2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Gála tömegverekedéssel: Tisza Volán-Szerb U20-as válogatott 12-3

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata gólparádét rendezett a műjégpályán, ahol 12-3-as győzelmet aratott. A szerb U20-as válogatott elleni, megismételt bajnokit egy óriási bunyó is tarkította.

Tisza Volán Szegedi Vízmű–Szerb U20-as válogatott 12-3 (5-1, 6-1, 1-1)
Szerb Jégkorong Liga, 8. forduló, Szeged, műjégpálya, 600 néző. Vezette: Fazekas György, Fazekas Tibor, Darko Popovics.
Tisza Volán: Balázs, Kormos - Lippai, Maslac, Pilcsik 1, Kis 1, Egyed - Muzsik 1, Hídvégi, Fodor 2, Ódry 3, Horváth 1 - Szabó, Molnár 1, Ambrus, Varga, Bosnyák 2 - Barcsik. Vezetőedző: Kalocsa László.
Szerb U20-as válogatott:  Gavics, Mitics J. - Novakovics P. 1, Terzics 1, Dragovics, Sztojanovics, Kuveljics - Kolarics, Jekics, Glavonjics 1, Kerezevics, Vukisevics - Zivics, Tesics, Pajevics, Sljapics, Sztojanovics - Mitics L., Novakovics V., Vukasinovics, Nikolics. Szövetségi kapitány: Dragan Kesa.
Gólszerzők: Fodor (1:08, 1-0), Ódry (04:32, 2-0), Fodor (04:48, 3-0), Novakovics P. (12:32, 3-1 - emberhátrányból), Bosnyák (15:15, 4-1 - emberelőnyből), Muzsik (18:12, 5-1), Ódry (21:42, 6-1), Ódry (22:26, 7-1), Horváth (33:56, 8-1), Pilcsik (36:13, 9-1 - emberelőnyből), Molnár (36:31, 10-1 - emberelőnyből), Kis (38:14, 11-1), Terzics (39:49, 11-2 - emberelőnyből), Bosnyák (56:51, 12-2), Glavonjics (58:43, 12-3 - emberelőnyből).
Kiállítás: 28 perc + 3×10 perc fegyelmi büntetés (Kis, Pilcsik, Maslac), ill. 24 perc + 6×10 perc fegyelmi büntetés (Sztojanovics, Kolarics, Sljapics, Vukisevics, Mitics L., Gavics).

Kalocsa László: - Megérdemelten nyertünk ilyen arányban, tizenkét lőtt gól után nincs is miért magyarázkodni. Azért helyén kell kezelni ezt a sikert, mert nagyon fiatal játékosokból állt az ellenfél. Az a közjáték, amit láttunk, benne van a jégkorongban.

3. harmad (1-1)

20. perc: Molnár reklamál valamiért a bíróknál, de nincs komolyabb összetűzés. Az utolsó percben ne is legyen. A meccs végén vastaps a hazaiak jutalma. Szép volt fiúk!

19. perc: Maslac kap büntetést, az emberelőnyt Glavonjics használja ki. 12-3

17. perc: Egy ziccer végén Bosnyák töri meg a játékrész gólcsendjét. Újra tízgólos a különbség. 12-2

16. perc: Fodor a jobb szélen remek lövőhelyzetbe kerül, de túl magasra megy a korong, végül majdnem a palánk fölé.

14. perc: Egy-egy távoli próbálkozáson kívül nem történt semmi. Ebben a harmadbn még nem született gól, ebből is látszik, hogy a csapatok már seretnének túl lenni ezen a bajnokin.

12. perc: Kormos újabb Sztojanovics lövést véd. Aztán újra! Sztojanovics ezek után nem valószínű, hogy még próbálkozik.

11. perc: Sztojanovics egymás után két bombát ereszt meg, az egyiket Kormos háríj, a másik egy szegedi korcsolyában akad el. Közben már kettős emberhátrányban van a Volán.

