2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Futsal: szórakoztatott az Első Beton

A futsal NB I-ben tegnap az Első Beton csapata hazai pályán kiütötte az újonc győri Arrabona FC-t. A szegediek közül Tóth Attila hat gólt szerzett.
Első Beton–Arrabona FC Győr 11–2 (4–2)
NB I-es futsalmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 300 néző.
Vezette: Farkas, Forgách.
Első Beton: HALÁSZ – CSÚRI, VASTAG, BULLÁS, TÓTH A.
Csere: KOVÁCS P., SZENTÁGOTAI, Pájer, NÉMETH L., Balog, Juhász.
Megbízott edző: Fülöp László.
A szegedi gólszerzők: Tóth A. (6), Vastag (3), Kovács P., Szentágotai.

Áldhatják a győriek az Első Beton játékosait. Mert a futsal NB I tegnapi mérkőzésén az újszegedi sportcsarnokban a hazai gárda tíz perc alatt kivégezhette volna az Arrabona FC-t. Ehelyett „csak" Vastag Szabolcs lehetett maradéktalanul elégedett, hiszen a hetedik percben az ő klasszikus mesterhármasával vezetett 3–0-ra a Beton. Aztán jött egy kis rövidzárlat, amelyben Csúri szerencsétlen mentési kísérlete, valamint egy újabb találat a vendégek felzárkózását jelentette. Fülöp László meghízott edző időkérése hatott, a szünet előtt Csúri álompasszából Tóth Attila estében remek gólt szerzett, 4–2.

Huszonnégy másodperc. Ennyi kellett Tóth A.-nak, hogy védője mellett beforogva a második félidő elején visszaállítsa a háromgólos különbséget. Majd alig fél perc múlva ismét ő szerzett gólt – Bullás rendkívül önzetlen volt, amikor ziccerben a hazai gólvágó elé passzolt, 6–2. Megszületett a nap második triplája is a legnehezebb fajtából. Szentágotai úgy gondolta, a siker érdekében belevág, és egyedül is megoldja – megoldotta, 7–2. Tóth a kapufát fogta, amikor egy lecsorgott lövést piszkált a hálóba. A Beton szabadon kontrázhatott, a meccs pedig élvezetes volt. De természetesen csak a szegedieknek. A Tóth Attila-parádé két újabb góllal lett teljes, a kiváló támadóval ezen az estén a derék kisalföldiek nem bírtak. A vége 11–2, azaz végre szórakoztatott az Első Beton, és jól szórakozott a közönség is.

A bajnokságban hosszabb szünet következik, a válogatott ugyanis október 18-án Brazíliába utazik. A keretnek tagja a szegediek csapatkapitánya, Csúri Csaba is.

Fülöp László: – Magabiztos játékkal akár még nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Férfi asztalitenisz: újabb Floratom-siker

A papírformának megfelelően győzött a Floratom Szeged AC a férfi asztalitenisz Extraliga újabb… Tovább olvasom