2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Gázolt a Lokomotív

A HNKC SE Debrecenben játszotta idei utolsó bajnoki mérkőzését, és sima, 37-24-es vereséget szenvedett az esélyesebb Lokomotívtól.
Debrecen–HNKC SE 37–24 (19–9)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Debrecen, Hódos Imre sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó.
Debrecen: VOROZSCOVA – Kereki 3, Latakaite 4, ORBÁN 6 (1), Caltiková 1, Szűcs 4, STUPARICOVÁ 6. Csere: KIRÁLY (kapus), Rácz 1, Erdős 2 (1), SOPRONYI 6 (1), Soós 4, Madai, Sütő. Edző: Bíró Imre.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 2, Nyikolajenko 6, Gaál 1, Sipos 3, Wolf 1, Ancsin 1. Csere: Scholtz (kapus), Jenőfi, JÓKAI 8, Sztupakova, Dobó, Gagyi 2, Bloj. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. –.

Zupkó Judit, a HNKC SE debreceni illetőségű gyúrója tortával és kávéval várta a hajdúsági megyeszékhelyre érkező Vásárhelyt. Az ebéd és a desszert elfogyasztása után kétórás szieszta várt a gárdára a Sport Hotelben, majd következhetett az esztendő utolsó bajnokija.

Az első hazai gólra nem kellett sokat várni, sőt másodikra sem: Szűcs 27, Caltiková pedig 58 másodperc elteltével mattolta Körmöczit, 2–0. A vendég kék-sárgák első találatát Nyikolajenko jegyezte a 4. percben. De Latakaite, Orbán, Rácz, Szűcs és Kereki gondoskodott róla, hogy tovább nőjön a különbség, 9. perc: 8–1. Máris padlón a HNKC? Ennél azért többre, jobbra számítottunk. Buday edző is, aki kikérte idejét. A tanácsok nem használtak, a gárda továbbra is rendkívül indiszponáltan, rengeteg hibával kézilabdázott, 11. perc: 10–1. Jókai hozott némi színt a játékba, pillanatok alatt kétszer is eredményes volt, 10–3. Ez azonban nagyon kevés volt, és negyedóra elteltével már tíz volt közte, 13–3. És a gödör tovább mélyült, 20. perc: 16–3. A kapuscsere sem segített sokat, bár Scholtznak akadtak jó védései (hetest is hárított), a hazai gólgyártósor tovább működött: 18–6. Mezőnyben is csak egy-két szép megoldás mutatta, a HNKC többre képes.

A második játékrészben Nyikolajenko köszönt be először. A fellángolás azonban nem sokáig tartott, talán még parázs sem volt. A csereként beállt Király – kolleginájához, Vorozscovához hasonlóan – jól védett, az akciók során pedig a házigazdák minden bizonytalanságot, hibát góllal büntetettek, 40. perc: 26–11. A Debrecen gálázott, a közönség tapsolt, a Vásárhely meg asszisztált. Semmi sem sikerült. Csak annak örülhettünk egy kicsit, hogy Gagyi Erika belőtte első felnőtt NB I-es gólját, 45. perc: 28–14. A villámgyors hazai támadások ellen nem volt ellenszer (53. perc: 33–19), míg a másik oldalon továbbra is csak Jókai (nyolc góljával a mezőny legeredményesebbje lett!) igyekezett kiráncigálni a kátyúba került szekeret. Hiába. A DVSC magabiztos, sőt fölényes győzelmet aratott.

Buday Ferenc: – Már megint nem olyan hőfokon és harcosan kezdtük a mérkőzést, ami elvárható lett volna, és ez eldöntötte a sorsunkat.

Ismét Jókai

A találkozó után több vásárhelyi játékos is sírt, vigasztalni kellett őket. Az ismét legjobbnak bizonyuló Jókai Nóra is alig tudott kipréselni magából pár szót: „Az elején nem pörögtünk úgy, mint ellenfelünk. A Debrecen pillanatok alatt elhúzott tőlünk, azt követően pedig már csak futottunk az eredmény után. Nem tudok örülni a nyolc gólomnak..."

A mi Piroskánk

"„Fiam, mától a te neved legyen: Piroska!" „Miért mesterem?" „Azért, fiam, mert… Tovább olvasom