2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Gellért SE: Barzó nyomul előre

Barzó Lilla, a szegedi Gellért SE teniszezője remekül zárta az évet. Hajnal István tanítványa megszerezte élete első felnőtt tornagyőzelmét, a női világranglistán pedig a 734. helyre jött fel.
Egy felnőtt teniszező számára egy tornagyőzelem mindig az álom kategóriába tartozik. Lehet ez a világ egyik legjelentősebb versenye, vagy éppen egy 10 ezer dollár összdíjazású viadal.

Barzó Lilla, a szegedi Gellért SE teniszezője történelmi sikert ért el. A sportág történetében szegedi sportoló sohasem nyert felnőtt tornát. Ez immár a múlt, hiszen Hajnal István tanítványa Kolumbiában (Pereira) győzött egyen.

Pedig kőkemény sorozatot kellett produkálnia az egykor lapunk által az év legjobb ifjúsági sportolójának is megválasztott Barzónak. A selejtezőben kezdett, de ezután olyan lendületbe jött, hogy a döntőig menetelt. A fináléban az chilei Andrea Koch-Benvenuto várt rá, aki előző héten az elődöntőben simán legyőzte szintén Pereirában. Most azonban esélyt sem hagyott a dél-amerikai versenyzőnek, 6:4, 6:2-re nyert, és megszerezte élete első felnőtt tornagyőzelmét. 12 világranglista pontot gyűjtött – előtte az elődöntőért 4-et kapott – , illetve 1568 dollárt kasszírozott.

Hajnal István és tanítványa, Barzó Lilla. Fotó: DM

A kolumbiai remeklésnek köszönhetően a 734. helyre jött fel a világranglistán, Barzó Lilla élete legjobb pozíciójában áll jelenleg. A Gellért kitűnősége itthon készül, csak a jövő év elején indul újból versenyen.

Kettős meccs, második felvonás: Szedeák–ZTE 99-74

A MOL-Pick Szeged kézilabdásai után a Naturtex-SZTE-Szedeák kosarasai is magabiztosan nyertek… Tovább olvasom