2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 27°C Még több cikk.

Futsalosok nyertek: budaörsi siker a Rend-Mobil Kft. VI. Pro Ligán

A budaörsi Aramis Mad Dogs győzelmével zárult a Rend-Mobil Kft. VI. Pro Liga kispályás labdarúgótorna Kisteleken. A futsal NB I-ben edződő együttes a fővárosi Aftert múlta felül 3-0-ra.
Tizenkét csapat részvételével a kisteleki sportcsarnokban professzionális labdarúgók számára rendeztek kispályás labdarúgótornát immár hatodik alkalommal. Az eddigi legsikeresebbet, mivel az ország legjobbjai érkeztek a kisvárosba. A három Csongrád megyei együttes közül ketten is a negyeddöntőig jutottak. A GLB a döntős After ellen 1–1-es rendes játékidő után büntetőkkel 2:0-ra kapott ki, Jova Levente két hétméterest is hárított. Az NB III-as Makóra épülő Euroform 2000 Kft. a Viktor Security ellen esett ki. Gémes Bencéék 0–2-ről egyenlítettek, végül 4–2-es vereséget szenvedtek, a csoportkörben szintén a legjobb 8 között búcsúzó címvédő Buga Teamet viszont legyőzték.

A tornát megnyerő Aramis kiélezett elődöntő után jutott a fináléba. A két többszörös válogatott futsalost is csapatukban tudó budaörsiek Fekete Róbert és Frank Tamás rutinos játékával szétlövést követően jutottak a döntőbe, ahol a torna két legjobb és legszebben játszó együttese találkozott.

Minden passznak, párharcnak jelentősége volt. Látszott ez az Afteren és az Aramison is a fináléban, amely magas színvonalú kiélezett játékot és gól nélküli első húsz percet hozott. A második félidő derekán jutott előnyhöz az Aramis, amelyet követően az After a kapusát, Jovát is bevonta a támadásaiba. Ziccerekből több is kialakult, az egyenlítés azonban nem sikerült, míg az Aramis kétszer is betalált az üres kapuba, így 3–0-s, megérdemelt sikert aratott, és megnyerte az 500 ezer forint pénzjutalmat.

Rend-Mobil Kft. VI. Pro Liga, negyeddöntők: GLB–After 1–1, hétméteresekkel 0:2, Viktor Security–Euroform 2000 Kft. 4–2, PFF-Szántó–Mates Team 4–1, Aramis Mad Dogs–Buga Team 0–0, hétméteresekkel 3:1. Elődöntők: After–Viktor Security 3–0, PFF-Szántó–Aramis Mad Dogs 1–1, hétméteresekkel 2:3. Bronzmérkőzés: Viktor Security–PFF-Szántó hetesekkel 3:2. Döntő: After–Aramis Mad Dogs 0–3. A torna különdíjasai, a legsportszerűbb csapat: Mates Team, a legjobb kapus: Tajti Bence (Aramis Mad Dogs), a legjobb játékos: Vass Patrik (After), gólkirály: Berki István (Viktor Security) 7 góllal.

A Rend-Mobil Kft. VI. Pro Liga legjobb 8 közé jutott csapatainak névsora:

A győztes Aramis Mad Dogs: Tajti Bence, Soós Arnold, Cseri Gergő, Fekete Róbert, Kiprich Dániel, Bognár Bence, Frank Tamás, Kulcsár Gábor, Sámson Zoltán, Büki Baltazár, Gáz Tibor, Balogh László. Csapatvezetők: Demény Gábor és Soós Ferenc.

After: Jova Levente, Fülöp Noel, Varró Gergő, Csoszánszky Dávid, Domokos
Bálint, Talabér Attila, Vass Patrik, Gálfi László, Mihály Dávid, Gohér
Gergő, Lovrencsics Balázs, Balogh Roland. Csapatvezető: Gohér Gergő.

GLB: Bogdán Péter, Daróczi László, Podonyi Norbert, Vellai Áron, Magyar
György, Révész Máté, Göncző László, Deák Donát, Réczi Valentin, Rutai
Balázs, Puskás Csaba, Pócs Tamás, Varga Ignác. Csapatvezető: Bogdán Tamás.

Viktor Security: Szűcs Lajos, Somogyi Marcell, Komáromi Péter, Sós Márkó,
Somorai Attila, Lőrinczy Attila, Berki István, Ponczók Tamás, Ponczók
Csaba, Balogh László. Csapatvezető: Horváth Viktor.

Euroform 2000. Kft.: Garamvölgyi Csaba, Kasza Ferenc, Bánóczki Dániel,
Széll Kristóf, Varga Richárd, Gémes Bence, Kéri Tamás, Mihalkó Máté,
Ábrahám Tamás, Dargó Balázs, Fodor Dániel, Zádori Krisztián, Kántor Máté,
Geleta Szabolcs, Kiss Péter. Csapatvezető: Széll József.

PFF-Szántó: Gerhát Dávid, Benedek Zsolt, Szabó Tamás, Háda Zoltán,
Hevesi-Tóth Tamás, Nagy Péter, Győrfi Patrik, Péntek Levente, Karacs
Dániel, Hunya Krisztián, Bozsó László, Vincze Patrik.

Mates Team: Lipők Benjamin, Totika Béla, Gál József, Rabold Richárd,
Horváth Richárd, Juhász Dániel, Sipos Adrián, Hollauer Balázs, Balogh
Zoltán, Poncok Csaba, Érsek Róbert, Bencsik Roland, Egle László.
Csapatvezető: Németh Gusztáv.

Buga Team: Bogáti Péter, Öreglaki Norbert, Vallejos Dominique, Mohácsi
Gábor, Valkovszki Péter, Ulvicki Mihály, Ulvicki Attila, Végső Zsolt, Vigh
Ferenc, Antal Gábor, Sigér Ákos, Szedlák Zoltán, Kis Róbert, Angyal Csaba.

Megtört az UTC lendülete az ősz második felére

Az utolsó hat fordulóban pont nélkül maradt az Ujszegedi TC, amely ugyan megszorongatta az osztály élcsapatait, de ezekből a meccsekből rendre rosszul jött ki. A télen egy támadó érkezése orvosolhatja a csapat gondjait, de elsősorban a játék öröme a cél a Kertész utcában. Tovább olvasom