2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Futsal NB I: hibátlan mérleg

Hibátlan mérleggel zárták a Csongrád megyei csapatok a futsal NB I 16. fordulóját: a Szentes hazai pályán, a Szeged pedig idegenben győzött.
Arrabona FC Győr–Első Beton Szeged 1–5 (0–2)
Győrszentiván, 200 néző. Vezette: Ember, Rózsa.
Első Beton Szeged: Tombácz – Rácz A., CSÚRI, PUSKÁS, TÓTH A. Csere: KIS K., Maróti, Németh L., Vastag, Szentágotai, Bullás, Kovács K. (kapus). Edző: Bódi Attila.
A szegedi gólszerzők: Tóth A. (2), Csúri, Puskás, Kis K.

A vendéggárda egyértelműen uralta a találkozót, és ha a meccs elején csak a nagy ziccereit értékesíti, már a szünetig eldőlt volna a meccs. Így sem volt gond, hiszen összeállt a szegedi védekezés, a támadójáték pedig azt a tendenciát mutatta, amely a csapatra jellemző volt, azaz: javult.

Bódi Attila: – Úgy készültünk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de a csapat szerencsére maximálisan betartotta a megbeszélteket, és így nem adtunk esélyt a Győrnek.

Legrand-MetalCom-Szentes–Újbuda 8–3 (3–1)
Szentes, 400 néző. Vezette: Veizer, Guta.
Szentes: BÍRÓ – Keller, Erhardt, BRINSZKY, SZARVAS. Csere: Szabó P. (kapus), Kazán, Ábel P., Szabó Á., Kerepeczky, Kovács N., Szabó L. Edző: Némethy László.
A szentesi gólszerzők: Szarvas (3), Ábel P. (2), Brinszky, Erhardt, Kovács N.
Kiállítva: Szukob, Kónya (mindkettő Újbuda, mindkettő a 30. percben).

Brinszky vezető góljára még válaszoltak a vendégek, ám a szünetig Erhardt és Szarvas is betalált. Az Újbuda kontrákból életveszélyes volt, de Bíró remekül védett. A 30. percig megmaradt a hazai előny, ekkor Szarvast utolsó emberként gáncsolták, a kiállítást pedig az említett támadó két gólja révén kihasználta a Szentes. A hajrában, az utolsó percben Ábel duplája tette biztossá a sikert.

Némethy László: – Nem volt ez olyan könnyű meccs, mint amit az eredmény mutat. Egy-két játékosnak el kellene gondolkodnia, mert ez a teljesítmény kevés lesz ahhoz, hogy a négy közé kerüljünk.

További eredmények: Gödöllő–Berettyóújfalu 2–7, Aramis–FTC 2–3, Üllő FC Cső-Montage–Csömör 7–1, Fortuna–EMT Győr 4–5.

12. Fortuna 16 1 1 14 40 – 101 4

Az NB II-ben: Universitas Szeged– Bonyhád 15–4, a szegedi gólszerzők: Szabó Z. (4), Pájer és Juhász (3-3), Szlobodnyik és Sólyom (2-2), Tóth P.