2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Futsalos libikóka: 8–5-re nyert az UTC

Fordulatos mérkőzésen az UTC 8–5-re legyőzte a Vasast a futsal NB I-ben. A szegediek 19 forduló után 31 ponttal állnak a tabellán.
UTC–Vasas 8–5 (1–2)
Férfi futsal NB I, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Viczián, Benyovszki.
UTC: TOMBÁCZ – HEGYESI, Hernády, Trucz, Dürgő. Csere: Béry (kapus), KONCZ ZS., Bullás, Juhász I., TÓTH A., Puskás, Pataki. Edző: Brinszky Adrián.
Vasas: GÁL – SÁMSON, Komáromi, FÜZY, Domingues. Csere: Nagy A. (kapus), Érsek, Solti, André, Deák, Zalatnai. Vezetőedző: Kis János.
Gólszerző: Hegyesi (3., 24.), Tóth A. (27., 37.), Puskás (33., 40.), Koncz Zs. (34.), Hernády (40.), ill. Füzy (15., 32., 34.), Domingues (16.), André (30.).

Röviden, tényszerűen: 1–0-ra az UTC vezetett, 2–1-re a Vasas, 3–2-re az UTC, 4–3-ra megint a budapestiek, 5–4-nél újra a Szeged, majd 5–5 után 6–5-re, 7–5-re és 8–5-re is. Talán ebből az egy mondatból le lehet szűrni, milyen fordulatos mérkőzés volt az UTC és a Vasas összecsapása a férfi futsal NB I 19. fordulójában.

Jól kezdett a Szeged, Hegyesi már a 3. percben megszerezte a vezetést. Ekkor úgy tűnt, a hazaiak különösebb gond nélkül behúzhatják a meccset, ám idővel feljavult a Vasas játéka. Az angyalföldiek egyre többet veszélyeztettek, és bár Tombácz több bravúrt is bemutatott, Füzy kiegyenlített. Sőt egy perccel később Domingues 10 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe, így a félidőben a Vasas vezetett.

Az UTC már fél szemmel a rájátszásra is figyel, így azért küzdhetett a második félidőben, hogy minél jobb helyzetből várhassa majd a kieséses szakaszt. Ahogy megszoktuk, érkezett a szegedi fordítás, előbb Hegyesi talált be, majd Tóth Attila szerezte meg szezonbeli 23. találatát (később meglett a 24. is), amellyel továbbra is harmadik a góllövőlistán.

Folytatódott az őrület, potyogtak a gólok, volt, hogy egy percen belül mindkét csapat betalált. Tóth második góljára azonban már nem érkezett válasz, sőt Hernády és Puskás is eredményes volt, így hatalmas csatában a Szeged szerezte meg a három pontot.

Az UTC számára 3 meccs van hátra az alapszakaszból, legközelebb március 12-én lépnek pályára a MAFC otthonában.

Brinszky Adrián: – Ebben a sportágban benne van a sok gól, és mivel voltunk már többször is hátrányban, bíztam benne, hogy tudunk fordítani. Két minőségi sorral játszottunk, így várható volt, hogy az ellenfél elfárad, ez döntött a végén.

További eredmények: Haladás–Rába ETO 2–8, Aramis–Nagykáta 9–2, DEAC–MAFC BME 4–4.

Szezonbeli második sikerét aratta a SZAK futsalcsapata

Győzelmi reményekkel lépett pályára a Kiskunfélegyházi Mókusok otthonában a Szegedi AK NB I-es női… Tovább olvasom