2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Gála az SZVSE-pályán: Szeged 2011-REAC 6-2 (képgalériával)

Gólgálával zárta hazai pályán a szezont a Szeged 2011 a REAC ellen, Orosz Márk a Vác elleni meccs után ismét mesterhármast szerzett. A bennmaradás még nem dőlt el.
Szeged 2011-REAC 6-2 (4-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 29. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 2000 néző. Vezette: Farkas Á.
Szeged 2011: Trepák 5 - Laczkó J. 6, Toca 6, Tóth I. 6, Radnai 6 - Borbély 7,5, Ulvicki 7 - Rézműves 6, Kis R. 7,5, Geiger 7 - Orosz 9,5. Vezetőedző: Tóth Bálint.
REAC: Vajda - Dinka, Menyhért, Kornis, Gulyás - Kiss K., Sós, Böőr, Menyhárt - Jovánczai, Szabó Zs. Vezetőedző: Mátyus János.
Gólszerzők: Borbély a 9., Orosz a 15., a 37. és a 66., Geiger a 23., Szabó Zs. a 46., Bamba a 77., Böőr a 90. percben.
Csere: Dinka helyett Tóth P. a szünetben, Rézműves h. Bamba (7) az 54., Ulvicki h. Guzsik a 79., Szabó Zs. h. Illés a 83., Sós h. Bacskai a 84., Orosz h. Folmer a 89. percben.
Sárga lap: Menyhért a 8., Jovánczai a 16., Ulvicki a 28., Geiger a 74., Kis R. a 75., Trepák a 83. percben.

Tóth Bálint: - Sziporkázó első, jó második félidőt játszottunk, és örömet okoztunk közönségünknek. A bajnokság azonban még nem ért véget.

További eredmények: Honvéd II.-Békéscsaba 2-0, Szolnoki MÁV-Vác 2-0, Vecsés-Mezőkövesd 2-2, Cegléd-Orosháza 2-1, Eger-Debrecen II. 3-1, Újpest II.-Balmazújváros 2-1, Kazincbarcika-Nyíregyháza 2-1.

Az Eger ezzel bajnok lett, és feljutott az NB I-be. Mivel a Honvéd II. és a Kazincbarcika is nyert, így még nem biztos a Szeged 2011 bennmaradása. Az utolsó fordulóban a Szeged a Debrecen II.-höz látogat, a Kazincbarcika Balmazújvárosban lép pályára, míg a Honvéd II. Nyíregyházán szerepel. Izgalmas lesz a végjáték.

Jelenleg így néz ki a tabella.

91. perc: ez a vége! Gálával zárta utolsó hazai meccsét a Szeged 2011, várjuk a többi eredményt, hogy eldőljön, megvan-e a bennmaradás.

90. perc: óriási gól! Böőr az alapvonaltól, jobbal lő a bal felsőbe, javítva a kihagyott 11-est 6-2.

Szeged 2011 - gólparádé. Galéria: Karnok Csaba

89. perc: Orosz árkot Folmer váltja. Közben a szpíker közli, hogy Orosz lett a szurkolók szavazatai alapján az idény legjobb játékosa. Gratulálunk neki!

86. perc: zúg a Van csapatunk! rigmus a lelátón. Tényleg van.

85. perc: Trepák hoz össze egy tizenegyest, Böőr áll oda a labda mögé, de csak a kapufát találja el. Szerencsénk is van ma, nem is kevés.

84. perc: Bacskai jön Sós helyére.

83. perc: cserél a REAC, Szabó Zs. helyén Illés a pályán.

79. perc: Guzsik váltja Ulvickit.

78. perc: Bamba kapott labdát a középpályáról, átvette, majd 16 méterről a jobb alsóba lőtt 6-1.

Közben máshol: a Honvéd II. egy 11-esből szerzett góllal már 2-0-ra vezet a Békéscsaba ellen. Ha azonban a Kazincbarcika ma nem nyer a Nyíregyháza ellen, eldőlhet a bennmaradás kérdése.

76. perc: Kis ér kézzel a labdához, ez is sárga.

