2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Gall öröm hosszabbítás után: FRA-DEN 37-35

Hosszabbítás után a Karabatic vezette Franciaország nyerte meg a férfi kézilabda-vb-t, miután a döntőben legyőzte a dánokat.

Franciaország – Dánia 37–35 (31–31, 15–12)

Férfi kézilabda-világbajnokság, döntő. Malmö, 12 000 néző. Vezette: Lopez, Ramirez (spanyolok).

Franciaország: Omeyer – ABALO 5, Barachet 3, Dinart, B. GILLE 4, FERNANDEZ 5, GUIGOU 7. Csere: KARABATIC 10, Joli 1, Honrubia, Accamray 2, Sorhaindo. Szövetségi kapitány: Claude Onesta.
Dánia: LANDIN – Lindberg 3, Söndergaard, SPELLERBERG 4, Toft Hansen 2, M. HANSEN 10, Eggert 3. Csere: Rasmussen (k), M. Christiansen 1, Nielsen, Knudsen 2, Boesen 2, Lauge, Noddesbo 3, L. CHRISTIANSEN 5. Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek.
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3.

70. perc: Omeyer véd, labda a franciáknál. Mikkel Hansen használja ki a kisebb francia fölényeskedést 36-35. Guigou góljával világbajnok Franciaország 37-35!

69. perc: másféllel a vége előtt a franciák támadnak. Fernández akcióból is remek 36-34.

68. perc: hetest kapnak a franciák is. Fernández bepasszírozza 35-34.

67. perc: Christiansen bevágja 34-34.

66. perc: Mikkel Hansen harcol ki hetest.

Öt perc van hátra - már ha eldől ennyi idő alatt.

65. perc: Karabatic, majd Guigou, fordítanak a franciák 34-33. Omeyer véd fontos pillanatban, vége az első félidőnek.

64. perc: Knudsen góljával az egész meccsen először vezetnek a dánok 32-33.

63. perc: Jerome Fernández ront, ő nem hozza azt, amit tud. Francia hetes, Guigou kihagyja, pontosabban Landin véd.

62. perc: Karabatic lövését védik, Spellerberg a hajrában remekel 32-32.

61. perc: Abalo hátrányból góllal kezd 32-31.

Kétszer 5 perc hosszabbítás után dől el a vb-cím.

60. perc: Karabatic, ki más? 31-30. Boesen bedobja, de belefújtak. Francia kiállítás, 5 mp. Spellerberg bedobja, hosszabbítás 31-31!!!

59. perc: megszerzik a franciák. B. Gille a kapusba vágja. Boesen hártányban egyenlít 30-30!

58. perc: Spellerberget is kiküldik, francia hetes jön. Visszakapták az előnyt. Guigou bedobja a büntetőt 30-29.

57. perc: Lars Christiansen egyenlít 29-29.

56. perc: Jerome Fernández kap két percet. Lindberg meg labdát a szélen, be is dobja 29-28.

55. perc: B. Gille megint, Christiansen is gólt szerez 28-27. Karabatic elképesztő, ezt még nem mondtuk rá 29-27.

54. perc: Abalo gól, Spellerberg hetest harcol ki. Christiansen bevágja 27-26.

Dán fejetlenség.

53. perc: Mikkel Hansen mellédurrant.

52. perc: B. Gille is pihenő után jött vissza, góllal 26-25.

51. perc: Abalo jön vissza a padról, 25-24. Mikkel Hansen a dán Karabatic 25-25. Véd a dán kapus, de marad a franciáknál.

50. perc: sőt Mikkel Hansen kiegyenlít 24-24!

49. perc: Nöddesbo tekeri el Omeyer mellett 24-23.

48. perc: dán védés, de már belefújtak. Karabatic is hetedszer eredményes 24-22.

47. perc: Spellerberg egyre hozza a dánokat 23-22.

46. perc: Abalo a szélről 23-20. Mikkel Hansen hét gólos 23-21.

45. perc: most jól indulnak a dánok, kettőre olvad a francia előny 22-20.

44. perc: Omeyer véd hátrányban bravúrral.

43. perc: Karabatic világklasszis 22-19.

42. perc: Mikkel Hansen továbbra is pontos 21-19.

41. perc: Karabaticra nincsenek szavak 21-18.

Karabatic: Én kérek elnézést.
Karabatic: "Én kérek elnézést".

40. perc: Boesen lövése csúszik be 20-18. Dán kiállítás.

39. perc: az ifjú titán, Accambray nagyon hasít 20-17.

38. perc: Nöddesbo emberhátrányban is kettőre hozza a dánokat 19-17.

37. perc: Accambray találata után dán kiállítás 19-16.

36. perc: Toft Hansen, 18-16.

35. perc: Lars Christiansen is hozzátett, B. Gille beállóból talál be 18-15.