10. perc: Lomha mezőnyjáték, semmi érdemleges nem történik, egy szegedi kiállítástól eltekintve.

9. perc: Egy veszélyes szerb akciót úsz meg a Volán, már egyik csapat sem koncentrál igazán.

8. perc: Szljapics ajtó-ablak ziccert hagy ki, elég dühösek a kispadon ülő társai.

7. perc: A kettős emberelőnyt nem sikerül gólra váltania a Volánnak.

5. perc: Elképesztő tömegbunyó alakul ki a szerb kapu mögött, a bíróknak két percbe telik hogy rendezzék a sorokat. Ütők és sisakok hevernek a jégen. A bírók mindkét csapat sorát teljesen kiállítják, ugyanis minden mezőnyjátékos beszállt a verekedésbe. Ennyi pofont rég látott a szegedi publikum, annak pedig külön örült, hogy úgy tűnt, a Volán nyerné a bunyót, ha lennének pontozóbírók.

A bírók még tanakodnak, hogy pontosan mennyi büntetést is szabjanak ki.

Végül hat szerb és négy szegedi játékois ül le a büntetőpadra, így kettős fórban van a Volán.

4. perc: Kis nagy lövése után a szerb kapusnak óriási bravúrra van szüksége. pár másodperccel később Egyed remekül helyezett lövését is védenie kell.

3. perc: Egy szerb kapu előtti kavarodás közben többen elesnek, de a korong megint nem akar becsorogni.

1. perc: Horváth lövése után sokan gólt kiáltanak, de sajnos a kapu mellett megy el a korong.

2. harmad (6-1)

20. perc: Szépítenek a szerbek, Terzicsre nem figyelnek eléggé a hazaiak.

19. perc: Egy pillanatra sem pihenhetnek a szerb védők, már nagyon várhatják a szünetet.

18. perc: Tíz, tíz, tíz!!! Kis szerez gólt Egyed átadása után. 11-1

17. perc: Egy hazai ziccer kimarad, de második próbálkozásból már megvan a kilencedik szegedi gól!! Emberhátrányban! Pilcsik eredményes. 9-1 Elképesztő! Most Molnár talál be! 10-1

16. perc: Hiába van hátrányban a Volán, Fodor lövéséből majdnem megvan a kilncedik hazai gól.

15. perc: Bosnyák akadályozás miatt kiáll, emberhátrányban a Volán.

14. perc: Újra Glavonjics, most a kapussal is ütközik. Senkinek sem esett baja. Horváth ezután a nyolcadik hazai gólt is megszerzi. 8-1

13. perc: Glavonjics három szegedit is kicselez, de nem jut lövésig.

12. perc: Sztojanovics távolról lő, de ez is fölé, a palánkot találja el.

11. perc: Az eddigiekhez képest unalmas mezőnyjátékot látunk.

9. perc: Egymás után két gyönyörű támadást visz végig a Volán, de egyszer elmarad a végső löket, másodszor pedig gyenge a kapura lövés.

7. perc: Glavonjics kap bele eg lövésbe, majdnem így jó a szerbeknek, de szerencsére a kapu mellett suhan el a korong.

6. perc: Kerezovics egy hasonlóan nagy lökettel válaszol, de ezt csak a kapu mögötti palánk bánja.

5. perc: Ódry óriási bombával próbálkozik, de nincs meg a negyedik gólja.

4. perc: A szegedi védelem most nagyot mentett a rosszul helyezkedő kapus előtt, az ellentámadásból pedig majdnem gól születik, a gólvonalon áll meg a korong. A bíró közben esik egy nagyot a jégen, jót nevet a publikum.

3. perc: Ódry ziccerbe kerül és máris megvan a mesterhármasa. 7-1

2. perc: Fodor után Ódry is dupláz, közelről talál be egy remek akció végén. 6-1

1. perc: 20 másodperc után kiegészül a Volán, majd jön egy óriási ütközés a palánknál, de senkinek sem esik baja.

1. harmad (5-1)

20. perc: Kapuvasat találnak a szerbek, még a szerencse is mellénk áll.

