatasaray (török)–Valencia (spanyol) 62–63. B csoport: Kraków (lengyel)–Gospic (horvát) 77–75, Lille (francia)–Pécs 57–76. C csoport: Kassa (szlovák)–Gorzów (lengyel) 70–65, Prága (cseh)–Sopron 98–75. D csoport: Tarbes (francia)–Fenerbahce (török) 70–83.

Kabalabéka
A vendégcsapatot tucatnyi lelkes szurkolója mellett elkísérte Szegedre kabalaállata, egy zöld színű béka is. A szerencsehozó breki, mint fajtársai az esőt, a győzelmet érezte meg, ugyanis a lelátón a szegedi kisgyerekekkel már jóval a kezdés előtt örömittasan pacsizott.

Parádés második félidő

Parádés második félidőt nyújtott a Pick Szeged együttese a Dunaferr otthonában, és nyert a Tisza-parti együttes 34-28-ra. Tovább olvasom