Gáláztak! Pick Szeged-Tatabánya 28-17

Remek játékkal és Tatai bravúrjaival verte a Pick Szeged a Tatabányát.

Pick Szeged–Tatabánya 28–17 (13–7)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
Pick Szeged: TATAI – PRODANOVICS 8 (3), CZINA, BAJORHEGYI 1, BEOCSANIN 5, Pribanic 1, Vadkerti 2. Csere: Mikler, Tóth M. (kapusok), SULC 5, ANCSIN 4, Zubai 1, Nagy N. 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Tatabánya: Szente – Harsányi 1, Diáz 3, Dénes, LELE 10/4, Pordán, Kanyó 1. Csere: Bartucz (kapus), Szabó, Hud 1, Gál 1, Rédei, Iváncsik Á., Takács B., Pásztor Á., Kocsis. Vezetőedző: Debre Viktor.
Hétméteresből: 5/3, ill. 4/4.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1. 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 7-3, 8-3, 9-3, 9-4, 9-5, 9-6, 10-6, 11-6, 12-6, 13-6, 13-7 (félidő), 14-7, 14-8, 15-8, 16-8, 17-8, 17-9, 18-9, 18-10, 19-10, 20-10, 21-10, 21-11, 21-12, 22-12, 22-13, 23-13, 23-14, 23-15, 23-16, 24-16, 24-17, 25-17, 26-17, 27-17, 28-17.

Skaliczki László: – Felfelé ívelő játékot mutattunk védekezésben és támadásban is, sikerült kijavítanunk a korábbi hibáinkat. Örülök, hogy a játékosaim maximálisan koncentráltak az egész meccs során.

Nagyon simán nyert a Pick a Tatabánya ellen. Így legalább a szurkolók sem feleslegesen készítették az az alábbi drapériát: GÁLázott a PICK! Alaposan visszavágtak a tatabányai vereségért Skaliczki László tanítványai.

60. perc: a csarnok állva tapsolja meg a Picket. Ez remek siker volt! És milyen góllal zárul! Ancsin be kínaira Sulcnak, ő háttal, két kézzel, a lába közöött pattint a kapuba 28-17. Szép volt, fiúk!

Gálázott a Szeged! Pick-Tatabánya 28-17. Galéria: Schmidt Andrea

59. perc: Ancsin nem hagyta annyiban, szétlövi Szentét és a kaput is 26-17. Megint tíz, Nagy Norbi indult villámgyorsan 27-17.

58. perc: negyedik gólját szerzi Sulc 25-17.

57. perc: Ancsin lő, Szente véd nagyot.

56. perc: a Partizan elleni meccshez hasonlóan ezúttal is nagyon lehet dicsérni a védekezést!

55. perc: Gál Tóthba a ziccert, de két perc Zubainak és hetes. Lele ezt is bedobja 24-17.

54. perc: volt már jobb meccse is, de Sulc azért megvillan 24-16.

53. perc: tatabányai időkérés. Lele a gólszerző 23-16. A 16 vendéggólból 10-et szerzett.

52. perc: Ancsint megtámasztják lövés közben, nincs sípszó. Jön a szegedi kapuba Tóth Mihály.

51. perc: Lele kilencedszer eredményes, válogatott formában játszik 23-15.

50. perc: egy-egy támadás kimaradt, a hazai szurkolók ettől függetlenül ünnepelnek.

Gálázott a Szeged! Pick Szeged-Tatabánya 28-17. Fotó: Schmidt Andrea

49. perc:
Gál Gyula is eredményes 23-14.

48. perc: ötödik gólját szerzi Beocsanin 23-13.

47. perc: Kanyó eredményes 22-13.

46. perc: először a pályán Nagy Norbert.

45. perc: emberhátrányban Vadkerti beállóból 22-12.

44. perc: Bajorhegyit állítják ki.

43. perc: megint Lele, ő tartja tíz közelében a vendégeket 21-12.

42. perc: Zubai a kapufára, jár érte a hetes. Prodanovics kihagyja.

41. perc: szépen lő közbe Lele 21-11.

40. perc: Ancsin harmadszor találé be 21-10.

39. perc: Prodanovics! Közte tíz 20-10. A szegedi drukkerek Szentét "éltetik".

38. perc: Beocsanin emberhátrányban is betalál 19-10.

37. perc: Lele megint 18-10.

36. perc: Prodanovics hetedszer 18-9. Czina két perc.

35. perc: Diaz harmadszor 17-9.

34. perc: közeledik a közte tíz, Ancsin talált be 17-8.

33. perc: Zubai 16-8. Tatai bravúrja.

32. perc: Diaz, majd Beocsanin, 15-8.

31. perc: elkezdtük a második játékrészt. De hogy? Sulc azonnal betalál 14-7.

A félidőben Tatai parádéjával és Prodanovics góljaival megérdemelten vezet a Pick.