66. perc: ott az ötödik! Megint Orosz, megint szabadrgúásból, ám ezúttal a 16-os sarkától, 22 méterről tekert a kapu jobb oldalába, bár Bamba is ott volt, nem ért hozzá, csak a kilátást takarta 5-1.

63. perc: Tóth Péter ("a vizelős") veri át Laczkót egy csellel, majd az égbe bombáz.

Közben máshol: a Honvéd II. 1-0-ra vezet a Békéscsaba ellen, ez nem jó a Szegednek.

56. perc: Orosz lőtt megint messziről, Vajda két kézzel nyúlt mellé a labdának, de az arcával kivédte a próbálkozást.

54. perc: Mátyus kicsit átszervezte csapatát, stabilabb lett a REAC. Közben Rézműves helyén Bamba a pályán.

46. perc: a Szeged kezdi a második félidőt. Gólt viszont a REAC lőtt: egy felívelést szépen vett át Szabó Zsolt, majd kisodródott helyzetből, estében, félfordulatból a jobb alsóba vágta 4-1.

Gálázik Tóth Bálint csapata, és folyamatosan közelít a bennmaradás felé.

45. perc: vége a félidőnek!

Más: pálya mögötti tudósítónk jelenti, hogy nagy izgalmában a vendégek egyik cseréje, Tóth Péter bemelegítés, nyújtás közben Lehmannos módon odavizelt a kapu mögötti területre. Egészségére...

42. perc: Trepák bravúrja! Egy beadás után kifejeli a labdát a szegedi védelem, Böőr elé kerül, aki jobbal rászúrja, Trepák viszont kipiszkálta a léc alól!

39. perc: kis híján jön a REAC válasza, Szabó fejese a felső lécről megy fölé.

37. perc: már 4-0! A REAC védelme gyakorlatilag csak ácsorog, a Szeged öt játékossal támad, Ulvicki passzol Oroszhoz, aki 10 méterről a kapus feje felett bevágta a negyedik hazai gólt.

33. perc: Kis Róbert trükközik: a REAC tizenhatosánál előbb elcsúszik, majd felpattan, két testcsellel pedig kétszer leülteti Dinkát. A lövését védte Vajda.

28. perc: Ulvicki rúg oda az egyik rákospalotainak könyörtelenül, jár a sárga.

23. perc: egy szegedi felívelésre rosszul jön ki Vajda, Geiger kapcsol gyorsan, ráront a labdára, és el tudja fejelni a kapus mellett. 3-0, és bár Geiger csúnyán ütközött, a gólnak utána már örülhetett! Gála az SZVSE-pályán.

22. perc: egy szabadrúgás Jovánczai egy lépésről Szabó elé ívelt, Trepák megint rosszul jött ki, de Szabó föléemelt.

20. perc: szöglet után szép REAC-os megoldások, de az utolsó, a fejes pontatlan.

18. perc: Szabó Zsolt lép ki egy remek indítással, átveszi, majd 14 méterről lő, fölé egy a labda, Trepáknak nem kellett védenie.

16. perc: Jovánczai sárgul be.

15. perc: megint Orosz, most 30-ról! Beveri a bal alsóba! Milyen bal lába van ennek a fiúnak, oda lövi, ahová csak akarja. 2-0!

11. perc: már legalább kétezer néző tolong a pályán, kiváló a hangulat!

9. perc: vezetünk! Orosz szúrja rá 35 méterről a szabadrúgást, ahogy szokta, életveszélyesen, Vajda csak kiütni tudja, Geiger a kipattanót középre adta, Borbély pedig bekotorta 1-0. Ezek az Orosz-szabadrúgások hiányoznak majd jövőre!

8. perc: Menyhért csúszott rá Ulvicki bokájára, csúnya volt, jár a sárga.

5. perc: ezt megúsztuk! Trepák jön ki borzasztóan, megelőzik, Jovánczai bólint, kicsivel mellé. A szegedi kapus Egerben bizonytalankodott, reméljük ma ez volt az első és utolsó hibája.

4. perc: Mátyusnak kell megkülönböztető mezt felvennie, mert a citromsárga melegítője zavaró a játékvezető számára, hiszen Mátyus csapata is ilyen színt visel.

