2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Gálával búcsúzott közönségétől a HNKC

Utolsó hazai bajnoki mérkőzését játszotta szombaton a Vásárhely élvonalbeli női kézilabdacsapata, s igazi gálával búcsúzott közönségétől: 45–27-re verte a Dunaferr együttesét.
Azt a legpesszimistább hazai drukkerek is sejtették, hogy nagy izgalomra nem számíthatnak kedvenceik Dunaújváros elleni meccsen, de arra, ami történt valószínűleg ők sem gondoltak. A 11. percre a házigazdák már nyolcszor bevették a vendégek kapuját, míg riválisuk jó ha helyzetig jutott. Válasz csak ezt követően érkezett tőlük. Farkas József vezetőedző az első negyedóra végén mégis időt kért, ugyanis tanítványai könnyelműségeit kihasználva az azt megelőző 4 perces szakaszt 5–2-re hozták az újvárosi fiatalok. Ezután nem volt „kegyelem". Az ASA-Consolis látványosan, gyorsan kézilabdázott és a pihenőig hétgólos előnyt szerzett. Az igazi gálaelőadást a második félidőre tartogatták a vásárhelyiek, amit a 33. percben a fiatal Draxler Orsolya első NB I-es gólja vezetett be, ezzel lett először „közte tíz", 23–13. A házigazdák futószalagon gyártották a találatokat: Nyikolajenko, Fülöp, Wolf, Koroknai, Nagy I., Gerstmár és Jókai is szorgalmasan termelt, a kapuban pedig az utolsó hazai bajnokiján pályára lépő, az aktív sportpályafutástól búcsúzó Mucsi-Vörös nyújtott jó produkciót. A vége nem is lehetett más, mint fölényes, majd húszgólos hazai diadal, 45–27. De ezzel még nincs vége: a szezon legfontosabb meccse jövő héten szombaton vár az ASA-Consolis-HNKC-ra, idegenben a Fehérép-Alcoa ellenében. Ez a parti dönt az 5. helyről és egyúttal az európai kupaszereplésről.

ASA-Consolis-HNKC–Dunaferr 45–27 (20–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért, 5. forduló. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 400 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.

ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – Nagy I. 5, Jókai 4, WOLF 6, Gaál 1, FÜLÖP 7, KOROKNAI 6 (1). Csere: MUCSI-VÖRÖS (kapus), NYIKOLAJENKO 7, GERSTMÁR R. 4, Lovász, Busi 2, Draxler O. 1, Varga D. 2 (1). Edző: Farkas József.

Dunaferr: Győri – Tamás 3, Slakta 5 (1), TAKÁCS 6, Sári 6 (1), Vadász, Erdősi. Csere: GÁSPÁR 3, Berta 3, Felső 1. Edző: Rapatyi Tamás.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

Az eredmény alakulása: 11. perc: 8–0, 15. p.: 10–5, 21. p.: 15–6, 28. p.: 19–11, 33. p.: 23–13, 44. p.: 34–18, 53. p.: 38–23, 58. p.: 44–25.

Jézus a magyaroknak is szurkol

Nem túlzás: új fejezetet nyit rendszerváltás utáni történetében a magyar katolikus egyház azzal,… Tovább olvasom