2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Futsal: UTC-bravúr Gödöllőn

A férfi futsal NB I felsőházi rájátszásának (1-6. hely) második fordulójában az UTC Futsal Team Gödöllőn lépett pályára, és 5-3-ra győzött.
Gödöllő-UTC FT 3-5 (1-1)

Férfi futsal NB I, felsőházi rájátszás, 2. forduló. Gödöllő, 200 néző. Vezette: Kömpf, Moldván.
Gödöllő: Ács – Ughy, Szente, Vidák, Jenei. Csere: Jakab, Biczi, Jenei, Pintér, Lovrencsics. Edző: Baranyai Pál.
UTC: Tombácz – Trucz, Juhász I., Hegyesi Zs., Pataki S. Csere: Puskás Cs., Bilics, Lázár, Dürgő, Fülöp, Szentes-Bíró. Edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Jakab (4.), Vidák (28., 29.), illetve Lázár (24., 25.), Fülöp T. (5.), Trucz (36., 39.).

Egyik közvetlen riválisa otthonában lépett pályára tegnap az UTC Futsal Team a férfi futsal NB I felsőházi rájátszásának második játéknapján. A szegediek ahhoz a Gödöllőhöz látogattak, amely harmadik a bajnokságban, ám érdekes módon az UTC-től az alapszakaszban oda és vissza is kikapott.

Idegenben nyert a fehérmezes UTC a kékben játszó Gödöllő ellen. Fotó: rangado.hu
Idegenben nyert a fehérmezes UTC a kékben játszó Gödöllő ellen.
Fotó: rangado.hu

A vendégek ennek szellemében önbizalommal telve kezdtek, és ugyan hamar vezetett a Gödöllő, ám Fülöp T. révén gyorsan egyenlített az UTC. Sőt a második félidő elején Lázár duplájával már 3–1 volt ide. Vidáknak alig egy perc kellett az egyenlítéshez, ám a hajrában Trucz duplája azt jelentette: a Gödöllő elleni, idénybeli harmadik sikerével lopakodik, azaz három pontra van a dobogótól és a tegnapi ellenfelétől az UTC.

Az összképet az sem igazán ronthatta el, hogy a válogatottban újabb két, ezúttal a horvátok elleni fellépésre készülő Hegyesi megkapta az ötödik sárgáját, így kihagyja a Győr elleni (április 8.) szegedi meccset.

Brinszky Adrián: – Mivel mindkét csapat keresi az igazi énjét, így nem beszélhettünk lélegzetelállító színvonalról, viszont izgalmakban nem volt hiány. A végjátékban a koncentráltabb együttes nyert.

Pick Szeged: Blazevic is megsérült

Frantisek Sulc után újabb Pick Szeged kézilabdás kénytelen kihagyni a Kielce elleni visszavágót. A… Tovább olvasom