19. perc: Csak kérni kellett!!! Muzsik óriási lövése után már 5-1-re veze a Volán! Közben a hazaiaknak is megvan az első kiállításuk, a gólszerző Muzsik ülhet le két percre.

18.perc: A szegediek két ziccert is kihagytak az előző két percben. Nyugodt lehet a Volán, de mi nyugodtabbak lennénk, ha négy-öt gólos lenne a különbség.

16. perc: Molnár lövésébe Bosnyák ér bele, ami megzavarja a kapust, így nem tud hárítani. 4-1

15. perc: Az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani, de a szerbek kiegészülése óta is tartja mezőnyfölényét a Volán.

Most várnunk kell egy kicsit, meghibásodott az időmérő.

13. perc: Megvan az első kiállítás, a Volán emberfórban van, de ez a kétperces büntetés is csak azért van, mert a szerbek túl sokan voltak a pályán. Erre emberelőnyben gólt kap a Szeged.... Novakovics P. jegyzi a találatot. 3-1

12. perc: Az elmúlt három percben láttunk jó néhány kemény ütközést, de még mindig nincs kiállítás. A közönség persze ezt nem bánja.

11. perc: A Volán folyamatosan nyomás alatt tartja a vendégeket

10. perc: Egy kapu előtti kavarodás végén a gólvonalról ment a szerb kapus, majd tíz másodperc múlva megismétli ezt a bravúrt.

8. perc: A Szeged nyugodtan, a szerbek kapkodva játszanak, most nem olyan színvonalas a játék.

6. perc: A szerbek próbálják soraikat rendezni, de így is állandóan védekeznek.

5. perc: Úgy két centiméteren múlt, hogy gólt kapjunk, nem így történt, sőt az ellentámadás végén Ódry már a második hazai találatot is megszerzi. 2-0 Mire ezt leírtuk, már Fodor újra villan. 3-0

4. perc: A szerbek agresszívan támadnak, de ez a keménykedés bőven belefér, közben Bosnyák Márkó is próbálkozik a szerb kapu előtt.

2. perc: A második szegedi akcióból Fodor máris gólt szerez! 1-0

1. perc: Az első lövést hídvégitől látjuk, de aközépre tartó korongot

18.02: Néhány perc késéssel kezdődik a mérkőzés.

17.50: Kérdéses volt az elsőszámú kapus, Balázs Csongor játéka, de az összeállításból kiderül, hogy bevethető állapotban van a Volán hálóőre.

17.45: Üdvözöljük olvasóinkat a szegedi műjégpályáról, hamarosan kezdődik a Tisza Volán Szegedi Vízmű és a szerb U20-as válogatott megismételt bajnoki mérkőzése, amelyről online tudósítással jelentkezünk! Szurkoljunk együtt a hazaiaknak, hajrá Volán!

Korábban:

Január elején már összecsaptak a felek a szerb jégkorongligában, akkor a hosszabbítás utolsó másodpercében lőtt góllal a vendégek diadalmaskodtak – a meccs lefújása után még percekig vitáztak a felek, hogy időben vagy időn túl esett-e a találat. Később kiderült, mindegy, mivel a szerbek olyan kerettel érkeztek, amelyben több játékos is jogosulatlanul szerepelt, így az a találkozó egy edzőmeccsnek felelt meg, most pedig újrajátsszák a tétre menő bajnokit a felek. A két alakulat novemberben, Belgrádban is összecsapott, akkor 7–3-ra nyert a Kalocsa-csapat, amely most is hasonló eredményben bízik. A meccsen nem játszhat a svéd Linus Schellin, valamint Bontovics Márton sem, és kérdéses Balázs Csongor kapus szereplése is. A vasárnap 18 órakor kezdődő összecsapásra a belépés ingyenes.

A legjobb 4 között a Szeged TE a teke BL-ben

Győzött a Szeged TE a Sankt Pölten otthonában is, így ott lesz márciusban a németországi négyes… Tovább olvasom