2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Futsal NB I: idegenben kezd a Szentes

A futsal NB I alapszakaszának utolsó fordulójában mindkét megyei gárda kikapott. A Legrand-MetalCom-Szentes a harmadik helyen zárt, és így idegenben kezdi az elődöntőt május 5-én a Csömör ellen, míg az Első Beton a hetedik pozícióban fejezte be a bajnokságot.
EMT Győr–Első Beton 8–5 (3–3)
NB I-es futsalmérkőzés, Ikrény, 100 néző. Vezette: Solymosi, Dobó.
Első Beton: TOMBÁCZ – Németh L., Csúri, TÓTH A., VASTAG. Csere: Juhász, Szentágotai, Bullás, K. Tóth, Kovács K. (kapus). Edző: Bódi Attila.
A szegedi gólszerzők: Juhász (2), Tóth A., Vastag, K. Tóth.

A szegediek 5–5-ig még tartalékosan is – Podonyi, Maróti, Puskás, Kis K. egyéb problémák miatt nem szerepelt, Bullás a bemelegítésnél megsérült, Csúri pedig az 5. percben esett rá a vállára – tartották a lépést a hazaiakkal. Végül a Győr megszerezte a számára fontos győzelmet, és ezzel a sikerrel elődöntőbe került.

Bódi Attila:
– Nyílt, látványos, szórakoztató meccs volt, a körülmények miatt a végére elfogytunk és elfáradtunk.

Csömör–Legrand-MetalCom-Szentes 9–6 (5–2)

NB I-es futsalmérkőzés, Csömör, 50 néző. Vezette: Berta, Forgács.
Szentes: Bíró – BRINSZKY, Keller, Szarvas, Szabó Á. Csere: Szabó P. (kapus), Szabó L., Kovács N., ERHARDT, Szűcs D. Edző: Némethy László.
A szentesi gólszerzők: Erhardt, Brinszky, Szarvas, Szabó Á., Kovács N., Szűcs D.

A vezetést még a Szentes szerezte meg, ám az első félidő három-négy perces kihagyása alatt a hazaiak három gólt szereztek, és így a vendéggárda végig az eredmény után futott. A meccsen Szabó L. és Szűcs D. is megsérült.

Ábel (fehérben) és a szentesi csapat az elődöntőre készül. Fotó: Vidovics Ferenc

Némethy László: – Nagyon sok tanulsággal szolgált ez a találkozó a rájátszás első összecsapása kapcsán. Nem feltartott kézzel megyünk hétfőn Csömörre!

További eredmények: Gödöllő–Arrabona Győr 3–2, Berettyóújfalu–FTC 3–3, Fortuna–Újbuda 7–5, Üllő FC Cső- Montage–Aramis 1–4.

*Az Újbudától 6 pont levonva.

Az első négy csapat került az elődöntőbe, ahol az egyik fél két győzelméig tartó párharc menetrendje a következő, 1. mérkőzések, május 5. (hétfő): Csömör–Legrand- MetalCom-Szentes, Berettyóújfalu– EMT Győr, 2. mérkőzés, május 8. (csütörtök), 20 óra: Legrand-MetalCom-Szentes–Csömör, EMT Győr–Berettyóújfalu, 3. mérkőzés (ha kell), május 12. (hétfő): Csömör–Legrand- MetalCom-Szentes, Berettyóújfalu– EMT Győr.

A Démász-Szegedi VE evezősei ismét remekeltek

A Démász-Szegedi VE evezősei két versenyen is eredményesen szerepeltek. Tovább olvasom