3. perc: Geiger szólója a 16-osig jut.

1. perc: elkezdték!

18.00: Nagy Péter, a Szegedi Lelkesedés SK olimpiára készülő súlyemelője végzi el a kezdőrúgást. Ő is focizott korábban, a részletekről itt olvashat. Jól áll rajta a szegedi mez, annyi szent.

17.56: a találkozóra kilátogatott Kiss-Rigó László megyés püspök, a Szeged 2011-et irányító kft.-t többségi tulajdonosként birtokló egyházmegye vezetője. Bozóky Imrével nézi majd a találkozót.

17.49: rohamosan telik meg a fedett lelátó, azért is, mert a dorozsmai úti oldal ezúttal is le van zárva az SZVSE-pályán.

17.44: Mátyus János, a vendégek edzője 99-ben, még Fradi-játékosként meccselt a Szeged (akkor LC) ellen. Az alábbi videón látszik a kiállítása és a Fradi góljai, ám a kollégánk, a mostani meccsről is tudósító Dobó Csaba vezette védelem sokáig helyt állt az Üllői úton.

A 99-es meccs összefoglalója.

17.35: üdvözlünk mindenkit az SZVSE-pályáról. Kicsit szeles az idő, ennek ellenére folyamatosan érkeznek a nézők. A mai nap jelmondata: bennmaradni, mindenáron!

A 18 órakor kezdődő találkozó mindkét félnek a kiesés ellen vívott harc egyik utolsó állomása, de mivel a Szegednek két pont előnye van a rákospalotaiakhoz képest (előbbi 33, utóbbi 31 pontos), ők várhatják kedvezőbb helyzetből az összecsapást. A találkozóra a belépés a szegedi vezetők döntése értelmében ingyenes, és mivel az időjárás is kellemesnek ígérkezik, sokan lehetnek ott az SZVSE-pályán.

Az ellenfél legismertebb játékosa a 34-szeres válogatott Mátyus János, aki azonban már csak mint edző szerepel a REAC-nál. A pályán a Mátyushoz hasonlóan exfradista Jovánczai Zoltán lehet a legveszélyesebb a szegedi kapura, ő hat gólnál jár a szezonban. A Szeged ellenfele legutóbbi három meccsét elveszítette, ráadásul 270 perc alatt 15 gólt kapott – ezek a számok is Tóth Bálint csapatának kedveznek a mai összecsapáson.

A Szeged 2011 várható kezdőcsapata: Trepák – Laczkó J., Toca, Tóth I. vagy Guzsik, Radnai – Bamba, Ulvicki, Kis R., Podonyi vagy Gahwagi – Orosz, Folmer.

• 10. bambulla 2012. május 27. 13:33
    „ja és Keneseiről se feledkezzünk el :)))”
  • 9. bambulla 2012. május 27. 13:21
    „uhhh az a Fradi meccs
    Herczku a bundamatyi és sittes csoda focista
    Dobó a negyedik gólnál meg mint egy nyugdíjas tata úgy csoszogott ki a kapujából
    amúgy gratula a Szegednek
    jussanak fel az NB I-be minél előbb mert szükség van a jó focira Szegeden
    Egernek, Paksnak,Pápának,Szombathelynek,Kaposvárnak van már élvonalbeli csapatuk, de sokkal kisebb városok
    hajrá Szeged !!!”
  • 8. L. 2012. május 27. 01:20
    „7: valószínűleg nem becsületük nincs, hanem pénzük...”
  • 7. Ebgondolat 2012. május 26. 21:42
    „Kicsit "fura" hogy az éllovasok sorozatosan veszítenek a kiesők ellen! Külön ki kell emelni a Bcsabát, akik múlt héten 3-1-ről ajándékoztak pontot a Kbarcikának, most pedig simán kikaptak a Honvédtól! Sok becsület nincs bennük...”
  • 6. Tisza 2012. május 26. 21:27
    „Szép volt, fiúk!

A történet innen kezdve igen egyszerű: nem szabad kikapni az utolsó meccsen. és megvan a bennmaradás.