30. perc: átlövésből is megy, a félidő ásza Prodanovics 13-6. Lele, az szép volt 13-7. Zubairól kiállítják Gál Gyulát, plusz jár a büntető is. Prodanovics kihagyja, 13-7 a félidő.

29. perc: Bajorhegyi 12-6

28. perc: Sulc megpattanó lövése, majd Prodanovics, 11-6.

26. perc: Zubait kiállítják. Lele Ákos hetesből 9-6.

24. perc: szegedi időkérés, Skaliczki mester vázolja elképzeléseit.

23. perc: Diaz, kicsit beindultak 9-5.

22. perc:
Harsányi a szélről 9-4.

20. perc: Beocsanin 9-3.

19. perc: Prodanovics a nyerőember 8-3.

17. perc: az exveszprémi Hud kap két percet. Prodanovics 7-3.

15. perc: Ancsin 6-3.

14. perc: Lele Ákos hetesből 5-3. Ő az egyedüli veszély a szegedi kapura.

12. perc: Tatai Péter remekel.

11. perc: Ancsin 5-2.

10. perc: Prodanovics 4-2.

7. perc: Lele 3-2.

6. perc: Pribanic 3-1. Czina két perc.

5. perc: Beocsanin 2-1.

4. perc: Lele 0-1. Prodanovics hetes 1-1.

1. perc: a vendégek kezdenek.

Remek győzelemmel, a Partizan Beograd elleni BL-meccsel (31–21) hangolt a mai Budapest Bank férfi kézilabdaliga rangadójára, a Tatabánya elleni hazai mérkőzésre a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Skaliczki László mesteredzőt régen láttuk ennyire mosolyogni egy győztes összecsapás után.

– Minden edző álma, hogy a csapata 30 gól felett dobjon egy meccsen, és csak húsz közelében kapjon. Nekünk ez a Partizan ellen sikerült. Nem kezdtünk jól, ez látszott az elején, de utána olyan lendületet kaptunk, ami elvárható egy Pick Szegedtől. Csapatként játszottunk, pedig egy fél válogatott sor – Lékai, Buday, Törő – a lelátón ült. Végig a győzni akarás jellemezte a játékunkat. Nagyon szépen dolgoztunk az elmúlt héten, a Csurgó elleni mérkőzés után nem kellett csomagolnunk, utaznunk, erre a találkozóra készülhettünk, és ez meglátszott a produkciónkon. Már a meccs után kiemeltem, hogy nagyszerű hangulatot teremtett a közönség, ez számunkra fontos, mert olyan visszajelzés érkezett tőlük, ami erőt ad, minden sportban tevékenykedő számára fontos – kezdte a beszélgetést a Pick Szegeddel 1996-ben bajnoki címet szerző szakember, Skaliczki László.

Skaliczki holnap este is mosolyogna. Fotó: Schmidt Andrea
Skaliczki holnap este is mosolyogna.

Ma este rangadó következik a Tatabánya ellen. Az ősszel 27–19-re nyert hazai pályán a Bányász a Pick Szeged ellen. Nagy meccs lesz, amelyről a delmagyar.hu online tudósításban számol be.

– A riválisunk hozzánk hasonlóan komoly sikerből érkezik. Megnéztem a Csurgó elleni bajnokijukat (29–20 a Bányásznak – a szerk.) , a két átlövőjük remekelt, és a szélső Harsányi is nagyon eredményes volt. Hozzájuk ma még csatlakozik ellenünk a két új szerzemény, Gál és Hud, így még erősebb lesz a keretük. A magyar férfi kézilabdának mindenképpen jó, hogy erős lett a Bányász, jobb és izgalmasabb lett így a bajnokság. Győzelmi kényszer alatt játszanak ellenünk, számukra fontos lenne megszerezni a négybe kerüléshez a két pontot. A Pick Szegednek azonban kutya kötelessége megnyerni a meccset, megtartani azt a lendületet, ami jellemzett bennünket a szerb bajnok ellen. A mai rangadón 120 százalékot kell produkálnunk, ezzel tisztában van mindenki, átérzi ennek a súlyát az összes játékosom. Bízom benne, hogy szépen megtelik majd a csarnok, mert nagy szükségünk van a drukkerek támogatására.

• 9. igazságkereső 2012. február 22. 21:09
    „Szívből gratulálok! Szép volt fiúk, köszönjük!”
  • 8. roxper 2012. február 22. 20:10
    „Így kell a magyar kupa visszavágón is, no meg az mkb ellen! ;)”
  • 7. TUTI 2012. február 22. 19:35
    „Kicsit sok a kapott gól! Egy embertől sok! Lelétől!
    Nem úgy volt, hogy öt már leirtuk??? :)

HAJRA PICK SZEGED!
    HAJRA MAGYAROK!”
  • 6. pepik 2012. február 22. 19:04
    „Eddig hatalmas bravó!!! Kicsit féltem ettől a meccstől (Tatabányán élőben láttam az égést), de megnyugodtam.