2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Gellért SE: Barzó Lilla második

A szegedi Gellért SE teniszezője, Barzó Lilla (balra) ezüstérmes lett a szerbiai Prokupljében megrendezett, 10 ezer dollár összdíjazású versenyen.
Hajnal István tanítványa remekelt, szettveszteség nélkül jutott el a fináléig. A negyeddöntőben a szlovén Rebersakot verte 6:2, 6:1-re, majd az elődöntőben a román Ionescut 6:3, 6:0-ra. A fináléban az ausztrál Alexandra Nancarrow volt az ellenfele. A harmadik helyen kiemelt ausztrál jól kezdett, 6:1-re nyerte az első játszmát. Ezután jött a torna ötödik kiemeltje, Barzó Lilla, aki 6:3-mal egyenlített. A világranglistán jelenleg 572. helyen álló magyar játékos erejét azonban felemésztette az egyenlítés, így a döntő szettben 6:1-re kikapott, de így is minden dicséretet megérdemel, hiszen értékes második helyet és világranglistapontokat gyűjtött a viadalon.

Barzó Lilla (balra). Fotó: DM

SZDRE-arany Olaszországból

Az idén 25. születésnapját ünneplő, az utóbbi években a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumra épülő Szegedi DRE a napokban rangos nemzetközi röplabdatornát nyert Olaszországban. Tovább olvasom