2018. 02. 21. szerda - Eleonóra 0°C | 4°C Még több cikk.

Gálázott a válogatott Bahrein ellen

Hétfőn megkezdődik Szerbiában a férfi kézilabda Európa-bajnokság, amely előtt tegnap az újszegedi sportcsarnokban a magyar válogatott Bahrein ellen lépett pályára. A mieink tízgólos (34–24) győzelmet arattak, Mocsai Lajos szövetségi kapitány pedig ma reggel jelöli ki az Eb-re utazó 18 fős keretét.
Magyarország–Bahrein 34–24 (17–12)
Válogatott férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, Szeged, 2500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczi.

Magyarország: Tatai – Harsányi 4 (2), Krivokapics 1, Császár 3, Schuch, Ilyés 1, Vadkerti 4. Csere: Mikler, Fazekas (kapusok), Laluska, Katzirz 3, Mocsai 2, Szöllősi 4, Iváncsik G. 6 (3), Ancsin 2, Iváncsik T. 2, Nagy K. 1, Putics 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kézilabdaláz dúl Szegeden. Ez nem meglepő, 50 éve az egyik legnépszerűbb sportágnak számít a városban. Micsoda mezek, zászlók kerültek elő a szekrények mélyéről, magyarválogatott-szerelésben feszítő drukkerek tucatjai ültek a lelátón. Akadt olyan darab, amelyik rendesen megkopott már, gazdája mégis büszkén viselte tegnap az újszegedi sportcsarnokban. Tíz év után rendeztek ismét válogatott meccset a Tisza-parti városban. Reméljük, nem kell ennyit várni a következőre, mert a kézilabdabarátok ismét bizonyították, hogy a minőségre vevők, pedig az ellenfél, Bahrein nem volt éppen világverő alakulat.

Szomorú pillanatokkal kezdődött a meccs, Klembucz Ferencre, a válogatott egykori legendás gyúrójára emlékeztek, aki méltósággal viselt súlyos betegségben hunyt el a héten 57 évesen.

Jó kis meccs kerekedett az Eb-főpróbából. A mieink hétfőn az oroszok ellen kezdenek a szerbiai Európa-bajnokságon, a rendkívül gyors bahreini csapat rendesen megizzasztotta a mieinket. Szerencsére a Pick kapusa, Tatai jól védett, Vadkerti szórta a szebbnél szebb gólokat, így a nézők remekül szórakoztak. Zubai Szabolcs lázas lett, így a csupaszív szegedi játékos a Forrás Hotelben maradt, tévén nézte a meccset. Lékai pedig a lelátón, az irányítónak rosszabb a helyzete, ma Tatán megműtik.

Dupla kézimeccs Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea
A népes ultratábor dobolt, üvöltött, hajtotta a magyar csapatot, amely hálás volt a biztatásért. Az egykori Pick-kedvenceket, így Katzirzot, Krivokapicsot, Ilyést és Laluskát is nagy taps fogadta, góljaikat kitörő örömmel konstatálta a publikum. Különösen Katzirz Dávid – a volt Pick-kapitány: a szünetben elmondta, élete élménye volt a fogadtatás – nagy kedvenc még mindig a Tisza-parti táborban. A félidő hajrájában fokozatosan növelte előnyét a Mocsai-csapat, így már 30 perc után öt góllal elhúzott (17–12).

A második félidőben jött egy újabb kettes Pick-fogat, előbb Ancsin, majd a Fazekast – 10 éve az ukránok ellen ő védett – váltó Mikler Roland. Tombolva fogadta a 40. percben a hálóőrt a háromezres közönség, Ancsin hálószaggató gólja után pedig felrobbant a csarnok, ekkor már 22–16-ra vezetett a magyar együttes. Az, hogy nem lett tetemes a különbség, a „Pukira", azaz Puljezevics Nenadra emlékeztető bahreini Abdulhusainnak volt köszönhető, aki az egész meccsen jól védett. A nézők lelkesedése nem lankadt, az egyik oldal „Hajrá!", a másik oldal „Magyarok!" kiállítással hajtotta a mieinket, akik tíz év után tízgólos győzelmet arattak, 34–24.

Mocsai Lajos, szövetségi kapitány: – Délelőtt még kemény edzésünk volt, ez is befolyásolta a csapatot, és sokat változtattam a felállást, ezért nem volt mindig gördülékeny a játék. A meccs lényege az volt, hogy sokat fussunk, sokat gyakoroljunk egy képzettségben viszonylag jó csapat ellen, ezt elértük. A szegedi edzések és a meccs is nagyon hasznos volt, kár, hogy Zubai nem lehetett itt, de bízom benne, hogy holnapra visszatérhet a csapatba. Köszönjük a szegedi közönség támogatását, rövidesen lesz a városban újabb válogatott-edzőtábor is.

• 3. pick77 2012. január 13. 16:09
    „racionalitás?!
    Az oroszokat kellett volna hívni, akkor már hétfőn nem is kellett volna játszani. Az egy racionális döntés lett volna!”
  • 2. racionalitás? 2012. január 13. 08:01
    „ja és meggyőzödésem-hogy ÉRTELMETLEN pénzkidbás volt!”
  • 1. racionalitás? 2012. január 13. 08:01
    „lehetett volna még gyengébb ellenfelet is keresni...esetleg Lichtensteint tudnám ajánlani....”

A középmezőnybe vágyik az ASS-Makói SVSE

A két „úthenger" ellen kezdte a bajnokságot az ASS-Makói SVSE NB I-es sakkcsapata, amely a kedvezőtlen sorsolás miatt jelenleg csak a tizedik helyet foglalja el a tabellán. Tovább olvasom