34. perc: Karabatic most Guigouval dobat gólt 17-14.

33. perc: Rasmussen sem ront, már csak kettő a különbség 16-14.

32. perc: Omeyer bravúrja után eladják a franciák, Lindberg használja ki 16-13.

31. perc: rajtol a második 30 perc. Nincs meglepetés: ha Karabatic felugrik, az gól 16-12.

A franciák fölényben játszanak, de elszakadni nem tudnak a dánoktól. Mikkel Hansen tartja a lelket az északiakban, akik Karabaticcsal és Fernándezzel nem tudnak mit kezdeni.

30. perc: Barachet ellen sincs ellenszer, harmadszor eredményes 15-12. Félidő.

29. perc: időkérés. Nöddesbo monoklival a szeme alatt vonul le két percre.

28. perc: megint ő, most is remek 14-12.

27. perc: Mikkel Hansen a legjobb dán 14-11.

Mikkel
Mikkel Hansen a legjobb dán.

26. perc: Nöddesbo kisodródva dob gólt, Fernández begyalogol 14-10.

25. perc: Karabatic ismét nyerőember lehet, most is bevágja 13-9.

24. perc: Barachet jön bele, második gólja 12-9. 9-6-ról lett 9-9, onnan 12-9.

23. perc: egy kipattanót majdnem bevarázsol Guigou.

22. perc: Karabatic megállíthatatlan, már 11-9.

21. perc: Barachet töri meg a francia gólcsendet, újra vezetnek 10-9.

20. perc: M. Hansen is kiáll, egyenlő a létszám. Rasmussen jön a dán kapuba. Ki is védi Joli hetesét.

19. perc: B. Gille kapja az első két percet. Omeyer véd, de hetes. Eggert bevágja 9-9.

18. perc: kétszer is támadhattak a dánok, Knudsen másodjára nem rontott 9-8.

17. perc: Mikkel Hansen ellen tehetetlen Omeyer 9-7.

16. perc: a harmadik francia hetest Joli vágja be 9-6.

15. perc: nagy játék, Guigou a szélről teszi be 8-6.

A francia szurkolók már örülnek.

14. perc: a torna MVP-je, Karabatic villan, Mikkel Hansen vállalja fel a lövést, szerencséjére 7-6.

13. perc: eddig fölényben a franciák, de Knudsen nem hagyja annyiban 6-5.

12. perc: B. Gille most hetest harcol ki. Guigou nem szokott rontani, most mégis ezt teszi.

11. perc: Toft Hansen, majd Fernández 6-4.

10. perc: eddig remekelnek a szélsők, most Abalo 5-3.

9. perc: a szélről Eggert rendre átveri Omeyert 4-3.

8. perc: B. Gille kezdi meg a góltermelést beállóból. A franciák egyik legjobbja 4-2.

7. perc: most a dánok védekeztek remekül.

6. perc: Karabatic dobat gólt Guigouval, Mikkel Hansen válaszol 3-2.

5. perc: Eggert dobja az első dán gólt egy kaotikus akció végén 2-1.

4. perc: Fernández most hetest harcol ki. Guigou dobja be 2-0.

Jerome Fernández már 10 éve is világbajnokságot nyert.

3. perc: két percig támadtak a dánok kapura menő lövés nélkül. Jönnek Karabaticék. Fernández lövi az elsőt 1-0.

2. perc: M. Hansen lövése lejön a blokkról.

1. perc: a dánok kezdtek.

16.57: a legutóbbi vb-t 2009-ben, valamint a 2010-es Eb-t is a franciák nyerték. Bővebb infók itt.

16.55: zajlik a bemutatás. Mi a franciák győzelmére tippelünk, három góllal, 26-23-ra győznek. Aztán majd meglátjuk.

16.44: hamarosan kezdődik a vb leginkább várt összecsapása. Ma már láttunk egy zseniális meccset, a bronzéremért a spanyolok eggyel verték a rendező svédeket.

Eddigi kilenc meccsén Franciaország és Dánia is veretlen tudott maradni a vb-n. A skandivánok még hibátlanok, az elődöntőben a spanyolokat verték, a franciák éppen Iker Romeróék ellen ikszeltek, az az egyetlen pontvesztésük. Hatalmas csatára, remek gólokra van kilátás. Tartsanak velünk!

Karabatic és Lars Christiansen gólpárbaja várható.

• 2. szpirigonzálesz 2011. január 30. 18:53
    „A spanyol bírók bosszúja a dánokkal szemben.”
  • 1. Martynko 2011. január 30. 18:52
    „Hat ennyi volt :) Nem jobbak a danok a veget elrontottak..”

Nyert a Szeged Beton, szépen kapott ki a Bodrogi Bau Szentes

Könnyedén, nagy fölénnyel győzött az ASI ellen a Szeged Beton csapata. A Bodrogi Bau Szentes nem… Tovább olvasom